• 1
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
вт яну 01, 2019 8:11 pmn_a написа:
вт яну 01, 2019 6:53 pmkr1100 написа:
... Но беше един прекрасно прекаран ден
Страхотно начало на годината! Браво на вас!
Май с тебе си говорим само. :?
С някои от вчера сме заедно от траперската НГ 1983/4 на Безбог .Замръзнал водопровод -дупка на езерото , шейна с големи казани от кухнята за вода. В стаите беше с печки чудо и по 1 казан с вода.В мазата бяха складирани дърва и въглища за чудата. и 1 уж завързана овчарка. Пази въглищата и дървата. После я завързаха за 1 голяма прахосмукчака на 2 я етаж и се минаваше плътно до стената,че пази прахомукачката. Но се поопзана с групата и като катерихме Безбог ,Малък и Голям Полежан хитреца не вървеше първи , ами назад. Бута те с муцуната в краката и минава м/у тях по- напред. Беше планиско спасително куче с името Боби - лека му пръст.
Миналия януари като бях на Безбог се срещнах със стопанина му след 35 г. Видимо не се познахме, но със спомените стана ясно . Много вълнуваща среща след толкова много години. И силно променени по външност хора.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср яну 02, 2019 7:05 pmkr1100 написа:
... но със спомените ....
:-))) "Трупам спомени, трупам, да ме топлят на старини. А като остарях - греда! Склерозаааа..."

Абе много са хубави тези неща. Сигурно има хубави спомени от "на масата пред телевизора", ама нещо не ми се вярва
kr1100 - майстор
[quote=n_a Сигурно има хубави спомени от "на масата пред телевизора", ама нещо не ми се вярва
[/quote]
Проблема е твой. На Безбог миналия януари 20-28 бяхме 2 ма от траперската НГ + съпругата на 1 от групата, която тогава беше трудна.Има клип в тубата . Русата жена Таня беше на траперската НГ
Водача на групата ни беше човека , който загина от лавина на 7.12.2002г малко преди Тевно езеро. Можеш да поровиш в нета . Името му започва със - Зв. Имаше спасителна акция тогава.
По темата - днес отново работа - 2 клона на 1 слива към съседа долу, пресортиране на ябълки, дребосъка в щайги навън да измързне в предвид предстоящия студ и после на пресата за сок.. Поокопах нови гнезда за цигулките. Не става за горене за орязания вършинак - мокро. Но си взех чувалче пръст за разсади и понапълних килийките за разсада да са готови.
Примъкнах малко грозде и 1 цигулка към къщи .

Към Трифон - относно изветряването на плодовите джибри -- открий тубите от мин. вода.
След превиране прецеждане, остатъка в преса и в туба. Обаче изчакай 1-2-3 деня с плътното затваряне на капачката . При процедурата взимат кислород и започва лека нова ферментация. След като приключи капачката плътно и можеш да го вариш дпри наесен.
Последна промяна от kr1100 на чет яну 03, 2019 5:42 pm, променено общо 1 път.
чет яну 03, 2019 5:07 pmkr1100 написа:
...
Проблема е твой.
........
Аууууу, грубиянин такъф!!!
На жина, с брадва, тъй ли са говори бре?!!
Аз, на нейно място, забрая ли някой спомен, почвам го наново, че хапчета не обичам.
Пък и ми пречат на пиенето.

Кислород викаш...и лека ферментацийка наново?
Кислородец само в началото. Дрождите бачкат в анаеробна среда.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет яну 03, 2019 5:41 pmТрифон П.Трифонов написа:

Аууууу,...
Тъй, речи му го...

Ама тъй мий хубаво да ви чета... работни момчета! Пу, дан' вий уруки!
Andri01 - майстор
Праят съ нъ ръботни. Колкот да избягат от "домашния любимец" .:) :partyman:
kr1100 - майстор
[quote=Andri01
Праят съ нъ ръботни. Колкот да избягат от "домашния любимец" .:) :partyman:
[/quote]
Домашния ми любимец е кокерозавъра ми. А съпругата ми си оъиде от този свят преди 6г 1м и 9 дни. както и да е.
Днес купих смес за разсади и пълних с нея клийките за разсад на топличко за да са готови.
В понеделник на работа с нови сили.
Успешна година на всички.
Andri01 - майстор
Извинявам са за неуместната шега. :(
П.С.: А ти ,ако не си забравил ми дължиш нещо!! .... да пием по една бера / то сега стана ракиено,винено с мезета/ на моя почва,за услугата ,която ми направи. Казвай кога си на линия и...!:)
preslav - майстор
пет яну 04, 2019 6:33 pmkr1100 написа:
Днес купих смес за разсади и пълних с нея клийките за разсад на топличко за да са готови.
Само с готовата почвена смес ли пълниш килийките или я смесваш с пръст от мястото? Някъде ми попадна информация, че по-добре е да се смесват заради (евентуално) различното РН.
В килийките семка по семка ли слагаш или ги подготвяш за скръстилия разсад?
kr1100 - майстор
[quote=preslav
Само с готовата почвена смес ли пълниш килийките или я смесваш с пръст от мястото? Някъде ми попадна информация, че по-добре е да се смесват заради (евентуално) различното РН.
- в килийките само почвената смес / в нея има и торф и перлит/. Малък чувал 5,50лв/ голям 7,5 лв. /от Керия/
Добре, че ме посети за рН . Като отида на ранчо ще премеря колко е на почвената смес. Иначе на различни места по мястото е 5,5 според китайския 4 в 1 уред.
/https://www.aliexpress.com/item/4-in-1- ... t=ae803_5/
Тука цената е двойна .Лятото го пазарих за 12 USD.

Килийките ми са от ЛИДЛ с 24 гнезда и прозрачен капак.

В килийките семка по семка ли слагаш или ги подготвяш за скръстилия разсад?
- килийката я разделям мислено на 2. В едната половина 2 семки и в другата 2 семки с пинсета. Като станат с 2 кръсчета / 4 листенца прехвърлям в кофички от мляко. Сея по 2 домата в кофичка.
Пръстта в кофичките я премесвам 1:1 почвена смес и пресята пръст от къртичини. И сега работят - имам надигнати купчинки.

Преди да обработя пролетно време местата за сеене посипвам торф, дървесна пепел и фрезовам.Торф от Винзавода - бала 200л -ТS 3 .Миналата година беше 30 лв, 2017 - 27 лв.
  • 1
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: