Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон юни 24, 2019 7:32 pmAndri01 написа:
Току що свърших с джина. :drinkers: :)
Най-хубавото лятно питие, безалкохолно е: Много висока чаша пълна с лед, сипва се джин малко, да покрие кубче и половина-две, сипва се вермут, по вертикала наполовина на джина, долива се сода почти до ръба. Със сламка Изображение
Andri01 - майстор
Абе русчо, не е ли с градус над телесния,не ми хвали! То водата в банята ми има повече алкохол,ок колкото в това нещо бе :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон юни 24, 2019 7:46 pmAndri01 написа:
Абе русчо, не е ли с градус над телесния,не ми хвали! То водата в банята ми има повече алкохол,ок колкото в това нещо бе :)
Ми аз предупредих, че е безалкохолно. Нали сме на работа...
ky-kyy - майстор
пон юни 24, 2019 8:43 pmn_a написа:

Ми аз предупредих, че е безалкохолно. Нали сме на работа...
Работа, е мръсна дума, нека да я тръшне чума :axe:
kr1100 - майстор
ново попълнение в пробна експлоатация и с набързо закрепен кабеляк.

Прикачен файл

IMG_20190624_170844722_HDR.jpg
За какво ползваш тока и колко е всичко?
kr1100 - майстор
вт юни 25, 2019 11:35 amТрифон П.Трифонов написа:
За какво ползваш тока и колко е всичко?
Да включва вентилатор да обдухва вътре при покачване на температурата.
Бялата РК е 2лв, контакта 3 лв, кабеляк 4 лв. Джаджата 7-8 лв според момента.
Това е термоконтролер. Става и за охлаждане и за нагряване .датчик терморезистотж 10кома с 1м кабел. Има и с 2 м по- скъпи. Направих удължителен кабел 5м да ходи по билото на оранжерията до почти средата. Горе вчера показваше 50гр / точно под поликарбона - сверявах го с терм. с дълга сонда.
раб обх - 55 +120 гр. дават му точност 0,1 гр до 90 гр.Можеш да си задаваш режим охлаждане или отопление,. Хистерезис до 10 гр. Аларма за мин и макс. темп. / това не съм го пробвал/. Време на закъснение за вкл и изкл. до 10 мин.
Индикацията е динамична и затова не се виждат вс. цифри на снимката/ щракат с някаква честота/. Релеен изход 20А.. Има разновидност за захр. 5В.12В,24В и 110/220В за поръчка.
Червения горния дисплей показва текуща темп. и се вижда отдалече. Синия е за исканата температура. Натискаш Set и синия мига и нагласяш темп. задържаш 3 сек Set и влизаш в подменюто. Става и за инкубатор :mrgreen:
Днес заръчах още 1 бр.
П.П. Забр. Релето прекъсва 0 лата на консуматора.
П.П. 2 днес дъждовно но вътре отхвърлих работа - култучене, привързване и пръскане на цветовете. Щтракнах таймера да отмени поливката вечер. Набучих 3 бами да има .
Andri01 - майстор
n_a : Ми аз предупредих, че е безалкохолно. Нали сме на работа...
[/quote]
Русчо как е хавата в махалата ? По ТВ-то показват някакви големи катакризми ,бе? :(
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт юни 25, 2019 8:12 pmAndri01 написа:
n_a : Ми аз предупредих, че е безалкохолно. Нали сме на работа...
Русчо как е хавата в махалата ? По ТВ-то показват някакви големи катакризми ,бе? :(
[/quote]

Какво станало??
вт юни 25, 2019 8:25 pmn_a написа:
вт юни 25, 2019 8:12 pmAndri01 написа:
n_a : Ми аз предупредих, че е безалкохолно. Нали сме на работа...
Русчо как е хавата в махалата ? По ТВ-то показват някакви големи катакризми ,бе? :(
Какво станало??
[/quote]
Ми... тука трещя, валя,...сигур и там.

Някой обърка цитатите, та не ми се поправя.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: