• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
Тва оборудване , бонус към китайките не върши никаква работа . Най-малкото , че тези машини са леки . Направете сметка - невата ми е 96 кг и има 25 кила тежести , и въпреки това изпитва затруднения . Аз затова взех куботата - виж там вече няма лабаво . Направете си добре сметката , какво искате да правите преди да се насочите към машина . Защото малката машина с орязани възможности не може да надскочи себе си .
ПП Алуминиевият редуктор е по- ремонтопригоден .
miroki - майстор
Ако става въпрос за оборудването към гардения, моето върши работа. Включително и оран с плуг и метални колела. Браздир също. Това за картофите не съм го ползвал, нямам го. И правен култиватор с металните колела. При оран с плуг е проблем теглото, понеже при завоите се налага да се носи почти ( забити 3 точки в земята... и е много изморително) но на правата си е ок. При сравнително равно изтегля ремарке от мотоблок пълно. Карам си жито (колкото издържат гумите на ремаркето) от съседното село. При наклон трябват повечко тежести на фрезата. Моята е 7 коня.
iivanov - майстор
Това с плуга на фреза не е оране , а драскане . Дори на тежкия мотоблок плуг използвам само в краен случай . И той е 7 коня , но никоя фреза не може му се опре за теглителни възможности . Просто си е тежък .
Колкото до браздирчето от комплекта , пробвай с голям браздир , с крила . Такъв с който можеш да зариваш картофи или царевица .
Добре де, ако може, конкретно да попитам- в тоя малка градинка, в която сея лук, чесън, домати, краставици и пипер, в която има и двайстина лози, на три редчета, какъв инвентар е нужен и с който тая фреза може да се справя?
Ето пак онова клипче
https://photos.app.goo.gl/KnYb3P0Ghg94tbKP2
Вижда се лукът, в ляво, обърнатото, в дясно има още една леха и още по в дясно са лозите. Вижда се и дължината колкава е.
EDI - майстор
Щом няма да правиш бразди, нищо не ти трябва.Аз в комплекта на моята имам браздир, до сега за 5 години съм го ползвал 2 пъти. Като фрезовам два, три пъти и стане на пепел, си маам с мотиката.
miroki - майстор
iivanov написа:
Това с плуга на фреза не е оране , а драскане . Дори на тежкия мотоблок плуг използвам само в краен случай . И той е 7 коня , но никоя фреза не може му се опре за теглителни възможности . Просто си е тежък .
Колкото до браздирчето от комплекта , пробвай с голям браздир , с крила . Такъв с който можеш да зариваш картофи или царевица .
Да, на браздира при необходимост добавям сваляеми крилца, слагам ги да загърлям царевица. Иначе за редове и при сеитба без тях.
На колелетата имам и шипове при тежки случаи. Понеже моите са от старите малки (аз ги правих, но са точно като купените). И добавям отстрани диаметрално и да стърчат по 10 см. Забиват се и за това трудно се завива. Плуга целия влиза. А новите колелета са с големи лопатки. Ораното е много по-хубаво от фрезоване. За мен това не е обръщане, но тази година бях болен и точно е фрезован двора. За шиповете се иска много сила при къси парцелчета и за това фреза. Пък тя 1 метър. Като се завъртя "два" пъти и свършило.
iivanov - майстор
Онзи кипор , който бях споменал завива сам . Няма дърпане , няма псуване , работата песен. :-"
iivanov написа:
Онзи кипор , който бях споменал завива сам . Няма дърпане , няма псуване , работата песен. :-"
Иванов, още сега мога да купя тежка машина, но какъвто съм максималист, смятай, че станах арендатор, с подобаваща техника.
Кипора го разгледах още като спомена сефте за него. Три мнения няма.
Завиването от диференциалните полуоски ли се получава или при кипора си е баш диференциал?
iivanov - майстор
Не е диф . В редуктора двете полуоски са свързани чрез отцепващ механизъм към долното верижно колело . Това е екстра на тежките мотоблокове и много облекчава труда . А специално тази машина не е за големи места - малка е . За големи места са дизелите . На тях и фрезите са по-големи .
iivanov написа:
Не е диф . В редуктора двете полуоски са свързани чрез отцепващ механизъм към долното верижно колело . Това е екстра на тежките мотоблокове и много облекчава труда . А специално тази машина не е за големи места - малка е . За големи места са дизелите . На тях и фрезите са по-големи .
Ясно ми е, че нищо не ми е ясно, докато не го видя.
Вчера гледах диференциални полуоски и ако ще отимвам каквито и да е колела, ще се купуват.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Дилема за фрезичка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: