• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
preslav - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
Замря нещо тая градинска тема.
Не ми върви разсада нещо.
Неска видях домат, в кофичка от кисело мляко .........ми нищо общо с мойте тревички.
Давайте акъл, моля! Как поливате, тор, анаболи, стероиди???
Същата манджа е и при мен, ама го отдавам на престараването - купешка почва за разсади (уж обогатена с торове), проплант против сеченето, умерено поливане (което така и не му хванах цаката) и т.н. вторачване. Опитите обаче продължават.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
preslav написа:
Трифон П.Трифонов написа:
Замря нещо тая градинска тема.
Не ми върви разсада нещо.
....Опитите обаче продължават.
Аз пък чак сега залагам разсада.... ще видим :-)
n_a написа:
Аз пък чак сега залагам разсада.... ще видим :-)
Бе то гледането ясно, ма нали тряба и да салатим.
Да не излезнеш някъф супер спец само и да изпревариш закъснелите с две обиколки?!
Утре им свалям осветлението на ниско и нахлувам в първата отворена агроаптека. Второто може да почака до понеделник.
Колега, специалист в оранжерийното зеленчукопроизводство, потвърди написаното от Рангелов и Преслав за жълтия Кристалон и Пропланта.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Трифон П.Трифонов написа:
n_a написа:
Аз пък чак сега залагам разсада.... ще видим :-)
Бе то гледането ясно, ма нали тряба и да салатим.
Да не излезнеш някъф супер спец само и да изпревариш закъснелите с две обиколки?!
Утре им свалям осветлението на ниско ...
Ами логично е да имам плод. Природа. Бабати все с лампа е правила разсад :-). Но ще е смешно, наистина, ако по едно време берем.
preslav - майстор
Търсих инфо за тиквичките - попаднах на това нещо http://selskatrapeza.bg/news/Srokove-za ... 17168.html
Някой да е опитвал да гледа тиквички на мрежа (като краставици)?
Като чета разни статии започнах да се обърквам - примерно на косъмчетата, които са избили казва ли им се разсад или разсад е след като се появи същински лист?
Питам и заради Трифон защото с Проплант се обработва почвата преди да се сложат семките, после има още едно поливане, но кога не знам. Кристалонът също може да се окаже, че се слага в почвата едва при пикиране. Във всички случаи "химиите" трябва да са точно дозирани и сложени навреме иначе се получава обратен ефект.
Да подскажа само, че е време за първото пръскане на лозята - фазата е набъбване на пъпките.
preslav написа:
...
Пресли, инфото от линка е интересно, но ми се струва малко рано, за някои неща.
За доматите съм чувал(не съм чувал), че се бучат на открито след Георгьовден. До тогава има още 3 седмици.
Нищо не ми пречи да проверя. Във вторник ще набуча хилави тревички в градината.
Всъщност, дините и краставиците са си доста стабилни. Доматките са ми нефелни, ама.....Единия сорт леко къдри листенца и не мога да разбера от кво е. Не е от липса на влага. Днес имам едно подсечено.

Дописвам.
Сякаш са засушени, въпреки че полях онзи ден.
Утре купувам стероидите и ще полея.
Ей го и новото осветление, та да видим...
https://photos.app.goo.gl/KSz4weQDmWJUFlCA2
vrangelov - специалист
Малки са според мен за изнасяне. Само на лампа ли ги гледаш? Кофичките продупчени ли са отдолу?
vrangelov написа:
Малки са според мен за изнасяне. Само на лампа ли ги гледаш? Кофичките продупчени ли са отдолу?
Има прозорец на два метра от тях, но не им стига светлина.
Кофичките не са пробити. Имам едни миниоранжерийки на които кутийките не са пробити, та реших, че не трябва.
vrangelov - специалист
Трябва, трябва. Аз ги дупчех с един поялник с медна човка, но винаги са били празни. Ти сега ще трябва да внимаваш малко, да не разкъртиш коренчетата. Сложи легенче отдолу, да не изцапаш при поливане.
Не съм запознат с гледането на лампа, но мисля, че там се комбинират различни лампи с различна дължина на вълната.
Сега вече денят е дълъг и топъл, можеш да измислиш нещо под тунел. Сутрин се отвиват, вечер се завиват. Виж най-добре някой съсед как гледа разсад.
Знам как става с тунелния подход, та и матряли имам наследство.
Бачкам на смени, ама няма кой да ми свърши работата га ма няма.
До тука мога да са похваля само със съхраняването на семе.
Семена на 3 години покълват на 98%.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Тема за общи въпроси в градинарството ( бивша Привет Градинари )" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: