Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Ал_ - специалист
съб юли 06, 2024 10:04 pmvlax написа:
Да са оплача.От общо 60 корена домати 30 корена нямат завръз или най-много някои по 1 домат.Тая жега продължава.
Ръгбито пак спаси положението. :partyman:
Аматьори :-D :-D :-D
Прикачен файл:
IMG_0396.jpeg

Много им треперите, затова не ви се получават :-D колкото повече не им обръщате внимание - толкова по растат, за да ви привлекат вниманието :partyman:
miroki - майстор
нед юли 07, 2024 6:20 pmvlax написа:

Баш мен не си ме питал.
Пита Djack
Само споделих как е при мен,без да ме питаш.
Не знам тогава в каква връзка отговаряш, но това на картинката е по-гъсто сято от моето.
Относно проблеми кой знае какви не би следвало да има от леко сгъстяване, освен леко спадане на добива. Но е с толкова условности, че е по-добре да не дискутираме.
50*70 е класиката.
нед юли 07, 2024 6:30 pmАл_ написа:
Аматьори :-D :-D :-D....... :partyman:
Абе, виждам тук грижа, изразена с бордолезов р-р и известно количество нитрати, обаче как им натри носаааааа!!!
miroki - майстор
Аматьори :-D :-D :-D

Много им треперите, затова не ви се получават :-D колкото повече не им обръщате внимание - толкова по растат, за да ви привлекат вниманието :partyman:
[/quote]
Много зелено още. Аз от две седмици по кофа и половина бера. По точно 2 кофи от сирене .
Ръгбито си е добре. Албенгата ражда по-рядко и не е много едра. Розовия гигант още по-рядко ражда. В момента и навън и вътре раждат еднакво. Вече ми изгоря предимството от оранжерията.
Обаче краставиците хич ги няма. Сях втори път. 10 краставици скъсах и толкоз им беше.
Ал_ - специалист
Комшията ги е ръсил с бордолезов, докато гледаше добитъка като ме няма. Пак той ги ръси и като ги поочука градушката
Миро, прекалено насериозно взимаш нещата - закачам се с vlax-и :-D аз ги бода за цвят, всичко на всичко са 10 корена, бонус ми е един да нахапя като ябълка, иначе са само за цвят
vlax - майстор
Като гледам тоз дървен парапет и снимката бая им слугуваш,което е похвално.Браво.
И като почнат да избистрят плодовете може да махнеш листата под тях.
И като видя листа боядисани с синьо ми се повръща и не ми се ядат домати. :-D

нед юли 07, 2024 6:38 pmАл_ написа:
Миро, прекалено насериозно взимаш нещата - закачам се с vlax-и :-D ...
Не се докачам.На хубавото лошо не мога да кажа.
:partyman:
Andri01 - майстор
Прикачен файл:
Домати  в лехата 6(4).png
На 30-35см в реда.
Последна промяна от Andri01 на нед юли 07, 2024 7:00 pm, променено общо 1 път.
vlax - майстор
нед юли 07, 2024 6:32 pmmiroki написа:
нед юли 07, 2024 6:20 pmvlax написа:

Баш мен не си ме питал.
Пита Djack
Само споделих как е при мен,без да ме питаш.
Не знам тогава в каква връзка отговаряш, но това на картинката е по-гъсто сято от моето.
Просто споделих,че от 10 години ги правя на 40 см и нямам проблем,АКО някой след време прочете.Картинки не съм пускал
Относно проблеми кой знае какви не би следвало да има от леко сгъстяване, освен леко спадане на добива. Но е с толкова условности, че е по-добре да не дискутираме.
50*70 е класиката.
Ал_ - специалист
нед юли 07, 2024 6:48 pmvlax написа:
Като гледам тоз дървен парапет
Кучето е виновно за повдигнатата леха - макар че засенчващата мрежа е отвън - винаги успяваше да направи дупка метър на метър, за да може да гледа навън. Не че и сега не успява да влезе - редовно ми прекопава мащерката, и беше изкоренило няколко корена домати. Но пък покрай това разбрах за сорт “сърцето на албена” :-D Викам си, това ще е кръстено от някоя зла свекърва на снаха и, щот няма сърце. Той пък взе, че върза :-D
Да се оплача - два нара ми подариха - не издържаха 4 часа път - листата им изсъхнаха още по пътя. Прехвърлих ги в саксии, и тъпо и упорито ги чакам да се съживят, макар че листата напълно изсъхнаха
kr1100 - майстор
...Много им треперите, затова не ви се получават :-D колкото повече не им обръщате внимание - толкова по растат, за да ви привлекат вниманието :partyman:
Mного жълтеят листата .Трябва да са ярко тъмно зелени.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: