Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
milev5 - специалист
Здравейте !
Имам малко белокрилка в оранжерията.Изпробвал съм от пръскащите препарата почти всичко но нищо не помага освен димка ФУМИТРИН.
Дойде ми една чалната идея, дали неможе да се направи такава и с другите препарати.
Примерно БИ58 в малка алуминиева кутийка от тези малките свещи и една свещ от долу да извари отровата.
Дали ще има по добър ефект или напълно ще прецака отровата ?
Последна промяна от milev5 на нед сеп 15, 2019 10:41 pm, променено общо 1 път.
Djack - специалист
Ако активното вещество в препарата участва в химическо съединение с нещо друго, има голяма вероятност високата температура да разложи съединението и е възможно, крайния търсен резултат, да не ни се получи!
kr1100 - майстор
[quote=milev5
Имам малко белокрилка в оранжерията.
Дойде ми една чалната идея, дали неможе да се направи такава и с другите препарати.
[/quote]
Ако не те е страх за железата - серни димки. В консервена кутия ивица вестник, насипана сяра и малко бензин. Клечката и на бегом към следващата кутия с факел ,м разбира се без да си поемаш въздух :-D
П.П. с Децис 2,5ЕК пробвал ли си пръскане ?
Жълти лепенки ?
kr1100 - майстор
П.П.Само, че вече няма Децис - спрян е от продажба.
Пичуви, ши прая лози, къкту дядо ми е праил. Лапешкити ми спомени са за есен, пръчки, трап, пясък, вода.
Някой, с нещо повече от спомени, да споделя, чи да н' съ излагам с лозаровинарското име!
Смятам да изкореня стари лози в 60-70 квадрата от градината и да си засея мискет червен. Имам няколко лози, от които ще си взема резници.

Помооооощ!!!
hidrazin - майстор
пон сеп 16, 2019 10:05 pmТрифон П.Трифонов написа:
Помооооощ!!!
Кво си се разревал кат кифла?
Стари лози не се изкореняват а се присаждат - елементарно.
Има доста писано тук във форума - чети.
:partyman:
Andri01 - майстор
Ила,пУчерпи и щи утОря очичкитИ...само да ни затвориш мойти,де! :? :partyman:
Благодаря на Хидразина и на Андри!
Камбаната бия само на Велик празник.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ха! Ся се сетих да споделя... Купих си разкошни, огромни кайсии в Сф, на Женски пазар. 1.50лв килото! А! казвам аз, ма то им мина сезонът! Аааа! казва продавачката, сега им е времето! Брех, (аз) , дай две-три кила!

Прикачен файл

70577461_437657636845743_8812186462234607616_n.jpg
Ся им е времето, ма за търговийка.
Инак, по наще земи, друго им е времето, ма на тия цената приемлива е.
Гледах и аз, по веригите и се чудих де ги гледат. Не ми придърпа, сигур щот не им е времето. Грозденце и смокини ми вървят сега.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: