Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
съб авг 17, 2019 11:40 pmkuger написа:
...друсани ли пишете, или живеете в райони с много смесено население /предимно от зелени, от по-тъмните/. Доста трудно ми е да ви превеждам ..... , а се усещам, че почвам и аз като вас :axe:
К.югер, разговорната реч, написана и после прочетена, явно на много хора не понася. Особено ако е Фкаран и диалект.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед авг 18, 2019 8:17 amТрифон П.Трифонов написа:
съб авг 17, 2019 11:40 pmkuger написа:
...друсани ли пишете, или живеете в райони с много смесено население /предимно от зелени, от по-тъмните/. Доста трудно ми е да ви превеждам ..... , а се усещам, че почвам и аз като вас :axe:
К.югер, разговорната реч, написана и после прочетена, явно на много хора не понася. Особено ако е Фкаран и диалект.
Баш зелено не виждам. Пак се върнах да чета и тц, няма зелено, ни тъмно, ни друго... някой не внимава или не му достига ... нещо. За друсаното няма коментирам
Andri01 - майстор
Друсаме само "тас кебап" и кълки! Второто е приоритет само на 14 Февруари / Т.Т./ :finga:
Влизайти в правия път (темата), или ши ва налази админа!
Lutchezar - майстор
нед авг 18, 2019 8:17 amТрифон П.Трифонов написа:

...... разговорната реч, написана и после прочетена, явно на много хора не понася. Особено ако е Фкаран и диалект.
Радвате ме да ви чета и да си го превеждам. :-D

Обаче в сериозните теми когато има такава реч никоя търсачка ни форумна, ни Гугъл не може да се справи, толкова ценни неща съм намирал само случайно, защото дегизирани по този начин са неоткриваеми за машинния интелект :-D
Може пък това да е идеята, да не ни прочетат мислите Терминаторите :partyman:
kuger - майстор
нед авг 18, 2019 8:52 amn_a написа:
Баш зелено не виждам. Пак се върнах да чета и тц, няма зелено, ни тъмно, ни друго... някой не внимава или не му достига ... нещо. За друсаното няма коментирам
Ставаш за адвокат, Руска от Русе :-D
Не се впрягай чак толкова! :heart: :heart:

пп: Харесва ми циганията, обаче понякога ми идва в повече!
preslav - майстор
Тя темата си възникна като аджамийска и е по-скоро за соделяне и забавление, отколкото за сериозни научни публикации.
За малко повече от година се натрупаха над 200 страници с всякакви мнения - надали някой ще седне да ги чете наред, по-скоро, който има въпроси ги задава, който е на кеф отговаря.
Година с година не си прилича, така че не очаквам догодина да мога да ползвам цялата информация и опит от тази година - просто се забавлявам и в известен смисъл се успокоявам, че не само моите краставици подгоряха, доматите тръгнаха с месец по-късно и т.н. неудовлетворения от хубавите намерения.
Разпускайте и вие, ако не ви се влиза в тона на бъзиците, просто ги прескачайте, кусур не връзвайте... надявам се ме разбирате, че не всичко е бачкане и високи постижения в зеленчуковите насаждения.
Май е време за лятна резитба на овошките - който е в час да подсказва!
kr1100 - майстор
[quote=preslav
Май е време за лятна резитба на овошките - който е в час да подсказва!
[/quote]
Като обереш и режеш. Вс. що е навътре пада. Да се оформи чиста корона без вътрешни клони. Разни преплетени , ако има падат. Дълги клони дето провисват почти до земята скъсяване./къси не се чупят при товар/.
Вчера закачах чорапи по прасковите и крушите - не стига ,че има по 5-6 праскови и круши , ами се накълвават,
Вчера събрах домат, краставица, патладжан ,чушки и бамя. Вечерта 1 гювеч с патладжан,бамя и чушки.
Днес ох--х краченцата ми - болят ме дето съм качен на стълба целия ден. Цял ден чорапирам гроздето.
М/у временно и 1 слива се втечни. Събрах и малини за внучката
Утре продължавам с чорапите. :? Ревизирах дренките - вече са червени,както и къпините направих и ревизия на тиквите.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Черешката поумря. Метър стъбло с три клончета с по пет листа... клончетата сухи... Наесен нова дупка и нова череша. Но не знам поради що стана така
Не съм в час, с резитбата, но ме успокоиха за кайсийката, в градинката.
Ще се реже. Един спец ми каза, че си е отишла. За който не си спомня или не е чел- изсъхна дървото, дори не можа да изхрани докрай плодът.
На мен, разбира се, ми е жал, та ще я оставя- да погледам какво ще се случи.
Веднъж възкръсва дървото. Надявам се пак.

Лучко, тъй дубря ли'й уа, кавадар?
Но не знам поради що стана така
Руска, от мъка исъъна черешката. Цял месец!!! Виднага да са засрамиш!

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: