Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
miroki - майстор
Такова не ми се е случвало. И не знам какво е. Хич ли няма здрави?
Krasi_S - специалист
С всяка следваща година ставаше все по зле. Миналата май почти нямаше нещо дето да става.
Ще снимам след месец-два за какво иде реч, като се заформи ядката.
kr1100 - майстор
чет май 25, 2023 10:41 ammiroki написа:
Ето :
https://www.aliexpress.com/item/4001012 ... 18025B6Q3D
взех ги на 19.4.22г. 1,34 - 5 бр.
Тези от 2017г са били с размер 15х25 см , но линка е неактивен. 10 бр са били 4,84$.
От тях имам още / купих другите защото не ги намерих старите/.
Днес като за капак и порой , че и на няколко пъти дребна градушка. На връщане надолу по Прилеп потоп реки , камъни, чакъл, кал , пясък
wanderer - специалист
Приемам се за начинаещ, защото за първи път опитвам да отгледам малко по-ранни домати. До сега не съм покривал, все засаждам около Гергьовден на открито. Тези са засадени ок 2 - 3 март с купешки разсад който никак не беше голям, сорт Паулина. Покрих ги под тунел с агрил и едни стари джамове, към началото на април започнах да ги откривам, а от края на април са тотално на открито. Иначе тази година пак ще поекспериментирам. Общо съм планувал около 10 сорта. Някой засаждам постоянно, някой за първи път.
Прикачен файл:
viber_изображение_2023-05-25_21-01-53-482.jpg
miroki - майстор
Браво за домата. Аз ранно не сея вече, понеже не ми харесват ранните сортове на вкус. Но все пак сложих Гардел по ваша препоръка.
Но при мен всичко на вън, а дори и в оранжериите измръзна началото на април, като беше голямата слана и към минус 8 градуса. Имам предвид в цялото село. Предимно в стъклените оранжерии 100% измръзнало. В моята оранжерия също измръзна един домат, който не беше покрит втори път с найлон вътре на ниско. А за сега не съм се замислял сериозно за отопление.
При теб как издържат на открито не знам.
Аз на това сниманото по-горе, засадих семките началото на март в сандъче на прозореца, на 25-6 март, последния уикенд го сложих в оранжерията и една част изнесох предните седмици. Но не е ранен сорт.
Разковничето винаги е било ранно изнасяне навън, стига да даде времето.
Догодина ще тествам понеже и аз съм новобранец с оранжерията, да изнеса началото на март в нея. То времето тогава беше по-топло от началото на април.
miroki - майстор
чет май 25, 2023 5:07 pmkr1100 написа:
чет май 25, 2023 10:41 ammiroki написа:
Ето :
https://www.aliexpress.com/item/4001012 ... 18025B6Q3D
взех ги на 19.4.22г. 1,34 - 5 бр.
Тези от 2017г са били с размер 15х25 см , но линка е неактивен. 10 бр са били 4,84$.
От тях имам още / купих другите защото не ги намерих старите/.
Днес като за капак и порой , че и на няколко пъти дребна градушка. На връщане надолу по Прилеп потоп реки , камъни, чакъл, кал , пясък
Ти така цели ли ги слагаш или режеш като мен?
kr1100 - майстор
пет май 26, 2023 9:46 ammiroki написа:
Ти така цели ли ги слагаш или режеш като мен?
Целите 5-6 бр под билото разпределени уж равномерно по 10м

Днес побиколих в калното да огледам за поражения - не видях , но и в долния край не слизах ,че много е кално.
vlax - майстор
Да попитам,забихте ли вече коловите на доматите?
:partyman:




Изображение
Andri01 - майстор
Като узреят "доматките ти" ,ще вземеш 1-вото място по големина!!
vlax - майстор
пон май 29, 2023 10:04 amAndri01 написа:
Като узреят "доматките ти" ,ще вземеш 1-вото място по големина!!

Снимката не е моя. :)
:partyman:

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: