Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Баш Майсторо - специалист
Не знам колко процента е подарък е, основно я ползвали да ограждат от вън скелетата с които санират сградите. Казаха ми че ставала за доматите и била здрава, не е от тия специалните зелените с данни за проценти засенчване. Днес много пече и под нея е нормална светлина, леко приглушена, но е приятно не така като на слънце директно. По мое мнение около 20 - 30 процента без да разбирам, сравнявам със сянката на мрежата и тая, която хвърлят доматите с коловете. За сега съм доволен, даже няма да я прибирам и да разпъвам чак юли, август ще бъде така пък да видим. :supz: :partyman:
miroki - майстор
Явно е точно мрежа за градушки. С нея почнаха и авосалоните, сед първите големи градушки. Понеже ние ползваме засенчващата, като и за градушки. А засенчвашата е кекава и се къса лесно.
kr1100 - майстор
вт юни 06, 2023 10:13 pmmiroki написа:
Явно е точно мрежа за градушки. С нея почнаха и авосалоните, сед първите големи градушки. Понеже ние ползваме засенчващата, като и за градушки. А засенчвашата е кекава и се къса лесно.
Не е такава мрежа. Мрежата с/у градушки е с квадратни отвори / око/.
Последна промяна от kr1100 на ср юни 07, 2023 7:30 pm, променено общо 1 път.
miroki - майстор
Да, точно. Тази не е ли такава?
От телефона не се вижда чак толкова.
Баш Майсторо - специалист
Не е такава специална за градушки, а колко е здрава времето ще покаже. Дори да е подходяща и за градушка, най - добре да не се случва да разберем. :)
Надявам се да помага в жегите срещу слънцето и да не бяга влагата. Не знам колко процента е най - оптимално да бъде засенчването, все пак растенията имат нужда и от светлина. :?
vlax - майстор
Някой ползва ли това за домати?

Изображение

Каква е дозата за 10 литра вода?
В коя фаза се ползва?
За пръскане или поливане или и двете?
:partyman:
hidrazin - майстор
пет юни 09, 2023 11:36 pmvlax написа:
Някой ползва ли това за домати?
Най-обикновен калциев хлорид - в шишето е 35-45%. (ама то си го пише на шишето бе :-D )
Вероятно и по-малко защото при преливането от оригиналната опаковка го разреждат мъжката.
Познато е и като мая за сирене.
Колко милилитра е шишето и колко те обръснаха?
:partyman:
vlax - майстор
То е написано,мога да чета.Умишлено не сложих снимка с дозата,която е от - до мл/дка.Попитах ако някой го ползва да сподели дозата,фаза,пръскане,поливане... За 10 литра вода. Обикновенно препаратите които ползвам с мл/дка са за разтвор с вода 100л/дка.Там делиш на 10 и готово. Обаче в сайта им пише : вода 50 л/дка

Домати, пипер и патлажан - полско производство
Две до четири приложения, след образуването на завръзите, по 200-500 мл/дка. През период от 7-14 дни. Количество вода: 50 л/дка.

Гледам да избягвам листното торене,че понякога от дозата стават поразии.Затова питах ако някой го е ползвал.

Изображение
съб юни 10, 2023 12:23 amhidrazin написа:
Колко милилитра е шишето ...
Не обърнах внимание колко е шишето,че бързах,само го снимах.Сега видях,пише 100 мл.
съб юни 10, 2023 12:23 amhidrazin написа:
... и колко те обръснаха?
Не знам цената.За него и още два препарата ме обръснаха общо 30 лева :-D ,но кое колко не знам.

:partyman:
hidrazin - майстор
съб юни 10, 2023 12:58 amvlax написа:
Попитах ако някой го ползва да сподели дозата,фаза,пръскане,поливане...
Аз не.
:partyman:
preslav - майстор
Ползвал съм такова под друго търговско название.
Пръскам, само при нужда, доматите с/у върхово гниене.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: