• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Svetoslavoff1 - майстор
За почерняването по ореха. И аз имах такъв проблем преди време. Консултирах се с агроном в една фирма за продажба на препарати и торове, консултират и за големи масиви. Носих му няколко ореха началото на лятото, бяха взели да се появяват черни петна. Гледа с лупа, бая му нещо :) и съветът му беше - като се появят оформени орехчета май месец, да пръскам няколко пъти през 10-ина дена със син камък.
sbh - специалист
Идеята за оранжерията ми допада много, мислил съм си да правя подобно нещо с алуминиеви профили и стъкла с идеята бързо да се монтира и маха, а когато не се ползва да не заема излишно място. За слънцето използвам слънцезащитна мрежа за първа година - проветрението е друга работа. Ако искаш разкажи по-подробно (стъпка по стъпка) как и къде слагаш семките, как поливаш след изникването им, кога и как пикираш, след пикирането как поливаш и т.н.[/quote]

"Оранжерията" си направих като на шега от няколко дъски и един лист поликарбонат, който изрязах с такива размери, че да успея да го вкарам в колата. За късмет се получи така, че вътре се побират точно 4 големи и 6 малки стандартни щайги, които от своя страна събират общо 132 кофички домати. Оранжерията се разглобява и сглобява за 5 минути и не заема почти никакво място когато е разглобена. Може би е добре да направим една нова тема само за домати и там да споделяме по-подробно кой как ги отглежда.
nikel - специалист
Няма проблем с преименуването на темата.
sbh - специалист
Тази година април ще бъде май. Разсада ми стана на размер, като за в градината и реших че е по-добре да го засаждам преди да го умори жегата.
Прикачен файл:
Оранжерийката отесня.jpg
Прикачен файл:
Опит за спасение от слънцето.jpg
Опит за спасение от слънцето.jpg (112.05 KиБ) Видяна 1361 пъти
Прикачен файл:
На хладно в градината.jpg
Прикачен файл:
Преди работа толкова, след работа до края на реда.jpg
Чудих са и аз, да садя ли в градината, ма моя разсад е дребен още.
Според синоптика, дават нощни температури около 10 градуса, та ще изчакам с доматите и краставиците.
Малко съм позакъснял с репичките, сякаш. По добре късно, отколкото догодина.
vlax - майстор
sbh написа:
Прикачен файл:
Преди работа толкова, след работа до края на реда.jpg
Тази мрежа ако не я укрепиш ще я съдере първия по сериозен град.
sbh - специалист
vlax написа:
sbh написа:
Прикачен файл:
Преди работа толкова, след работа до края на реда.jpg
Тази мрежа ако не я екрепиш ще я съдере първия по сериозен град.
Той сериозния град така или иначе си минава през мрежата. През 2014 снарядите, които паднаха я направиха на парцал. Като покрия останалата част от градината я опъвам допълнително и не е толкова провиснала.
vlax - майстор
Не става въпрос за опъването,а да я подсигуриш от долу с допълнителна тел или тръби..но ти си знаеш.
sbh - специалист
vlax написа:
Не става въпрос за опъването,а да я подсигуриш от долу с допълнителна тел или тръби..но ти си знаеш.
Разстоянието е 10 метра и ако сложа хоризонтални тръби ще провиснат от собствената си тежест.
Така както съм я направил на три въжета я опъвам/прибирам за около час и ми остава повече време за другата градинска работа. Когато вали продължително град с нормални размери, мрежата провисва само в двата края. За тази цел си слагам едни "шапки" от стиропор върху коловете и мрежата не се къса. :yawinkle:
preslav - майстор
sbh написа:
За тази цел си слагам едни "шапки" от стиропор върху коловете и мрежата не се къса. :yawinkle:
Ако става въпрос за коловете на доматите можеш да използваш за "шапки" и бутилки от минерална вода - дъната им са гладки и не късат мрежата.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Тема за общи въпроси в градинарството ( бивша Привет Градинари )" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: