Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
preslav - майстор
вт апр 16, 2019 6:09 pmvlax написа:
вт апр 16, 2019 5:57 pmpreslav написа:
.....пръскане му е майката и дано пукясат всичките добитъци!
Ще нарушим хранителната верига,екологичното равновесие. :-D
Когато бях малък баща ми и на неговата възраст освен син камък,вар и купроцин супер друго не знаеха и не се интересуваха.Пръскаха само лозето.Черешите,ягодите,ябълки ,круши,сливи и др. в нашия двор никога не бяха пръскани. :)
:partyman:
Така е, макар че купроцинът май излезе по-късно като заместител на синия камък.
nautilus33 - майстор
Предполагам, че втози проблем, както и повече такива, може да се решат с варосване на стъблото на овошките есен/пролет? Чел съм и, че се прававят лепкави капани, които се овързват пак около стъблото на овошките, но трябва да погледна какви бяха. Това определено ще реши проблемът с всички зимуващи в почвата вредители. Май трябва да почна наесен да процедирам така.
preslav - майстор
вт апр 16, 2019 7:06 pmnautilus33 написа:
Предполагам, че втози проблем, както и повече такива, може да се решат с варосване на стъблото на овошките есен/пролет? Чел съм и, че се прававят лепкави капани, които се овързват пак около стъблото на овошките, но трябва да погледна какви бяха. Това определено ще реши проблемът с всички зимуващи в почвата вредители. Май трябва да почна наесен да процедирам така.
Варосването е основно грим - файда, по-скоро, йок. Варта е дезинфектант докато е негасена и влажна, после е само Фон Дьо Тен.
Разбира се това е лично мнение.
kr1100 - майстор
[quote=vlax Когато бях малък баща ми и на неговата възраст освен син камък,вар и купроцин супер друго не знаеха и не се интересуваха.
[/quote]
По онова време беше много модерно ДДТ- то - мори всичко, даже и хората :wink:
В Турция още го използват у ръсят доматите дето ги внасят тука. / Агритан/
vlax - майстор
Варосването се прилага най-вече против нацепване на кората от големите температурни разлики през пролетта и зимата.За младите дръвчета не е препоръчително.
:partyman:
nautilus33 - майстор
Значи капаните са истината. Сега погледнах и в интернет има различни модели. Също така се сетих, че прекопаването на почвата около дървото в късна есен също помага, защото се изкарват скрилите се гадинки.
Делян - специалист
Всичко е комплекс от мероприятия - агротехнически и химически, нито само с едното, нито само с другото става. И аз от дълги години прекопавам и торя, ама без пръскане бера струпясали ябълки.
Специално лозето ми е мерак, още е младо и не оставям на тревичките да дишат дори, но ако не пръскам, маните и акарите му цензурират мамата...
kr1100 - майстор
Остнаха 4м за засаждане вътре, но има още лук и салати. Навън калллл. Опънах капкова маркуч и едва набучих колчетата . Вървях на кокили от кал.В тази кал не ми се занимаваше да слагам мулча. Поне да нямаше вятър ,че да напредна с пръскането , ама не.
Бе вий сти игааааси работнити!
Само ма стрисирати тука!
Утивам да си погледна разсада.
...и кайсиити.
........и сливити.
filmatoplo - майстор
Здравейте ,скоро сложих за вкореняване 15 пръчки от лоза във вода да пуснат коренчета ,след месец пуснаха долу бели мустачки и по 4-5 листенца горе .Обаче след като ги разсадих в ПВЦ чашки пробити с купена рохкава пръст -след седмица на 5-6 им увяхнаха листенцата и проверявайки ги долу не видях и коренчета . :? Къде сгреших -уж изгледах 20 клипа в ютуб по темата .Прибрани са в кухнята до прозореца .

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: