• 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gnt69 - майстор
вт ное 20, 2018 7:44 pmn_a написа:
Браво на вас!!!
Може да съм закъсал с пръскането ама посях 2 свински бута в 25 кила сол, по нова година ще ги берем.



И зеле направих и то за коледа ще стане. :partyman:

Прикачен файл:
but.jpg
but.jpg (102.12 KиБ) Видяна 1575 пъти

Прикачен файл

zele.jpg
chapara - майстор
Ми ти си свършил най-важното :supz:
Последна промяна от chapara на ср ное 21, 2018 6:20 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср ное 21, 2018 9:22 amchapara написа:
Ми ти ти свършил най-важното :supz:
Х 20 :)
kr1100 - майстор
вт ное 20, 2018 6:57 pmAndri01 написа:
Пръскането със син камък нали е след опаднето на листата? При мене щото ябълките още са си листосани ,и това и причината за ...мързела ми :(.
ябълки круши с карбамид .Дори да има листа , пръска се и по опадалите долу листа с/у струпясване.
gnt69 - майстор
ср ное 21, 2018 6:59 pmkr1100 написа:
ябълки круши с карбамид .Дори да има листа , пръска се и по опадалите долу листа с/у струпясване.
Колко карбамид на 10 литра вода се слага.
Делян - специалист
ср ное 21, 2018 7:09 pmgnt69 написа:
ср ное 21, 2018 6:59 pmkr1100 написа:
ябълки круши с карбамид .Дори да има листа , пръска се и по опадалите долу листа с/у струпясване.
Колко карбамид на 10 литра вода се слага.
700 грама - 7%-ен разтвор. За това пръскане се включих миналата седмица. Тази събота или неделя се надявам да се включа и с бордолезовия разтвор.
vlax - майстор
Да дам отчет.То работата свършване няма ,но взе и да ме помръзва повечко.
ЯГОДИ. Не можах да си присадя ягодите,защото беше сухо времето,имам корени,но щях да ги расипя, ако ги вадех при суха почва.След това заваля,но и паднаха температурите около 0-та и пак не става.Ще питам ТУК дали да чакам хубаво време или да ги оставям за напролет.
АСМИ. Пак заради времето не можах да увия младите асми с хартия,но трябва да го свърша.И продължение на конструкцията на асмалъка ме чака. :-D Бях оставил 20 грозда на асмалъка с мрежичките за ядене и нямах никакви проблеми с косовите и осите откак съм ги поставил есента и от време на време си късам по 1 или 2 за ядене.Да ама не.До преди десетина дена.Косовите почнаха да късат мрежичките и аз ги обрах,но оставих черното грозде,защото косовите късаха само на бялото,защо не знам,тези може и да са далтонисти.
ОВОЩКИ. Не съм ги пръскал,днес гледам,че е влажно и мъгливо при нас и пак не става.Хубаво е да е сухо времето и препарата да изсъхне на дървото.Не съм ги увивал,а трябва.Хубаво е да им купя и хвърля малко изкуствена бавно разграждаща се тор.
МЕСТОТО ЗА ЗЕЛЕНЧУЦИ. Тая година за разлика от миналата го фрезовах. :) Вече все трудно се намира оборска,но намерих 5-6 чувалчета огнила кравешка тор и ги хвърлих на место.Със садене на салати и лук не се занимавам есента.
ДОМАТИ. Успях да се включа в покупката на 10 семки Хъни Муун да ги пробвам догодина.
КРАСТАВИЦИ. Не съм още намерил и купил семена на краставица Едона,препоръчвам,тази година я прбвах,ако някой има повече семена да свирка.
ЕКСТЕРИОР. Изкориних един стар дънер, който ми пречеше,голямо копане падна,защото багер не може да влезе там.Чака ме покрив на вилата и поставяне на улуци,за продължението на асмалъка казах,покрив на кладенеца,нов дувар/зид след като гътна стария,поставяне на оградна мрежа,подравняване на места с фрезата и минаване с валяка с цел да затревяване и да се коси само и т.н. и... :-D Те някои работи чакат от години,даже и материали съм купил. :-D Казват една много вярна приказка,На многото работа, майката му е лежането. :) Но първо трябва да се кача и да завия тръбите във водомерната шахта,макар че преди мен не са ги завивали никога и не е имало проблем.
ИНТЕРИОР. След екстириора.
:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб ное 24, 2018 11:03 amvlax написа:
.... :-D Казват една много вярна приказка,На многото работа, майката му е лежането. :) ...
:partyman:
Само си приказват, да ти кажа аз. Щото съм тъй, ама нищо не ми се получава :-) Та, завий водата, и каквото още иска завиване, асмата ще я удължаваш догодина...
chapara - майстор
Тя, една работа ако се свърши нацяло, или развод или на два метра под земята :-D :-D :-D :-D
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: