• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
Диференциалната полуоска е някакво решение при дърпане на ремарке . Обаче при други операции с колела , мисля , даже ще пречи .
Неска я оборудвах и с дигитален мото час оборотомер.
Сипал съм и масло 5/40. По инструкция го дават минерално, но по отношение на маслата, аз разбирам повече от ''конструктора''. Нямал съм двигател, на който да наливам минерално масло.
В инструкцията пише да се смени след първите 2 моточаса- ще бъде изпълнено.
Следваща смяна след още 5 моточаса.
След това на всеки 25 моточаса.
Понеже няма как да изпълня дори второто условие, в рамките на година, ще го сменям веднъж годищно, на пролет.
Чакам да изпръхне още малко и между празниците мятам ''лозето''.
Ясно е, че около чуканите ще играе и мотиката, ама при наличието на техника са чувствам по мотивиран да свърша работата.
gnt69 - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
Неска я оборудвах и с дигитален мото час оборотомер.
Ясно е, че около чуканите ще играе и мотиката, ама при наличието на техника са чувствам по мотивиран да свърша работата.
Браво така се прави. Трябва да има механизация.
Оглеждай се за оранжерия. Аз моята грижа съм я свел до 45 квадрата, 9х5 оранжерия. 500 съм дал за обработка на тъщата да си сее каквото си иска, е и аз намазвам с механизираната обработка.
Каквото изкара от 500 те аз си го изкарвам от 45 те квадрата. Все пак за в къщи си гледаме не за търговия. :partyman:

Прикачен файл

20180330_103342.jpg

Прикачен файл

20180330_103337.jpg
gnt69 написа:
...
Оглеждай се за оранжерия. Аз моята грижа съм я свел до 45 квадрата, 9х5 оранжерия. ...
Каквото изкара от 500 те аз си го изкарвам от 45 те квадрата. Все пак за в къщи си гледаме не за търговия. :partyman:
Еее Русеее, ма вий сти професори в тая работа.
Може, по натам, да взема малка, с възможност за разширяване.
А аз неска......бе по тъмно са прибрах от ''къра''. Напрайх един моточас, а утре ши са наложи да сменям масло.
Турих калниците, да не фърля по мотора нагоре и загубих единия болт. Утре притягам, паля казана и докато текне, довършвам градината.
Карам я на 30 см., за да минава между чуканите. Окопава се като за световно. При второ минаване вече е песен, а по натам вече ехееее. Трудно е и защото, с течение на времето, са загивали лози, вкоренявани са нови от съседни чукани и редове почти не си личат. Грях ме е да го изкореня тоя памид и розов мискет, ама сякаш натам вървят нещата.
Мястото, където са лозите, не е обработвано няколко години. Добре, че сега има още влага, а и почвата е лека, при нас.
Със здраве!
Keresteliev - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
... Окопава се като за световно. При второ минаване вече е песен, а по натам вече ехееее. ....
И става "пепел от рози"!

п.п. Спомням си преди 7 години като купих фрезичката, минах 3-4 пъти!

Тва с мотиката нивгаш не моеш го направи.

И още ме влече. За месец 800 квадрата вече ги минах два пъти.

Хем занимавка, хем фитнес.

Пък и какво му плащаш - около 2 литра бензин. (не че съм засичал точно)

:)
Keresteliev написа:
...
Хем занимавка, хем фитнес.
Пък и какво му плащаш - около 2 литра бензин. (не че съм засичал точно)

:)
Аха...... Ем си махнах главата, ем си спомних за връзката на човека със земята.
preslav - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
Карам я на 30 см., за да минава между чуканите.
Помниш ли когато те питах какво ще обработваш - ти няма и да минеш на повече от тези 30 см.
Иначе за маслата си прав, аз също не правя компромис за 1-2 лв. на година.
Със здраве да я ползваш и както каза ЕДИ, задръж с инвентара, оранжериите и мераците - времето ще покаже от какво имаш нужда.
preslav написа:
Трифон П.Трифонов написа:
Карам я на 30 см., за да минава между чуканите.
Помниш ли когато те питах какво ще обработваш - ти няма и да минеш на повече от тези 30 см.
Иначе за маслата си прав, аз също не правя компромис за 1-2 лв. на година.
Със здраве да я ползваш и както каза ЕДИ, задръж с инвентара, оранжериите и мераците - времето ще покаже от какво имаш нужда.
Благодаря Пресли,
Писах, в съседната тема, как, кога и защо почнах с градинката.
Пресен съм и в този подфорум, но ще се образовам, та ако ми дойде ищах, за повече, тогава ще разширявам инвентара.
Тия работи за летен чесън, зимен лук, репи, салати, кое след какво, кога и как,още са ми много мътни.
Полека лека.
Неска продължих, естествено.
https://photos.app.goo.gl/T03S3mhDfhkgABIG3
Задобрявам сякаш, щом са справям с една ръка. То пък и в обърнатото с лопатата е лесно де.
Където карам сефте си е трудно.
Ако някой има да внесе корекции с градивна критика, сега е момента.
vlax - майстор
Трифон П.Трифонов на клипа ти видях отрязани клони по дърветата,вземи и замажи раните с овощарска замазка,не е скъпа.
vlax написа:
Трифон П.Трифонов на клипа ти видях отрязани клони по дърветата,вземи и замажи раните с овощарска замазка,не е скъпа.
Егаси наблюдателния!
Зимам си забележка и утре ще бъде направено.
Рязах през топлите дни, в началото на месеца.
Благодаря!
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Дилема за фрезичка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: