Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iliya_i - майстор
пон авг 17, 2020 6:16 pmkr1100 написа:
пон авг 17, 2020 4:36 pmiliya_i написа:
Аз никога не съм пръскал смокиня. Не знам каква е тази гадинка.
Пръска се. Зависи от сорта и местонахождението. Някои сортове се нападат от мухи и вкисват като зреят.
Спазва се карантинния срок при зреене. Моспилан - кратък срок, Дека ... - Гугъл .
Добре де, ама той за листата пита. А моите се вкисват само кога вали цяла седмица.
kr1100 - майстор
пон авг 17, 2020 6:19 pmiliya_i написа:
пон авг 17, 2020 6:16 pmkr1100 написа:
пон авг 17, 2020 4:36 pmiliya_i написа:
Аз никога не съм пръскал смокиня. Не знам каква е тази гадинка.
Пръска се. Зависи от сорта и местонахождението. Някои сортове се нападат от мухи и вкисват като зреят.
Спазва се карантинния срок при зреене. Моспилан - кратък срок, Дека ... - Гугъл .
Добре де, ама той за листата пита. А моите се вкисват само кога вали цяла седмица.
Пак тая за листата - инсектицид / според това кога се очаква да зреят за ядене и типа с карантинния срок/.
Ако иска и с Би58 да пръска , ако го намери :mrgreen:
Да си огледа дърветата около смокинята може и там да има гъсеници.
lpoik - специалист
Благодаря за кометарите,но моята смокиня е още малка,тази пролет избиха 4-5 смокини,но затудя и после исъхнаха.Тази е 3 година, сега няма плодове,но листата ги нападна тази гасеница.В градината имам сини сливи,ябълки,череши,но не съм забелязъл такива гасеници,по сливите имаше въшки,но не и гасеници. :? :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон авг 17, 2020 9:37 pmlpoik написа:
.. тази гЪсеница... такива гЪсеници... не и гЪсеници....
Простете
lpoik - специалист
Ето така изглеждат листата.
Прикачен файл:
035820046.jpg
:?
Kokar - специалист
lpoik, може да попиташ и тук.
Все пак е специализиран форумът.
kr1100 - майстор
Подметнах смокините в сушилнята. Тази вечер е ред на 3 тата партида.
Който ще суши да не прави грешка като мен с 1 та партида.
Гледах в форума на БГ патки , че една голЕма бяла птица ги бланширала за 30 сек . Е няма такава гадория - разлигавиха се , суших ги 12 часа и след това още 14 -15 часа. Без малко да отидат в бидона.
На другите 2 партиди - след нарязване и подреждане в тавичките 6-7 часа на яко слънце и пшосле вечерта на нощна в сушилнята. навън като са и тавите са плътно и капака отгоре няма откъде да влезе дзвер / само да не се изметне пластмасата на тавичките и капака от слънцето :? .
Преди 5 дни включих да се сушат, в моя сушилня, на баба Гана смокините.
Попари ги, отцеди ги, а аз включих на 60 градуса за 40 часа. Днес се прибрах, но не съм я виждал, че да кажа какъв е резултата.
Моите смокини ги събирам във фризера. Като се съберат достатъчно, скачат в бидона.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Аз пък, оня ден, ги брах полу-сушени от дървото. Та, пробвайте и така
kr1100 - майстор
пон авг 31, 2020 9:22 pmn_a написа:
Аз пък, оня ден, ги брах полу-сушени от дървото. Та, пробвайте и така
Ако останат на дървото - няма какво да се пробва после . Вс. изчезва от ята

Тема "Съвет за смокиня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: