• 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
preslav - майстор
Тази година за сефте сме заложили зеле, попрочетохме тук и там за приготвянето на разсада, но да попитам и тук за тънкости при засаждането.
Притеснява ме това, че малките растения се източиха, а според писанията в интернет още е рано да се изнасят на полето. На каква дълбочина се засажда готовия разсад, трябва ли цялото стебло да е заровено в земята и над нея да останат само листата? Четохме за съкращаване на коренчетата с 1/3 и с още толкова подрязване на листата, но не схващам кои листа. Има ли някакво подобие на разсаждането на зелето с това на зимните салати? Пак стои въпроса с поливането, колко и кога?
Иначе някои домати са тръгнали да стават восъчни, тази година нещата вървят със седмица по-рано - можем да си направим фото-конкурс за първи домат поставен на везната, а после за домат рекордьор.
vlax - майстор
Днес изрязах първите три долни листа на домата и напръсках с Шампион.
kr1100 - майстор
vlax написа:
Днес изрязах първите три долни листа на домата и напръсках с Шампион.
Беше ми останал 1 ред в оранжерията за орязване и свърших работата по хладното. Иначе следобяд след работа точно него ред го пече слънцето и е ад.
Опръсках с борова киселина и йод за подхранване / 1,5гр борна и 10 капки йод на 10 л ода. Борната я разтварям в 1 л топла вода

@Djack Без прясно мляко пръсках.
Виж 1 клип : https://www.youtube.com/watch?v=9tyboNhI_UA
Листно торене за по- бързо , понеже обслужва няколко оранжерии.
Последна промяна от kr1100 на пон юни 25, 2018 12:40 pm, променено общо 2 пъти.
Djack - специалист
Тази година е луда работа с тая борна киселина, йод и прясно мляко............!
Нагласил съм капковото да полива на всеки 3ти ден. Уж всичко нормално, но пак има няколко корена домати със свити уши. Те са си и по дребни.
С репичките се изложих. Тук там някоя окръглена, ама дребна. Не станаха. Поливките през ден, по 2 мин. дъждуване. Само на листа са добре.
Някой да сподели челен опит, моля!
preslav - майстор
пон юни 25, 2018 8:13 amТрифон П.Трифонов написа:
Нагласил съм капковото да полива на всеки 3ти ден. Уж всичко нормално, но пак има няколко корена домати със свити уши. Те са си и по дребни.
С репичките се изложих. Тук там някоя окръглена, ама дребна. Не станаха. Поливките през ден, по 2 мин. дъждуване. Само на листа са добре.
Някой да сподели челен опит, моля!
За репичките не знам, май са претенциозни към почвата - при нас също не стават, бабичката казва, че защото е песъчливо.
Ама до матите ми се чини, че много често поливаш, не казваш и с каква продължителност са поливките. Аз гледам да поливам по-рядко за по една нощ. Миналата година и ние имахме домати със свити листа, но явно е от сорта защото си родиха и износиха плода - свенливи домати ще да са.
пон юни 25, 2018 10:57 ampreslav написа:

За репичките не знам, май са претенциозни към почвата - при нас също не стават, бабичката казва, че защото е песъчливо.
Ама до матите ми се чини, че много често поливаш, не казваш и с каква продължителност са поливките. Аз гледам да поливам по-рядко за по една нощ. Миналата година и ние имахме домати със свити листа, но явно е от сорта защото си родиха и износиха плода - свенливи домати ще да са.
Поливката е с продължителност 1 час, лентов, капка през 20 см, 1,8 л/ч. Поливка на всеки 3ти ден.
preslav - майстор
пон юни 25, 2018 11:01 amТрифон П.Трифонов написа:
пон юни 25, 2018 10:57 ampreslav написа:

За репичките не знам, май са претенциозни към почвата - при нас също не стават, бабичката казва, че защото е песъчливо.
Ама до матите ми се чини, че много често поливаш, не казваш и с каква продължителност са поливките. Аз гледам да поливам по-рядко за по една нощ. Миналата година и ние имахме домати със свити листа, но явно е от сорта защото си родиха и износиха плода - свенливи домати ще да са.
Поливката е с продължителност 1 час, лентов, капка през 20 см, 1,8 л/ч. Поливка на всеки 3ти ден.
Ако искаш опитай моя начин, поливка по 5-6 часа (със същия маркуч) през 5-6 дена. Пише, че доматът прави дълбока коренова система и не трябва да се полива като краставиците често и по малко. По-рядкото поливане стимулира корените сами да си търсят влагата, а заедно с нея да усвояват и повече хранителни вещества. Онея домати, които бях снимал преди време сега са по над метър високи, а стеблата им станаха колкото палец дебели - преди месец и половина бяха като сламки за безакохолно.
kr1100 - майстор
vlax написа:
Дай някой снимка на градината.
А вътре вече са до тавана.

Прикачен файл

IMG_20180508_172007354.jpg

Прикачен файл

IMG_20180508_155803262.jpg

Прикачен файл

IMG_20180508_155728813_HDR.jpg
vlax - майстор
kr1100 Поздравления за градината.Много труд си положил. :supz: :prayer: :supz:
Жената помага ли,че мойта не стъпва в градината? :-D
Това маруля ли е между доматите от първата снимка?
Това фолио между доматите от третата снимка като стъпваш не се ли къса? Има такива текстилни пътеки за мулчиране с ширина 2 м и не са скъпи. :partyman:
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: