Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
medel76 - специалист
Здравейте,бихте ли ми помогнали за рязане на мойте асмички.За съжаление не живея там.Гроздето е Памид,което не искам да гледам тъй като е само за вино,баща ми го е гледал преди да почине,и правеше вино.миналата година взехме и засяхме пръчки ново-десертно грозде.Въпроса ми е как да изчистим постепенно тези асми и да дадем на новите пръчки място?Искам да се поизрежат старите и от старите железа на който са асмите да се сменят или боядисат защото са изгнили,и самите асмички лежат на телове,а аз искам на някакви тънки железа да лежат,мисля че ще е по стабилно.Дано не се повтарям с този пост.Той стана много дълъг.Благодаря предварително!!!!
medel76 - специалист
medel76 написа:
Здравейте,бихте ли ми помогнали за рязане на мойте асмички.За съжаление не живея там.Гроздето е Памид,което не искам да гледам тъй като е само за вино,баща ми го е гледал преди да почине,и правеше вино.миналата година взехме и засяхме пръчки ново-десертно грозде.Въпроса ми е как да изчистим постепенно тези асми и да дадем на новите пръчки място?Искам да се поизрежат старите и от старите железа на който са асмите да се сменят или боядисат защото са изгнили,и самите асмички лежат на телове,а аз искам на някакви тънки железа да лежат,мисля че ще е по стабилно.Дано не се повтарям с този пост.Той стана много дълъг.Благодаря предварително!!!!
plamen6703 - майстор
За рязането на асмите само човек, който знае да реже на място може да ти помогне. Най-добре е ти да режеш, а той да ти показва кое и защо трябва да отрежеш, така съм се учил аз да режа лозе :)
Конструкцията без снимка няма как да ти се дават идеи за подмяна и вероятно пак на място трябва да ти дадат предложения :partyman:
medel76 - специалист
medel76 написа:
Здравейте,бихте ли ми помогнали за рязане на мойте асмички.За съжаление не живея там.Гроздето е Памид,което не искам да гледам тъй като е само за вино,баща ми го е гледал преди да почине,и правеше вино.миналата година взехме и засяхме пръчки ново-десертно грозде.Въпроса ми е как да изчистим постепенно тези асми и да дадем на новите пръчки място?Искам да се поизрежат старите и от старите железа на който са асмите да се сменят или боядисат защото са изгнили,и самите асмички лежат на телове,а аз искам на някакви тънки железа да лежат,мисля че ще е по стабилно.Дано не се повтарям с този пост.Той стана много дълъг.Благодаря предварително!!!!

Прикачен файл

asmi 1.jpg
EDI - майстор
Това всичко металното е за махане, иска си нова конструкция изцяло.Гроздето е за здраво подрязване, иска нови лъчи, поне до колкото виждам.Няма постепенно - напролет трябва да се ореже добре, да се планират новите лъчи и веднага да си направиш новата конструкция.След 2 години си готов с добре развита асма.
chapara - майстор
То е за изкореняване, дано десертното не сте го засадили близко до стария памид.
EDI - майстор
Аз не бих го махнал, докато не се качат новите горе.После изкореняване.Отделя се един ден, бира доволно, права лопата и копане надолу. :lol:
chapara - майстор
Така обаче има опасност от сянка и липса на влага да не успеят младите да дръпнат, така аз мъча едно Шардоне вече трета година, тази ще е четвърта :roll: :wink:

Тема "Рязане на асми" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: