• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 561
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Има и един по-голям, отворен от едната страна
Отдавна съм им се наточила, на руските старовъведения
А клипчето с монаха с расото и брадата, как яде нивата... ех
Djack - специалист
Видях ги и тези отворените, ама нещо не ми харесаха! Има по голяма опасност да "загребеш" някой корен я домат я пипер.... :)
Гледай какво става за един предиобед, като системен хербицид е! :-D

Изображение
preslav - майстор
вт юни 19, 2018 8:54 pmDjack написа:
Сега си търся парче лента от гатер или голям банцинг, да си направя два но с по здрави рамена, за да позволява напъни с по сериозни корени!
Има ленти с дебелина по 1,8 - 2 мм. И с тях ще се правят чудеса! Даже ако на някой му се намира в повече някое парче 50-60см. да свирка!
Схванах идеята, това е голяма картофобелачка.
Иначе си мисля, че и лист от механична ножовка ще свърши работа - няма начин да не се продава такова нещо. Някъде в градината ми се мяркаше и стара коса, имам и нож със счупена дръжка, който май си намери предназначението.
Мерси за идеята!
Djack - специалист
Точно, влиза 1 - 2 см. под пръста, реже корените и едновременно с това разрохква пръста! После с мекия търмък минаваш, обираш гюрлюка и ти става драго! Няма опасност като при мотиката да сецнеш някой корен, понеже го няма замахването! Отделно при пипера например , като е сят на гъсто с мотика е много трудно да бръкнеш, без да счупиш нещо! С това само бъркаш от външна страна суркаш напред назад и си готов! Даже маркуча на капковото не се налага да местя вече - няма опасност да го срежа!
kr1100 - майстор
20-26 ст е кв. метър мулч - за какво такъв гърч ?? А и излишен труд
vlax - майстор
вт юни 19, 2018 4:17 pmpreslav написа:
вт юни 19, 2018 8:48 amvlax написа:
Днес и утре Емо Чолаков даде малко почивка на дъжда да не вали.Мисля да напръскам довечера почти всичко ,ябълки,сливи,праскови,асми, домати,пипер и бамята :) ,че е минаха 10 дни от последното пръскане.
Няма да сбъркаш с пръскането, но на мен неделята ми е най-удобна - дано не е прекалено късно.
Напръсках, но не ми стигна времето и част от асмите ги оставих за утре. :sad:
вт юни 19, 2018 4:17 pmpreslav написа:
Как върви бамята?
Добре.Кога ще става 1,50-1,80 не знам,ако стане ще ми засенчи зеленчука. :-D
Ето снимки от тази вечер,между другото пак ми остана разтвор от доматите /ридомил голд и децис/ и пръснах бамята,дали е правилно не знам. :?
Ето снимки от тази вечер
Изображение Изображение
vlax - майстор
вт юни 19, 2018 9:52 pmkr1100 написа:
20-26 ст е кв. метър мулч - за какво такъв гърч ?? А и излишен труд
Браво Djack
и аз исках да си направя плоскорез,но все не ми остава време,чертежи колкото щеш.
Аз използвам вече няколко години мулчиране.Ето снимки от днес
ИзображениеИзображениеИзображение
gnt69 - майстор
вт юни 19, 2018 9:52 pmkr1100 написа:
20-26 ст е кв. метър мулч - за какво такъв гърч ?? А и излишен труд
Не е ли голям гърч да го опъваш тоя найлон всяка година. Аз преди 5-6 години сях едни ягоди под мулч голям гърч. То не бе фрезоване то не бе повдигане на пръста. :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср юни 20, 2018 8:02 amgnt69 написа:
вт юни 19, 2018 9:52 pmkr1100 написа:
20-26 ст е кв. метър мулч - за какво такъв гърч ?? А и излишен труд
Не е ли голям гърч да го опъваш тоя найлон всяка година. Аз преди 5-6 години сях едни ягоди под мулч голям гърч. То не бе фрезоване то не бе повдигане на пръста. :partyman:
Слама. Хем ДядоБожи ще полива
jgt - специалист
ср юни 20, 2018 8:36 amn_a написа:
Слама. Хем ДядоБожи ще полива


Това е решението според мен.
Дядо ми отглеждаше ягоди за продан само върху слама. Бяха чисти и изкрящи. Ежедневно сутрин поливаше преди изгрев (между редовете от вадата).
Беше много отдавна ('55-65-а).
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 561

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: