Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Въх, благоверната ни съм я виждал да пий вода.
За сметка на туй, няма да забрая кога обърна каничка и половина домашно.

Ураааа, довечера ми носат варненски мискет. Бях са обезверил. От две години не съм праил бяло, градинаро- рибарско вино, което прави превъзходен оцет, като забрайш последните няколко литра , за година-година и нещо.
Ши са пий и бяло, ма на пролет.Баш тогас щи са питами и ши си припомнями разни градинаро-юнашки похвати.
preslav - майстор
Утре ще се започва с гроздобера и дано сколасаме преди дъждовете и застудяването.
Тази година може да се окаже, че гроздето е по-сладко от миналата, ама захаромерът ще каже най-точно, ако и виното стане не по-зле от миналогодишното ще е супер компенсация за поразените от градушката домати, грах и т.н. - интересно, че и лозето го пра градушка, а сякаш пораженията са по-малко.
Малко остана, едни камби, малко люти чушки, зелето и запразняваме до февруари - пардон, салатки ще се слагат, зимен чесън за тези, които нямат сляпо псе и то комай коллото се завъртя.
Абе оцеляхме и тази година, догодина в 3-ти "Б".
kr1100 - майстор
съб сеп 28, 2019 7:33 pmvlax написа:
съб сеп 28, 2019 5:26 pmkr1100 написа:
Май тази година ще започна по-рано вапцането с вар на дръвцата.
Това по какво се разбира кога?
:partyman:
Свободно време и липса на друга работа и дъжд/ Днес походче -плаж , ама кофти работа водата студена . Тъкмо стигнах до скалата с миди и задника ми замръзна и наобратно.После на вятъра потреперих малко навън настръхнал.
Молдовата се хареса на сганта., както и доматя бил много вкусен. Добре,че бях взел замръзнала скумрия и сле огънчето имаше месце, Плажа е закрит днес официално.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед сеп 29, 2019 7:45 pmkr1100 написа:
... Плажа е закрит днес официално.
Dneska минах сто и малко км грацко, да пръскам радост навред. Една мацка си търси полуградски имот... та развеждах... после една леля се сети, че си продава вилата...айде да я видя... хората имаме много лична представа за нещата :-) Та, наминах през мойта нива... ако мога да режа почвата, баш готови тухли.. Тези дни трябва да прибера коловете, малко зелено домати за туршия и ако не духа, да запаля една-две клади... ако ли не и догодина има време...След дъждовете ще се копаят дупки за още дръвчета. Черешата е поумряля и лозичките...ма беше баси сушата
Имам и бали слама за прибиране... Обаче утре-вдругиден пак съм добър самарянин... ще видим

Ако слушкам, може да се заведа на Стълпище или на рибарскаКолиба...
borchoyor - специалист
съб сеп 28, 2019 5:26 pmkr1100 написа:
n_a нямам такъв проблем - имам накачулени мрежички.
А по темата - днес събрах 3 кофи хамбургски мискет и в бидоня. Имам за бране Молдова, Палиери , малко Афродита и Димят и едно черно все още кисело.
Окопавам лозите и ги торя и загърлям. Оставам ми около 22 лози за наторява, окопаване и загърляне.
Дренките съм ги отсвирил - сухи бе сок. Лешника май го пообрах, както и бадемите.
Имам малко ябълки за бране , но има още време , за райската е много рано, както и за мушмулите.
Домат има зелен навън и вътре има и червен. Боба и чуфките, а и тиквички и тикви цъфтят - не знам за кога ?
Скоро ще започне май тиквобера.
Май тази година ще започна по-рано вапцането с вар на дръвцата.
От дренките кво правиш, че имам много, а компот вече правих?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед сеп 29, 2019 8:29 pmborchoyor написа:
..
От дренките кво правиш, че имам много, а компот вече правих?
Oще компот? Помня, много обичахме компота от дренки.. за друго не знам да стават
EDI - майстор
Сок става, концентрат.Майка ми прави, но не знам рецептата.
lov - майстор
Пък ако са повечко страшна ракия става.. То даже не трябват много щото се турга шекерец и водичка. Иначе аромата става много натрапчив че чак гаден.
нед сеп 29, 2019 9:15 pmlov написа:
Пък ако са повечко страшна ракия става.. То даже не трябват много щото се турга шекерец и водичка. Иначе аромата става много натрапчив че чак гаден.
А тъй, речи им на незнайниците! Един път сам я майсторил- страшната работа.
Кви надежди възлагах, ма дръвчето ми са омърлуши и плодът си седи изсъхнл на него. Налях му желязо и поливам обилно, през няколко дни. Гледам- листата полуизсъхнали си седят вече месец и са надявам да оцелее.

Преди малко си омачках мискета, а следните дни асмата ши са бере, че да не фане лошо време.
Пресли, верно сякаш, тая година гроздето е по добро. Даже на сенчестата ми асма узря. То пък ко слънце беше, А?!!!
Тва лято ми хареса много. Слагам червена точка и си намотавам синята връзка Чавдарче. Кой помни?
lov - майстор
Аз имах много голям дрян и в една такава сушава година все че изсъхна. На негово място сега съм сложил нов и тая година имаше към десеттина дренки. Което ме радва че не са ми пробутали някой дивак. :lol: Даже тази вечер го поливаш защото е страшна суша и при нас. Всъщност поливам всичките дръвчета. Скъпо не скъпо от чешмата ама няма как иначе ще заминат дръвчетата. щерната паежини хвана и няма какпка вода. А за дренките правил съм много пъти. Бях се изтарикатил и постилам от долу найлони и каквото узрее капе там и ги смитам и слагам в бидоня. И после има бая със шекера. Но така са напълно узрели а и като се случи по слънчево време направо си изсъхват.
След като замина дървото два пъти съм купувал. Имам едно наборче дет се занимава с билки и той ми поръчваше на берачите да ми наберат. От дивия дрян даже става още по хубава. Който я е опитвал после само пита за нея. :-D

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: