Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Andri01 - майстор
Во истина Воскреси
kr1100 - майстор
[quote=Andri01
Во истина Воскреси[/quote] Воскресе .
Надали.
Знам ,че звучи песимистично , но днес бях на погребение на сина на мой мн.добър приятел . Отиде си на раз пети петък. остна завинаги на 30г. Голяма трагедия за семейството.
А синовете ни израстнаха заедно.

Трифоне не е лесно . Имах го като мой син. Заедно израстнаха и на двамата / приятеля ми/ синовете ни. Заедно ходихме на походи , на ски ...заедно... Учил съм го да кара ски, пускал сим Снежанка като се панира м/у ските ми до долу. Беше гордостта на покойната ми съпруга като записа да учи право.
Ако имам пр. грешки - пиша през сълзи.
Пазете си децата !!!!!
Последна промяна от kr1100 на нед апр 28, 2019 7:11 pm, променено общо 2 пъти.
нед апр 28, 2019 5:51 pmkr1100 написа:
...
Не, не е песимистично.
Просто не се отчайвай! Не ги приемай чак толкова трагично нещата!
Потомци сме на траки и прабългари, за които смъртта не е била страшна.
Дигай главата!
preslav - майстор
До къде я докарахте другари аджамии, някой бучил ли е нещо директно на нивата или като мен се ослушвате заради прогнозите за захлаждане и дъждове?
Онзи ден насмалко да уморим половината домати, температурата в тунела се вдигнала, кофичките подсъхнали и доматите клюмнали, че на единия сорт дори листата пожълтели (е не всички, ама най-долните) - демек проверявайте разсада, проветрявайте, поливайте, че язък за барутя. При нас камбите и част от пипера все още не са пикирани, краставици и тиквички не са още поникнали, само зеленият боб е пощръклял. Другата седмица уж съм си взел отпуск за да насмогна, ама като гледам прогнозите ще я караме основно около софрата - ще видим, тази година не е като миналата, ама то година с година не си прилича.
Споделяйте какви сте ги натворили, че да си сверяваме часовниците!
hidrazin - майстор
Първата порция домати от седмица вече е на октито.
Половината под агрил, другата половина рискувателно без нищо и от мързел.
За сега поне се чувстват отлично.
Прикачен файл:
Домати 2019.jpg

:partyman:
Мойте още зеленеят под лампите.
Доматито полудя, но пипери и чушки са ослушват.
Тиквичките искат изнасяне от десетина дни, ама изчаквам лошите прогнози да отминат.
Краставички основно корнишон. Герита и японски пишки никви ги няма. Може да опитам с нови семена.
nikolov333 - майстор
Завиждам.. =D> На мен, тая година ще ми е подготвителна, понеже купих местото преди месец и беше страшна джунгла, та вчера едвам го изорахме и няма да мога да се класирам.. :-D

Прикачен файл

IMG_20190502_164845.jpg

Прикачен файл

received_335839000622393.jpeg

Прикачен файл

received_2445449965500448.jpeg
Andri01 - майстор
Честито! Виждам си засадил вече 2 бр. гуми. Поливай ги,тори ги,пръскай и те ти колата обута за зимата! :)
nikolov333 - майстор
Мерси..гумите ги извадих от един импровизиран геран, че се пада на входа и много се е завирило около него, та сега ще мисля място за нов водоизточник.. Иначе водата беше на 30 санта под земното ниво.. Чудя се между геран, сондаж или набивана тръба, понеже наоколо има и септични ями и май е по-добре да вадя от дълбоките води, а иначе и три метровите ями в района са пълни и не пресъхвали..
wanderer - специалист
  • аз почти да засея краставици, домати, и пипер.... и дъждът снощи ме изненадА. а днес и малко град. може нищо да няма отдоле, но важното е, че има мрежа. ще чакаме по добри времена :lol:
  • п.с. едно питане за което стана въпрос малко по назад - относно клипсите за "връзване" на доматите. видях ги наживо, вдъхват ми надежда, и цената е смешна, само където намерих единствено диаметър 23мм, а няма как с моите колове от рифел ф16. не намирам по големи. някой нещо? не е проблем и онлайн магазин.
Прикачен файл:
58695733_667840950307574_6503293347635920896_n.jpg
58695733_667840950307574_6503293347635920896_n.jpg (113.34 KиБ) Видяна 986 пъти

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: