Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Svetoslavoff1 - майстор
Да, за зелен боб, ама единият беше жълт:)
preslav - майстор
пет юли 03, 2020 9:56 amТрифон П.Трифонов написа:
Пресли, увеличавайки скоростта, налягането в тази част спада и.....почваш да ториш. Както няма никакво значение присъединителният размер. Само дифузьора.
Бе опитай така, пък после се ще се намери начинът!
Както и друг вече писа, пускайки поливката засмукването работи до напълване на лентите, после спира. Забелязах обаче, че след спиране на поливката отново има засмукване до изпразване на лентите - за 2 пускания и спирания от тубата с УЖ тора се изсмукаха около 2 л. това напълно ме устройва, мога да му слугувам 1 път в месеца за сега.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Една баба разправя вчера на пазара на друга баба:- Ти знаеш ли кво е да ти падне у расада бумеранг? Това няма изфъргане!
...как се прави месТна салата
ZMeyGorianin - майстор
вт апр 14, 2020 6:34 pmZMeyGorianin написа:
А да видим дали ще се получи - картофи, посадени в ПВЦ армираща мрежа. Заради кьоравото куче! Миналата година пробвах в рязани 10 л. шишета, ама станаха дребни :sad:
DSCN1242.JPG
Ето го и резултата:[attachment=0]DSCN1258.JPG[/attachment
Никакви щети от кьоравата гад :rock:
Сорта картофи не е нещо особено - тип "комшийски излишък", но за до година смятам да продължа експеримента с качествена стока и по-големи количества :)
Най ме изкефи ваденето - без мотики,вили или техника - само навивам мрежата и тръсвам и всичко излиза без нараняване!

Прикачен файл

DSCN1258.JPG
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон юли 06, 2020 11:49 amZMeyGorianin написа:
вт апр 14, 2020 6:34 pmZMeyGorianin написа:
А да видим дали ще се получи - картофи, посадени в ПВЦ армираща мрежа. Заради кьоравото куче! Миналата година пробвах в рязани 10 л. шишета, ама станаха дребни :sad:
DSCN1242.JPG
Ето го и резултата:[attachment=0]DSCN1258.JPG[/attachment
Никакви щети от кьоравата гад :rock:
Сорта картофи не е нещо особено - тип "комшийски излишък", но за до година смятам да продължа експеримента с качествена стока и по-големи количества :)
Най ме изкефи ваденето - без мотики,вили или техника - само навивам мрежата и тръсвам и всичко излиза без нараняване!
Златен какин!!! Жив да си! Догодина ще пробвам!
EDI - майстор
Без предпазни средства.За първи път буча картофи на вилата, сложих 10-ина гнезда-..Оказаха се червени, поне този корен.Това от едно гнездо добива, от миналата седмица.Като ида на село да имам за хапване.

Прикачен файл

IMG_20200628_150355.jpg
kr1100 - майстор
[quote=n_a
Златен какин!!! Жив да си! Догодина ще пробвам!
[/quote]
Не забравяй, че има капани и то за форума по 20 лв. Наканил съм се да си взема 1 за долния район. В горния няма проблеми - там шетат къртиците.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон юли 06, 2020 1:49 pmkr1100 написа:
[quote=n_a
Златен какин!!! Жив да си! Догодина ще пробвам!
Не забравяй, че има капани и то за форума по 20 лв. Наканил съм се да си взема 1 за долния район. В горния няма проблеми - там шетат къртиците.
[/quote]
Не ме вълнуват капани, благодаря
kr1100 - майстор
[quote=n_a
Не ме вълнуват капани, благодаря
[/quote]
Грешиш. Тази гад трябва да се трепи и намалява количеството. Вечер може да излиза навън и да се разхожда по мрежата и да си отмъква картофели.
kr1100 - майстор
чет юли 02, 2020 4:31 pmpreslav написа:
чет юли 02, 2020 4:13 pmkr1100 написа:
- 2 бр 3/4 - 19,76 лв с доставката.
Ако на някой му трябва само един съм готов да му купя втория брой за 15 лв.
Днес ги получих. давам малко ТТ данни за 3/4" , ако са в полза.
ф 12,84мм вътрешен вход , изход ф 13,18 мм. Вътрешен отвор на дюзата - не знам точно ф 4,5мм влиза много хлабаво ф 5 - не влиза /има фаска на опашката , но и тя не захапва. / Предполагам ф4,7-8 мм/.
Разстояние от край на входа до център на дюзата59,24/25 мм. От изход до център дюза 81,16/17 мм.
Отвор вътре на дюзата ф 3-3,1мм, Съчма ф 6,33 мм . Отвор след дюзата ф 9,66мм , но има 4 ребра по вертикала ограничаващи пружината. Пружина ф 4,82мм , тел 0,22 мм. Дължина на пружината 15,22 мм.
Отвор на силиконовия уплътнител ф 3,9мм , външен ф 12,57мм, дебелина 2,83 мм. Отвор на щутцера след съчмата , където се нанизва шлауха за смучене ф 4,79 мм. Маркуч ф 7 мм вътрешен диаметър. дано нещо да е от полза.
Вътре от средата на отвора ,водещ към съчмата има плавно разширение от ф7,6-7мм до 13,18 мм.
preslav поръчайси от Алито вместо да се тормозиш с опити. Поръчани на 15 или15.06 -взех ги на 9.07

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: