Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
miroki - майстор
Аз таз година към 20 ти, че няма слънце още и се издължават много. А вкъщи е жега.
Djack - специалист
Аз пък набучках доматите вече и взе че ми мухляса пръста! Сефте ми се случва. Разрових се в интернет, било често явление - кофти пръст! За сега открих тарелките и обгорих мухъла с горелка, ама не знам дали ще е решение. На някой случвало ли му се е?
imegogo - специалист
не ама ползвам торф на Stender
miroki - майстор
Случвало ми се е. Преполиване и почва, която задържа влага. Нищо сериозно, само засушавай. Поливай при видимо завяхване/оклюмване на листенца. Че ще се подсече.
Djack - специалист
съб фев 04, 2023 10:11 pmmiroki написа:
Случвало ми се е. Преполиване и почва, която задържа влага. Нищо сериозно, само засушавай. Поливай при видимо завяхване/оклюмване на листенца. Че ще се подсече.
Няма листенца още! Не са покълнали семената още и се окоти работата...! :?
При мен е по скоро задължително. Мисля, че не пречи на растенията.

".........Влажността на нападнатите субстанции, както и влажността на въздуха обикновено е предпоставка за образуване и разпространение на нападение от плесенни гъби. Често плесента започва да расте върху органични субстанции и предизвиква поредица от гнилостни процеси........"
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0 ... 0%B5%D0%BD
kr1100 - майстор
съб фев 04, 2023 8:57 pmDjack написа:
Аз пък набучках доматите вече и взе че ми мухляса пръста! Сефте ми се случва. Разрових се в интернет, било често явление - кофти пръст! За сега открих тарелките и обгорих мухъла с горелка, ама не знам дали ще е решение. На някой случвало ли му се е?
Полей със бледорозов р-р на калиев перманганат. За семената няма проблем, ноки накисват семената предварително в такъв р-р. Може и с р-р на Топсин М70

П.П. Останаха 2 големи син апки Камчийски и 1 кайсия за смаляване до 3,5 м , ама студ и минус.
От понеделник в Кауф а ще има компостер 300 л за 50 пари. / Подобен същия литраж в практ. 73 лв.
Имах от палети, но зигниха дъските.
Ал_ - специалист
Дайте идея с какво да напълня повдигната леха ~0.8 м3 - само чернозем, или да мешам в някаква пропорция с торф? Наложи се да я направя заради четирикракия, да няма пряк контакт с телената ограда (постоянно късаше засенчващата мрежа, за да може да гледа какво става навън). Смятам да я ползвам главно за подправки
kr1100 - майстор
нед фев 05, 2023 11:04 amАл_ написа:
Дайте идея с какво да напълня повдигната леха ~0.8 м3 - само чернозем, или да мешам в някаква пропорция с торф? Наложи се да я направя заради четирикракия, да няма пряк контакт с телената ограда (постоянно късаше засенчващата мрежа, за да може да гледа какво става навън). Смятам да я ползвам главно за подправки
Aко имаш чернозем -слагай , но го пресей за гадини. Мешай с торф / 1 бала 240 л есента беше 38-39 лва латвийски дребен при "слепите" . Може да смесиш с перлит / 1 чувал / не помня точно май 140 л -беше 17 лв/
Ако си с глинеста почва може да добавиш и речен пясък и малко NPK.
Моя 4 крак съм тренирал и не ходи във външни лехи. 4 колчета и зелен сизал 1 ред/. Иначе обаче се разхожда в/у зеления мулч м/у редовете на външните насаждения.

Ако имаш капково - сложи 1 тръба към тази леха .От твъдия ф 16 мм разклонител на 2 или 4 и с капилярни тръби ф5/6 към капкоотелители 0-70 / червена капачка/ регулираш ги едва да капят и е готово.
miroki - майстор
съб фев 04, 2023 10:34 pmDjack написа:
съб фев 04, 2023 10:11 pmmiroki написа:
Случвало ми се е. Преполиване и почва, която задържа влага. Нищо сериозно, само засушавай. Поливай при видимо завяхване/оклюмване на листенца. Че ще се подсече.
Няма листенца още! Не са покълнали семената още и се окоти работата...! :?
Дръж си влага тогава, докато си поникнат.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: