Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
shotik - майстор
n_a написа:
Трифон П.Трифонов написа:
n_a написа:
...........
Мислех, да подсиля мрежата я с малини, я с друго....
Бодливо да е. За малините не се сещам, ама за къпините знам.
Помагах на благоверната, за мнооооого малко, при брането.
После напрайх два вида къпиново вино........оооОООоникално.
Писах и птарих, но къде ли.... Та, за къпините знам, че са най-прекрасни, обаче всички се оплакват, че им превземат градините и няма отърване..
Рози или трендафили покрай оградата, имаше и някакъв храст с бодли , ама сега не се сещам името.
chapara - майстор
Ако мразиш някого, насади му къпини и малини в двора :-D
muhala - майстор
Снимай и кажи от къде го купи, че аз си купих един с много тънки тръби и на стората дупка скъсах тръбата от въртене.
chapara написа:
Ако мразиш някого, насади му къпини и малини в двора :-D
Чапарски, тебе съм та чел доста, та ми се чини дека не е случайно тва що го пишеш.
Да обясниш накратко?!!
chapara - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
Чапарски, тебе съм та чел доста, та ми се чини дека не е случайно тва що го пишеш.
Да обясниш накратко?!!
:-D Това са растения, които колкото повече ги скубеш, толкова по гъсти стават. Завземат за една година площ м/у 20-50 см. по целия фронт на засаждане :x Борил съм се около 20 години с тази напаст преди време, дори и Раундъпа не помогна. От всяко косъмче на корена пониква друго растение при скубане. Прекопавал съм, пресявал съм почвата, отърване няма :проба: , налазва те и това е :-D Е спасих се по най грубия начин с остатъчен ефект 10 години и трева да не поникне. Залях всичко с нафта обилно и така се спасих. Тези малини и къпини си бяха там когато купих мястото. Сега вече си е нормална градинка с цветя. Та на врага му набоди само пръчки от малини и къпини и му гледай сеира :goodman:
crez - майстор
За какво си купувал свредел, аз стъкмих за 15 мин . подобен от стар диск за бетон и увита заострена шина. :mrgreen:
Прикачен файл:
bur-svoimi-rukami-3-600x543.jpg
bur-svoimi-rukami-3-600x543.jpg (43.93 KиБ) Видяна 1424 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
crez написа:
За какво си купувал свредел, аз стъкмих за 15 мин . подобен от стар диск за бетон и увита заострена шина. :mrgreen:
Прикачен файл:
bur-svoimi-rukami-3-600x543.jpg
Ми нямах стар диск за бетон, всичките са ми нови :-) :-)
jgt - специалист
От леко преживян опит предпочитам:
1. С две пера или с една витка са за малки отвори(дупки), например: садиш разсад от храст, роза и подобни.
2. За оградни колове са нужни няколко витки, за да:
а). изваждаш пръстта ( с една ръка да я вадиш не е бързо и лесно, "вервайте ми").
б). няколкото витки направляват отвора и става тръбовиден, а не спиралоподобен.
в). при попадане на камък, едната витка "бяга" на страни и накланя оста на отвора, а повечето витки или го изравят или те карат да смениш мястото (или копане с бел/кирка докато го извадиш).
Не губи кураж, направи я тая ограда и ще ти е по-спокойно. При мен идваха кози (калпав козар или хитър - всичко е негово и добро за козите) и за това временно и бързо заградих с бодлива тел. Сега проблем са ми зайците и яребиците.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Благодаря!
MamaMy - майстор
Аз се бях засилил да си правя свредел и изведнъж гледам готов в ОЛХ на символична цена. Направен табиетлийски с твърдосплавна пластина на режещия ръб. Тръбата на дръжката затапена в двата края и всичко заварено много добре и боядисано. Тествах го и в моята основно камениста почва пробих 10-тина отвора за 1 час. Не мога да кажа, че се пробива като с машина, но свредела се представи отлично и си заслужава да му направя реклама на майстора.
https://www.olx.bg/ad/svredel-gradinski ... baebd586a0

Тема "Свредел, спешен въпрос" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: