Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Andri01 - майстор
Миналото лято и при мене изсъхна една кайсия. Беше на около 5-6г. даваше малко и безвкусни плодове. Минах я с резачката и до нея есента засадих нова. сега си има зелени листа ,но ще я видим на пролет. Ще се ашладисва от една голяма и много хубава. При нея пък почнах да режа големите клони,изкара много нови издънки по отрязаните. Така ще я подновя,по акъла на един приятел,разбиращ от тези работи.
П.с.: Уффф,то било трудно да пишеш само смислено! :( :partyman:
preslav - майстор
нед авг 18, 2019 5:03 pmkr1100 написа:
Като обереш и режеш. Вс. що е навътре пада. Да се оформи чиста корона без вътрешни клони. Разни преплетени , ако има падат. Дълги клони дето провисват почти до земята скъсяване./къси не се чупят при товар/.
За сега обрани са една кайсия, една нектарина и една синя слива.
Сливата е стара и смятам да е орежа яко, но за нектарината съм в Х - всяка година става с все по-дълги клони, а ме е нещо страх да режа из дъно.
Andri01 - майстор
Ще пусне нови издънки,бъди сигурен.
kuger - майстор
нед авг 18, 2019 5:33 pmAndri01 написа:
.........
П.с.: Уффф,то било трудно да пишеш само смислено! :( :partyman:
Добре де, не приемайте драсканиците ми за задължителни :partyman:
нед авг 18, 2019 8:38 pmkuger написа:
нед авг 18, 2019 5:33 pmAndri01 написа:
.........
П.с.: Уффф,то било трудно да пишеш само смислено! :( :partyman:
Добре де, не приемайте драсканиците ми за задължителни :partyman:
Абееее.....ти на сирьозно ли са зе?!!!
Хахаааа!!! Ай да разпусками, чи аман от привземщени!
kuger - майстор
нед авг 18, 2019 8:51 pmТрифон П.Трифонов написа:
Абееее.....ти на сирьозно ли са зе?!!!
Хахаааа!!! Ай да разпусками, чи аман от привземщени!
А, не, рекох си, да не вземете да се притесните :-D
Andri01 - майстор
Единствено може да се притесня ,ако ми е свършила ракия и някой/ кой ли???/ ми цъфне на вратата?! Е,поне в близките месеци няма такава опасност,не ме мислете. :) :partyman:
пон авг 19, 2019 8:43 amAndri01 написа:
Единствено може да се притесня ,ако ми е свършила ракия и някой/ кой ли???/ ми цъфне на вратата?! Е,поне в близките месеци няма такава опасност,не ме мислете. :) :partyman:
Ас пък са бях запритиснил, чи ми увяхнаха краставицити, ма неска скъсах 5 уродливи японки и гледам още има за наядряване и завръзи....
Извода за мен е, че не съм поливал достатъчно. По самата краставица си личи, мязат на Мишелин. Когато е поливано е по дебела в кръста, после едни хилави ци.и, после една голяма чутора...
От седмица се поливат през ден. Също така, няма горчиво, а преди имаше. Било от липса на някакъв елемент. Ми как да са набави, пустия елемент? Той си е в почвата, погрижил съм са, ама няма кой да го транспортира. А!!!
Дано запмоня кви са ми били в главата, че как ши си търся писанията...??!

Андрешкин, ас ку та нападам, пълнитела ше е пълен, ни ма мисли. И чашка ши си нося. Черничеви цепеници армаган.
Andri01 - майстор
Ако ти се яде бой-ела с пълен пълнител!! :axe: :partyman:
kr1100 - майстор
[quote="Трифон П.Трифонов" Било от липса на някакъв елемент. Ми как да са набави, пустия елемент? Той си е в почвата, погрижил съм са,.
[/quote]
От почти н.е. е измислен торовия инжектор./дюза на Вентури/. В алито ги има на ниски цени.
Освен това има и течни гел торове. /уж са за хидропонно отглеждане/ , а пък са ти и на входа на Варна, ама се иска винетка от селото до града. :-D .
Ама то у големото село от градски тип де да ги знаете тези неща. 5л кофа х4,5-5 лв без ДДС на литър .Няма по-малки малки опаковки. Вътре в кофата е в торба. 3 вида са.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: