Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
[quote=preslav
Белокрилката не влиза в оранжериите през дупките, тя се въди там и най-рано се появява там поради благоприятните температури.
[/quote]

След сярна димка не вирее , но пък железото корозира. То и аз за малко да не продължа да вирея :mrgreen: след димката.
А за белокрилката си поръчах от Алито 5 парчета 15х25 см х 2 опак. за под 8 лв. Пристигнаха с канапчета за провисване , но чакам още - тръскма доматя да видя дали има летеж.
Днес поливах овошки с вода + пепел от съботния огън
П/П/ Н :mrgreen: е е хубаво да се стои на плажа от 11 до 15-16ч Вчера позаспах под чадъра и сега нещо не съм у ред / е не ,че винаги съм у ред де .
miroki - майстор
пон юни 17, 2019 5:40 pmpreslav написа:
пон юни 17, 2019 10:45 ammiroki написа:
Да, появи се понеже градушката проби найлоните на оранжериите....
Белокрилката не влиза в оранжериите през дупките, тя се въди там и най-рано се появява там поради благоприятните температури.
Не съм казал, че влиза през дупките. А, че градушката проби и професионалните оранжерии и от там излетя белокрилката и нападна всички по-рано. Друг път става по времето, когато си отворят оранжериите.
И става всяка година. При нас са наблизо оранжериите на Казашка Река, които зареждат Била обичайно.
Просто сега стана заради градушката по-рано.
vlax - майстор
пон юни 17, 2019 7:51 pmТрифон П.Трифонов написа:
Влакси, ко стана с тебе бе, човек?!!
Че не си отслабнал, тя е ясна, ама да не ти пука!
Къде са изгуби след тия пусти процедури?
Трифоне,вчера събрах всички подписи и се прибрах,след обяд.И веднага на тръстиката. :-D
А тя тръстиката голяма до коляно.Само полях.Днес много горещо и отложих работата за утре,не че утре ще е по-хладно. :-D Така като гледам работа минимум за 2 дни.Култуци като пръста ми,после връзване и пръскане.Косене,когато има време,и не знам дали ще стане от веднъж,досега не съм оставял тревата толкова голяма.Утре ще направя снимки,преди и след.За отслабването сутринта се мерих,+ 1 кг от лечението. :-D
:partyman:
miroki - майстор
Аз почивните дни ще слагам засенчваща мрежа. Може малко по-приятно да е под нея, че тези жеги...
Копах и аз, като не видял, с мотиката. Опатках го, че беше станало.....бе имам пипер по дребен от тревата. Едвам го открих и без поражения.
Имам скъсани няколко краставици, утре почвам тиквичките.
Букетите от доматени колтуци ги направих на разсад- 22 корена. Някой прави ли го тоя №?
Поливам и туй то. Ай ши му са не видяло!!!
kr1100 - майстор
вт юни 18, 2019 7:49 pmmiroki написа:
Аз почивните дни ще слагам засенчваща мрежа. Може малко по-приятно да е под нея, че тези жеги...
Все тая. Имам 40% засенчване опъната , под нея пак ми е горещо :mrgreen: . Започва да се живее като се скрие слънцето. Като пшече вътре по дребни гащи и целия вир вода - култучене и привързване и бегом на сянка за студена бира.
Но това лято не е като предните.
kuger - майстор
Язе пък си засадих малко праз днес, и моркови късна реколта в гнезда от кори за яйца. Кво ще стане ми е все тая, да няма празно...
kr1100 - майстор
Тази седмица времето ме дебне следобяд- като отида на ранчо следобяд или вятър или започва да гърми, а се каня да пръскам асмите. Дано утре сутринта е подходящо.
Май Преслав и Мироки вчера ги е споходила градушка :?
kuger - майстор
Мии, то вече започнах да гледам на градушката като нормален дъждец :shock: Вече четири поредни .. Вярно последната ми нанесе сериозни поражения, ама квото то!
preslav - майстор
пет юни 21, 2019 10:59 pmkr1100 написа:
Тази седмица времето ме дебне следобяд- като отида на ранчо следобяд или вятър или започва да гърми, а се каня да пръскам асмите. Дано утре сутринта е подходящо.
Май Преслав и Мироки вчера ги е споходила градушка :?
Не знам по кое време е имало градушка, но е имало и за щастие е без поражения - вероятно вече сме калени и не ни пука на капелите.
За сега най-големият ни страх е от язовеца - оказа се, че миризмата на нафта не го спира, за кучето вече стана ясно, че е старо и не лае дори котките, последната ни надежда са прожекторите с вграден датчик за движение. Очевидно от прожекторите се плаши, но не достатъчно, рови на границата на обхвата на датчика.
Иначе всичко е на ред, какво ли няма в градината - домати няма, краставици няма, тиквички няма, боб няма, пипер и камби няма, само едни люти чушки са се появили, ама и те не лютят.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: