Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
preslav - майстор
От всичките 21 страници се оформиха само 2 варианта, капан или къртик viewtopic.php?f=29&t=14746&start=200
"И ловец съм, и рибар съм, на капана..." - няма кой да стои и да варди, а и гледката на уловената гадина, макар и гадина, не е лицеприятна. Нямам идея как да си заселя къртик, може би ще пускам обява в "Позвънете", а до тогава се насочих към РАТИМОР, макар че ми предложиха и някакъв репелент. Само да кажа, че в двора има поне 4-5 котки, ни една гадина не са донесли, ако някой знае как се дресира котка за лов на кучета да свирка.
Djack - специалист
Те и къртиците не са много засвят. Ливадата ми е като след бомбандировка! В градината само ме чакат да сея нещо и да полея и атакуват. Готови прекопани лехи трябва да утъпквам за да не висят коренчетата във въздуха. И това е при условие, че разбера за тунела отдолу, доста пъти губя растението, само защото не съм разбрал, че корените са във въздуха! Араматури с пластмасови шишета и перки вършат работа, ама трябва да набучкам из целия двор, иначе само ги местя от едно място на друго.
preslav - майстор
чет апр 04, 2019 2:24 pmDjack написа:
Те и къртиците не са много засвят. Ливадата ми е като след бомбандировка! В градината само ме чакат да сея нещо и да полея и атакуват. Готови прекопани лехи трябва да утъпквам за да не висят коренчетата във въздуха. И това е при условие, че разбера за тунела отдолу, доста пъти губя растението, само защото не съм разбрал, че корените са във въздуха! Араматури с пластмасови шишета и перки вършат работа, ама трябва да набучкам из целия двор, иначе само ги местя от едно място на друго.
Това с арматурите и шишетата е прост вариант, но няма да го пробвам защото стана ясно, че слепите кучета са и глухи (нееднократно беше казано в темата). На всичкото отгоре имам неопровержими доказателства, че от шум кучето не бяга - имам пречиствателна станция, която непрекъснато ври и бълбука, първите извлечени луковици на зюмбюли и лалета бяха точно около станцията. Цветята са спасени вече, всички са преместени в разрязани бурета, кофи без дъно, но с решетка отдолу, 10 л. перфорирани бутилки, които са преграда за добитъка. Докато ядеше лалета не нападаше чесъна и лука, но сега е изгладнял и съм му подготвил софра от отровни неща.
gnt69 - майстор
чет апр 04, 2019 1:47 pmn_a написа:
Как да си завъдя къртици?
Ела в къщи ама си ги хвани. Мама им гадове направили са ми моравата като след бомбардировка.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет апр 04, 2019 5:03 pmgnt69 написа:
чет апр 04, 2019 1:47 pmn_a написа:
Как да си завъдя къртици?
Ела в къщи ама си ги хвани. Мама им гадове направили са ми моравата като след бомбардировка.
Ааа, вярно, че се бе оплакал! Начи, поръчвам хуманните капани!
чет апр 04, 2019 8:01 pmn_a написа:
чет апр 04, 2019 5:03 pmgnt69 написа:
чет апр 04, 2019 1:47 pmn_a написа:
Как да си завъдя къртици?
Ела в къщи ама си ги хвани. Мама им гадове направили са ми моравата като след бомбардировка.
Ааа, вярно, че се бе оплакал! Начи, поръчвам хуманните капани!
ЗооКърт ли ще правиш?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет апр 04, 2019 8:13 pmТрифон П.Трифонов написа:
ЗооКърт ли ще правиш?
Не. По нашия баир е фраш със сляпо куче, а къртът ги гони. Аз морава нямам, бабуните само биха ме радвали
Как да подготвя, та къртът да ми хареса мястото? Малка червеева фермичка да жертвам?
preslav - майстор
вт апр 02, 2019 5:34 pmnautilus33 написа:
Някой може ли да каже овошките трябва ли да се пръскат по време на цъфтеж, и по-точно ябълки и череши. И с какво.
Пръска се, но не знам с какво - най-добре ще те посъветват в агроаптеката. Знам само, че се пръска рано сутрин или надвечер, когато пчелите са се прибрали. Доколкото ми е известно някои от препаратите не убиват насекомото, а не позволяват на ларвите да се развиват в плода, от там ще имаш здрави ябълки, а не червиви плодове. Разбира се винаги ще има противници на пръскането, винаги ще има привърженици на еко, био и т.н. боклуците продавани на тройни цени в "специализирани" магазинчета от неграмотни момчета и момичета, които не са виждали мотика през живота си, но са мноооого на ясно от коя страна и е дръжката.
jgt - специалист
чет апр 04, 2019 8:18 pmn_a написа:

Как да подготвя, та къртът да ми хареса мястото? Малка червеева фермичка да жертвам?
Да. Където съм сложил повечко оборска тор винаги се посещава от къртици и тунелната им мрежа е много по-гъста от тази на градския транспорт в София, барабар с маршрутките и метрото.
Борих се с тях дълго и упорито, понамаляха, но природата празно не търпи и миналата година се яви невиждано количество зелен бръмбар и де що имаше цвят, бе изяден - рози, хибискус, жасмин...., даже и на глухарчетата посегнаха.
Сега започнах борба с бръмбара, абе интересно е да се живее: всеки ден - нови грижи, ново занимание.

Като купуваш овошките, следиш ли кое с кое се опрашва?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет апр 05, 2019 7:10 amjgt написа:
чет апр 04, 2019 8:18 pmn_a написа:

Как да подготвя, та къртът да ми хареса мястото? Малка червеева фермичка да жертвам?
Да. Където съм сложил повечко оборска тор винаги се посещава от къртици и тунелната им мрежа е много по-гъста от тази на градския транспорт в София, барабар с маршрутките и метрото.
Борих се с тях дълго и упорито, понамаляха, но природата празно не търпи и миналата година се яви невиждано количество зелен бръмбар и де що имаше цвят, бе изяден - рози, хибискус, жасмин...., даже и на глухарчетата посегнаха.
Сега започнах борба с бръмбара, абе интересно е да се живее: всеки ден - нови грижи, ново занимание.

Като купуваш овошките, следиш ли кое с кое се опрашва?
Питах го, човека, каза, че се ще оправят, тези, дето взех :-). Ужасно е това, с природата. Тук пръскат против комари и вече няма лястовици... Орязват дърветата до голо и те правят само листа, и няма плодчета и птици няма вече, а какви екзотики си имахме... Останахме на гларуси, гарги и много малко врабчета... На нивата същата работа. Няма пчели... Нападат ме някакви ситни мухички и правя алергична реакция, подута, като след бой... През два двора има двайсетина празни кошера... Ти, по-добре си върни къртиците
Да, с оборската тор ще вкарам попово прасе и други хубости, ще им хареса на къртовете

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: