• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
preslav написа:
...
Пожелавам берекет на всеки!
Пресли, батерийката е слаба, а тогава почва да лъже с килата. Освен това, този домат е женски, ползвал е червило и като сяка женска са пъчи. И освен онова е кисел.
Знаем го ний ефекта на камерата, светлината....силикона.
Хубава градина.
Поздрави!
lpoik - специалист
nautilus33 написа:
Трифон П.Трифонов написа:
Естествено, че ще пробвам пак с краставиците.
Имаме си професионалист оранжерист, в смяната, та докато погледна клипчето и веднага каза- Пригор. Обясни, че са прекалено малки и съм избързал.
Слагам клипчето отново, с учебна цел.
https://photos.app.goo.gl/1CTi325qKh5ds3hA3
Тези в началото на клипчето, които са най-вляво, и те ли са твърде малки, че мойте са горе-долу същите и мисля утре да ги бодна в градината, че не съм ги пикарал(просто твърде късно сяхи нямаше смисъл от пикиране).

lpoik написа:
Може ли някой да каже по екологичен начин за борба с колорадския бръбар . :partyman:
Колко реда картофи имаш и с каква дължина? За мен най-екологичния е ръчния. Аз миналата година така направих, и тая почнах така, че вече ме нападнаха. Ако няма много картоф покрай теб(комшии), хванеш ли го от начало, да не успеят да се излюпят, ще ти е много лесно.
Там е работата че вече има яйца а картофите едва са се показали 5 см.Всеки ден събирам по една шепа и все има.Това чудо не е било друга година толкова рано да излезе тая гад :shock: :axe: а не ми се пръска с химикали. :?
nautilus33 написа:
...
Тези в началото на клипчето, които са най-вляво, и те ли са твърде малки, че мойте са горе-долу същите и мисля утре да ги бодна в градината, че не съм ги пикарал(просто твърде късно сях и нямаше смисъл от пикиране).
Според мен, не са прекалено малки, но след фиаското, в градината ми.......
Изчакай седмица! Хем ще се затопли още почвата, а ти ще имаш възможност, докато растът още, да ги закаляваш. Изкарвай на слънце, като имаш възможност.
Колегата каза така- Все едно да изкараш беличко пеленаче на плажа цял ден. Даже и поотхвръкнало, трябва по полечка.
nautilus33 - майстор
lpoik написа:
Там е работата че вече има яйца а картофите едва са се показали 5 см.Всеки ден събирам по една шепа и все има.Това чудо не е било друга година толкова рано да излезе тая гад :shock: :axe: а не ми се пръска с химикали. :?
При мен са около педя, че и повече. За сега успешно се справям на ръка. Но, наистина, тази година страшно рано нападнаха.

Относно доматите- ще изчакам още седмица тогава, че ме е страх да не ги съсипя, че сорта е хубав.
preslav - майстор
Не ви разбирам, какво ви е страх от инсектицидите - имат си карантинен срок, спазвайте го! Не ми се отваря приказката, че в днешно време няма такова животно "био" - биото е за тълпата, която е готова да плати 2-3-4 пъти повече за същите боклуци, които ядем и ние. Моите картофи са от пазара - с какво с пръскани??? Вашите домати са от пазара - те с какво са пръскани??? А зелето, а морковите, а пипера, а патладжана, а другите неща - все нещо се купува, все нещо не му се знае с какво е пръскано - свиркайте си и си пазете продукцията!
Неска купих 15 кофички разсад и го набодах в градината.
https://photos.app.goo.gl/Fh71xmFwvcLtavAq7
по метода на Преслав.
Не изскубах всичко, но от онези, дето ги надърпах, забелязах два проблема:
-поповао прасе
-сечене
Пригора е ясен и се вижда.
Мамка му!
Купения разсад е хибрид.....Мммммм...........му! „Паулина F1“
Налага се да го преживея, да се надявам някои от моите растения да оцелеят и семената да са годни и другата пролет.
Успех на останалите аджамии! Аз имах невероятен успех като баш аджамия.
hidrazin - майстор
preslav написа:
Не ви разбирам, какво ви е страх от инсектицидите - имат си карантинен срок, спазвайте го!
+1 И не само за инсектицидите.
Днешно време ако изкараш нещо без "химия" си е като да удариш поне 5-тица от 6/49 - мисия невъзможна.
Имам си един комшия от скоро... Решил е да е БИО - без никакви препарати.
Ще го преслушам до къде ще я докара....
Преди 2-3 години у наше село имаше направо пандемия от черна мана.
Цяло лято ядох домати, направих буркани и раздавах на комшийката.
И то без да нарушавам карантинните срокове.
А местния "агроном" си изскуба всичките домати... :lol:
:partyman:
P.S. А някой да се замислял какво има в лютеницата, консервите, саламите, кренвиршите, бисквитите, бирата, местото ... което купува от близкия магазин ??? :lol: :lol: :lol:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Как режете дъното на кофичките?
vlax - майстор
hidrazin написа:
Ще го преслушам до къде ще я докара....
До появата на първата болест,ако му се свиди и не изкорени веднага заразените разстения. :-D
Аз също си мечтая за Био ,но само си мечтая.
За Био трябва многооо четене и многоооо опит.
От един друг форум познавам такива хора,които се занимават професионално,с това се прехранват и знаят много ,направо им се реве.
Благодарен съм им,че помагат винаги с точни диагнози и съвети.
n_a написа:
Как режете дъното на кофичките?
https://photos.app.goo.gl/fgqmqwd7gyN9yY7k9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: