Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Virtex - майстор
чет юли 09, 2020 10:57 pmkuger написа:
Череша Ван отрупана, кайсия едра като праскова, и тя.
Какво ще рече "ван отрупана" ? При мен от 3 кайсии имам общо може би 20на плода събрани тази година...

Иначе не само зимата е виновна...но тази тенденция ще се запази за много, много дълъг период от време.
hidrazin - майстор
Предполагам Ван ще рече череша.
:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет юли 10, 2020 9:13 amVirtex написа:
чет юли 09, 2020 10:57 pmkuger написа:
Череша Ван отрупана, кайсия едра като праскова, и тя.
Какво ще рече "ван отрупана" ? време.
Черешата, сорт ВАН, е отрупана...
Тенденциите на мойте кайсии са да дават през година.
Така ги помня от много време, когато още бяха на дядо.
Лошо се бяха наговорили- даваха или не даваха дружно. Една година чак ти се откайсийва, другата ни за сок, ни за мармалад, ни за тати.
Миналата беше на берекет, но едната изсъхна. Тази година 5-10, като ги оставих в земята.
Оцелялата не знам от коя династия е. Мога да я кръстя Мин.

kr1100, какви сортове излязоха доматите? Дано има и от двата де!
Virtex - майстор
Въх, мислех, че "ван" може да е някакъв диалект или нещо от района :-D :-D
пет юли 10, 2020 10:58 amТрифон П.Трифонов написа:
Тенденциите на мойте кайсии са да дават през година.
Така ги помня от много време
Това е интересно. Моето наблюдение е същото - през година дават. Затова ми беше интересно как е при kuger , но е полезно и това, което казваш.

Говорих с двама агрономи (роднини) и те твърдят, че е заради студа - било студено и измръзнали плодовете*. А от както помня, все през година има кайсии. Дано догодина да има, че иначе е криво.

* - агрономите като цяло твърдят, че се сменя климата и в някакъв момент културите, които гледаме тук ще се променят, но дано не стане скоро...
kuger - майстор
пет юли 10, 2020 10:19 amn_a написа:
Черешата, сорт ВАН, е отрупана...
Точно! То не беше зимнина, раздаване на комшии, ами почти половината остана на дървото /вече е по земята/.
Трифон П.Трифонов написа:
Тенденциите на мойте кайсии са да дават през година.
.....
То и при мен е така. Преди три години освен компот, събрах и два бидона по 120 л. за дезинфектант. Миналата година поне ги опитахме :sad:
От две кайсии ми остана половин дърво, за сметка на това има много, но вятъра ги събаря.
Събирам, чистя и вчера направихме сладко. Днес ще правим буркани компот /за денонощие събрах около 5 кг./
Утре на къде ще е си нямам понятие, вероятно пак сладко.
Имам добра стълба, но имам и физически проблеми. Не мога да обирам тези от високото.
Но доматите, боли ме много! Не за труда, а че няма да има.
preslav - майстор
За доматите еБентуалното спасение е да се оставят 1-2 пича, те също пускат цвят и раждат, пак евентуално може да се прекъсне основното ялово стебнло. С две думи аз така смятам да експериментирам, пък каквото домата покаже.
Значи правилно на мойте джендъри съм им оставил пичове?!
Тая градинарска година върви хем на терсене, хем интересна. Нищо общо с друга година, поне при мен. От карък залитам към експерименти. То ще си покаже накрая, дали това с пичовете и повторно правене на разсад е удачен ход. Не зная какво да очаквам когато дойде време нормално домат да се скубе, дали късният няма да го е настигнал или пък да вземе да прегаря от силното слънце. Ще видим.
kr1100 - майстор
[quote="Трифон П.Трифонов" или пък да вземе да прегаря от силното слънце. Ще видим.
[/quote]
засенчваща мрежа.
твоите още са зелени плод малко листа многоо.
kuger - майстор
Ето ми част от кайсиите, подбрани естествено :)
Прикачен файл:
IMG_20200710_125737 (816 x 612).jpg
Подбрах здрави, че като паднат и се пукват.

пп: Цигарите са 100 мм.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: