Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Баш Майсторо - специалист
Опънах въжетата, билото с височина 3,3м., а страниците на 2,6м., как ще връзвам на толко високо през доматите не знам. Подариха ми мрежа - добре, но са парчета, 2,9 на 9 и нещо и трябва да ги шия. :shock: Пробвах да я лепя с ютията като найлон, не става. Почнах да я свързвам със опашки през 5-6 см. и да я шия с капрон, ебахти шиенето. Не е зелена бяла е и не знам колко процента е, изглежда много хубава и здрава.
Прикачен файл:
IMG_20230603_190931967_HDR_resize_2.jpg
Прикачен файл:
IMG_20230603_190926085_HDR_resize_72.jpg
Прикачен файл:
IMG_20230603_190759579_HDR_resize_76.jpg
Прикачен файл:
IMG_20230603_200218988_resize_42.jpg
Пак почна да вали :evil:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Тоз домат го купих педя, и веднага на двора в кофата. Преживя двете големи застудявания, дъждовете и около нулата нощем. Първите цветове не зафанаха, вързалото е на втора китка, има 4 нива цвят. Някакво Ръгби. Тогава взех и два корена Гергана - японска и българска. Едната умря почти веднага посечена, другата още е на втори лист, и я ядат охлюви... Пиша за домата... да пробвате без глезене догодина :-)

Прикачен файл

5.jpg
5.jpg (108.66 KиБ) Видяна 560 пъти
chapara - майстор
Баш Майсторо, пак жирафФирах😇
miroki - майстор
нед юни 04, 2023 2:07 pmn_a написа:
Тоз домат го купих педя, и веднага на двора в кофата. Преживя двете големи застудявания, дъждовете и около нулата нощем. Първите цветове не зафанаха, вързалото е на втора китка, има 4 нива цвят. Някакво Ръгби. Тогава взех и два корена Гергана - японска и българска. Едната умря почти веднага посечена, другата още е на втори лист, и я ядат охлюви... Пиша за домата... да пробвате без глезене догодина :-)
При нас началото на април беше към минус 8.
Замръзна и чешмата (малко след като и махнах зазимяването и я пуснах) Замръзна и водата на кучетата
Замръзнаха и домати в оранжерия. В моята също. Едно не беше покрито с допълнителен найлон в оранжерията и измръзна.
Не вярвам да оцелее при такива условия директно навън при нас.
При теб явно е по-меко времето.
kr1100 - майстор
нед юни 04, 2023 12:31 pmБаш Майсторо написа:
Опънах въжетата, билото с височина 3,3м., а страниците на 2,6м., как ще връзвам на толко високо през доматите не знам. Подариха ми мрежа - добре, но са парчета, 2,9 на 9 и нещо и трябва да ги шия. :shock: Пробвах да я лепя с ютията като найлон, не става. Почнах да я свързвам със опашки през 5-6 см. и да я шия с капрон, ебахти шиенето. Не е зелена бяла е и не знам колко процента е, изглежда много хубава и здрава.
Малка е разликата във височината на било и странични проволки. За 9 м дължина в средата ще провисва много..
Писах в предния пост ,че се трошат биндерлентите от изпичане от слънжето.
За свързване в средата - проволка 3мм с PVC покритие - нанизваш кръстосано. - бързо и лесно.
:partyman:
Последна промяна от kr1100 на пон юни 05, 2023 9:01 am, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед юни 04, 2023 6:40 pmmiroki написа:
нед юни 04, 2023 2:07 pmn_a написа:
Тоз домат го купих педя, и веднага на двора в кофата. Преживя двете големи застудявания, дъждовете и около нулата нощем. Първите цветове не зафанаха, вързалото е на втора китка, има 4 нива цвят. Някакво Ръгби. Тогава взех и два корена Гергана - японска и българска. Едната умря почти веднага посечена, другата още е на втори лист, и я ядат охлюви... Пиша за домата... да пробвате без глезене догодина :-)
При нас началото на април беше към минус 8.
Замръзна и чешмата (малко след като и махнах зазимяването и я пуснах) Замръзна и водата на кучетата
Замръзнаха и домати в оранжерия. В моята също. Едно не беше покрито с допълнителен найлон в оранжерията и измръзна.
Не вярвам да оцелее при такива условия директно навън при нас.
При теб явно е по-меко времето.
Няма ги вече русьенските зими на минус 25... Мьеко ни е времето. Та, като сви оня студ, всичките ми саксии вече бяха навън, само две по-сочни измръзнаха, другите си го преживяха. Жестоки времена
Последното -25 у наше село беше сякаш Януари 2011. По точно -20, а горе, на "топката"
https://goo.gl/maps/WfrqeLv88Jv7B4R96
беше -25. От там, на север, започва "другата България".
Растенията ми са навън от 15-20 Март тази година. Едно време нямаше как да се случи така.
От стотина корена домат, на 1ва китка имам няколко завръза само. Винаги е така, но пък и не съм взимал никакви мерки. Баба Гана ми хареса пипера- голямо признание за мен.
miroki - майстор
При теб явно и морето си оказва малко влияние.
Аз съм в ниско 20 м. надморско. И се задържат студове. Въпреки,че е близко до края на езерото (Варненско-Белославското).
А във Варна съм на 75 м. надморско :)
То в оранжерията тази мека зима замръзна лавровото дърво (дафина), но изби пак.
...
Малко окъснях но сложих мрежата на краставиците, почти без да ги изпочупя. :)
Баш Майсторо - специалист
[/quote]
Малка е разликата във височината на било и странични проволки. За 9 м дължина в средата ще провисва много..
Писах в предния пост ,че се трошат биндерлентите от изпичане от слънжето.
За свързване в средата - проволка 3мм с PVC покритие - нанизваш кръстосано. - бързо и лесно.
:partyman:
[/quote]

Така ми отговарят терена и условията, за сега ще пробвам така пък ще видим как ще е. Опънах я така за сега.
Прикачен файл:
IMG_20230606_132409227_HDR_resize_53.jpg
Прикачен файл:
IMG_20230606_132349694_HDR_resize_45.jpg
vlax - майстор
Браво. :supz:

Колко % засенчване е?
:partyman:

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: