Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Zafirovp - напреднал
Здравейте,

тази година съм решил да си се грижа за градината. За целта чета доста и използвам какви ли не химикали - NPK торове, хербециди (2.D, Матон и RoundUp), течна тор за трева, препарат против мъх, препарат против мравки, амониева силитра и какво ли още не. Предполагам всеки един от нас който иска хубава градина със зелена трева знае за какво говоря, а пък и масово в дворовете си гледаме домашни любимци. Естествено след използване на даден препарат заключвам кучетата поне за 12 часа в чист очастък от градината, но на другия ден като ги видя да се въргалят в третираната трева лошо ми става.

Въпросът ми е вие как си пазите домашните любимци от всички тези химикали и кои са опасни?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Четем повече и не ползваме химикали :-)
hidrazin - майстор
Zafirovp написа:
Въпросът ми е вие как си пазите домашните любимци от всички тези химикали...
Никак. Кучето ми тази година прави 14 години.
Никога не е връзван на каишка, затварян някъде... Щъка си из целия двор.
И по тревата след торене, третиране с препарати...
По тревата след пръскането на асмите...
Лятото най-обича да се излежава на сянка в редовете с домати или пипер - торени пръскани...
:partyman:
Аз пък третирам двора, къщата и кучето срещу бълхи.
Миналото лято изяде (кучето) дажбата на мишоците.
Сервирах му прясно мляко, като антидот, но след като отказа категорично, след няколко часа спрях да се притеснявам.
Забележка: Кучето е Джак Ръсел териер, женско, с кило и 800 над стандарта за мъжкар.
Не правете тези процедури с други марки кучета и особено мъжки!
iivanov - майстор
Дядо ми веднъж решил да си изстуди бирата с амониева селитра . Прабабами пък без да знае решила да напои патенцата с тая вода . Ами не устискали хайванчетата . :-D

Тема "Вредят ли химикалите на домашните любимци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: