Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nikel - специалист
Пробвай с това.

Прикачен файл

20200610_122658.jpg
preslav - майстор
По горещите препоръки на съфорумци се наканих и си купих торов ежектор - още не съм го монтирал, че е на 1 Цол, а при мен всичко е на 3/4. Очаквам препоръки за торове, които да се ползват, а също така и дози на торене.
Мерсаж!
Virtex - майстор
Ръчно или автоматизирано ще е подаването на торове ?
Т.е. има ли дозиране за през даден период или когато има наличен тор в даден резервоар ?
preslav - майстор
вт юни 30, 2020 3:23 pmVirtex написа:
Ръчно или автоматизирано ще е подаването на торове ?
Т.е. има ли дозиране за през даден период или когато има наличен тор в даден резервоар ?
Ръчно ще поставям разтвора на тора в съд, от където ежекторът ще засмуква до свършване на разтвора. Тръбата, по която се засмуква тора е снабдена с кранче, което вероятно е за регулиране на скоростта на засмукване, но за сега нямам намерение да го ползвам.
kr1100 - майстор
[quote=preslav
По горещите препоръки на съфорумци се наканих и си купих торов ежектор - още не съм го монтирал, че е на 1 Цол, а при мен всичко е на 3/4.
[/quote]
Грешка 1" иска много поток. няма поток . тр. да вземеш 3/4 или 1/2
kuger - майстор
вт юни 30, 2020 3:17 pmpreslav написа:
По горещите препоръки на съфорумци се наканих и си купих торов ежектор - още не съм го монтирал, че е на 1 Цол, а при мен всичко е на 3/4. Очаквам препоръки за торове, които да се ползват, а също така и дози на торене.
Мерсаж!
Сега се мъча да пусна система с торов инжектор 1/2 цола. За да работи ти трябва сериозен разход през капковите. При празна система смуче като за световно ..... докато се напълни системата и изравни наляганията преди/след инжектора и до там.
Само къде маркучите са ми затлачени, няма разход и ще трябва смяна.
preslav - майстор
вт юни 30, 2020 9:18 pmkr1100 написа:
[quote=preslav
По горещите препоръки на съфорумци се наканих и си купих торов ежектор - още не съм го монтирал, че е на 1 Цол, а при мен всичко е на 3/4.
Грешка 1" иска много поток. няма поток . тр. да вземеш 3/4 или 1/2
[/quote]
Исках 1/2, но във Филбо имаше само един и то на 1" - рискувах и го взех въпреки съмненията си, че няма да работи.
kr1100 - майстор
вт юни 30, 2020 3:17 pmpreslav написа:
Очаквам препоръки за торове, които да се ползват, а също така и дози на торене.
Писал съм по- напред за гел торове 5л/кг - 25 лв. Стават и за листно торене и на зеленчуци и на овошки и на лози.
Иначе за доматЯ Калцинит 1 кг около 3,50 лв
С инжектор 1 " няма да ти смуче торта - иска воден поток 1.82-6.34 м3/ч
Последна промяна от kr1100 на чет юли 02, 2020 10:25 am, променено общо 1 път.
preslav - майстор
ср юли 01, 2020 4:05 pmkr1100 написа:
вт юни 30, 2020 3:17 pmpreslav написа:
Очаквам препоръки за торове, които да се ползват, а също така и дози на торене.
Писал съм по- напред за гел торове 5л/кг - 25 лв. Стават и за листно торене и на зеленчуци и на овошки и на лози.
Иначе за доматЯ Калцинит 1 кг около 3,50 лв
С инжектор 1 " няма да ти смуче торта - иска виден поток 1.82-6.34 м3/ч
Мерси - ще посмятам малко щото може и да ги докарам докъм 2 кубика/ч
ср юли 01, 2020 4:58 pmpreslav написа:
Потока няма пряко отношение към възможностите за Вентури ефекта.
Обемният поток е практически еднакъв от кеклата или сферичният кран, до мястото където флуидът (водата в случая) се разклонява по цялата поливна система. Когато трябва да се намали обемният поток през тръбата на Вентури, (ежекторът за тор) той се прави на Бай Спас.
Та, за да се увеличи засмукването през ежектора, трябва да се увеличи скоростта на флуида (не обемният поток) през ежекторната част. Това вече трябва да е ясно как става- Пресли, ако е възможно набутай една по тясна тръбичка, със съответният отвор по стената, който да застане точно на страничната връзка за тора!
Другият начин е да увеличиш поливната площ.
Аз вече увеличавам само целувната.

Бе що насякъде го пишат Инжектор, след като си е Ежектор?
Успех! Ша стани.

Пи. Пи.
Някои си мислят, че за да има струя, трябва налягане. Не, трябва скорост основно.
На Вентурито ний си му викаме "струйна помпа".

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: