• 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
пет окт 12, 2018 1:11 pmchapara написа:
Само с райска ябълка не съм имал опити :? :-D
По-добре да нямаш. Плюй си в пазвата и се прекръсти. Тази пихтия загаря зверски -хем я разреждам много и минавам през сито.

П.П. А тиквеното поле за съжаление нещата не се развиваха добре. Насях да давам и ..3 ма на които щях да давам вече не са на тази свят/ на покойната ми съпруга майка и, кръстника ми, леля ми/ , +майка ми. Четвъртия е на легло и си отива / рак посл. фаза - повтаря се края на 2012 г с последните месеци и дни на покойната ми съпруга. / По-зле от Освинцим
Последна промяна от kr1100 на съб окт 13, 2018 8:29 pm, променено общо 1 път.
пет окт 12, 2018 6:33 pmkr1100 написа:
...
Найш ко, тос мач го играх и аз. Лятото на 2015та.
....Мамка му, който го е измислил тъй!
Земиш ли го навътре, се на някъде ши избий и на зле ши е.
Сутрин, на гладно, голяма доза Майната му и после йеш и пий, ма с мярка!
И ни спирай да са бъхтиш в градината, селскоградски!
kr1100 - майстор
За съжаление приятеля ми почина. Победи болестта. Почивай в мир приятелю.
В понеделник ще те изпратя . Гаден живот.
kuger - майстор
съб окт 13, 2018 8:32 pmkr1100 написа:
За съжаление приятеля ми почина. Победи болестта. Почивай в мир приятелю.
В понеделник ще те изпратя . Гаден живот.
Съболезнования!!
Каквото и да се каже, думите са безсилни.
Делян - специалист
ср окт 10, 2018 6:00 pmchapara написа:
вт окт 09, 2018 10:41 pmДелян написа:
Меля ги за по-лесна и бърза ферментация.
Няма по сигурен начин да загориш казан за ракия, освен с такава паста от ябълки :cool: :-D
Аз със сигурност ще го загоря, затова ходя при казанджията, който вече 3-4 години подред не го е правил :lol:
preslav - майстор
съб окт 13, 2018 11:07 pmДелян написа:
Аз със сигурност ще го загоря, затова ходя при казанджията, който вече 3-4 години подред не го е правил :lol:
Не, със сигурност няма да го загориш ако спазваш това, което съм казал, а и ще изкараш повече огнена вода, да не говорим колко плескания ще си спестиш.
Само веднъж ходих на казан, където казанджията си кладе огъня - приключих. Сега ходя на казан където след зареждането и запалването на огъня, казанджията си отива по негови дела, появява се веднъж когато ракията аха да потече, и после чак когато са тръгнали патоките - познава си казана +/- 5 минути.
preslav - майстор
Петков ден е - край на земеделската работа, ноооо само за отличниците, а за аджамиите продължава със събиране на остатъците от зеленчуците и плодовете.
Тази година може и да е нямало камби, ама тиквата дето се роди надхвърли всякакви очаквания. Снимката не е професионална, ама бидона е 80 литров, столчетата са 25 сантиметрови, тротоарните плочки не ги знам, патъците 37-38, за килограмите не остана ред и с какво да ги тегля.

Прикачен файл

тиква 2018.jpg
нед окт 14, 2018 6:59 pmpreslav написа:
Петков ден е - край на земеделската работа...
...аааааа, ши орем!
Егаси тиквата!Аşkolsun, Пресли!
Пък аз са надявам и ги завивам двата корена тиквички бомбички- едната за семе, а другата да я изплющя, чи да ни чакам 2019та да разбера колко си е струвало упражнението.
Има камби необрани и някоя друга, наречени за семе.
После паля копачката.
kuger - майстор
нед окт 14, 2018 6:59 pmpreslav написа:
Петков ден е - край на земеделската работа......, ама тиквата дето се роди надхвърли всякакви очаквания. ....
Да взема да ти пратя моите тикви/чки :sad: , тъкмо ще се поберат в тоя мутант.
Петков ден мина, ама моята градинка още иска "пощене"
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
До Димитров ден все се работи по нивата. Отде го измислихте тоя Петко, мързели такива
Моята нива таз године, освен нулева ми и назад дръпна, нооо, здраве да е!
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: