• 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
аз минавам всичко през сито. Игра си е , но си заслужава. Гъстото в пресата - което изтече -изтвче.
Гъстия пресован отпадък го давам на приятел , на който почти вечно му загаря казана.
Загоряла смрад не ща, както и да търкам дъното на казана.
Забравих едрия хинап и той вече зрее.
preslav - майстор
В крайна сметка жената надделя, а и казанджията нямаше нищо против - всичкото матрял влезе в казана. Равносметката е: от 4 бидона по около 70 литра излязоха около 30 литра ракия на около 55 градуса. Ракията тръгна не неизвестни градуси (спиртомерът не ги лови), отделил съм първия литър и я спрях на 40 градуса, патоки събирам заради един комшия и много, много не ме интересува какво има в тях.
От гледна точка на опита искам да споделя, че като тръгнаха патоките казанджията накладе огъня, за да пекат пипер т.е. изобщо нямаше притеснение за загаряне на казана. Другото, което правя за пореден път е да стартирам ферментацията в бидоните веднага щом някой е понапълнен т.е. не чакам всички бидони да се напълнят, че да ги стартирам едновременно, готовите бидони не запечатвам с найлони, просто си стоят с капаците и чакат последния бидон да преври. И те така.
preslav - майстор
Само да споделя, че вчера и днес хвърлихме семки за салатки, една част са на полето, друга в кофички - идеята е да стане разсад, който да се засади за постоянно и да се чака пролетта. За сега не бързам с брането на гроздето, уж всичко подраняваше тази година, а гроздето не е узряло. Започнахме и със скубането на треви, направих нов инсенератор и сега опушвам комшиите.
Ако нещо пропускам подсказвайте, че мозъкът ми стана на пихтия и ми се струва, че нещо ще пропусна.
kr1100 - майстор
свърших с чорапирането на гроздето в събота. Вече съм спокоен. Късното грозде ,което бера м. декември е вече узряло и много сладко :?
Пооскубах тревата в тиквеното поле. Пооскубах доста от външните домати. Вътрешните са до тавана и имат цвят. В понеделник поръсих семена на салатки за разсад.
В събота на казанЯ. На тиквичките съм им дал срок още 1 седмица и ги оскубвам /имат свят , но едва ли ще вържат .
Подрязвам дръвцата , които са плододали. Ще купя троен суперф-т и калиев и започвам да торя,проверявам за росни корени и заривам асмите.
preslav - майстор
вт сеп 18, 2018 2:01 pmkr1100 написа:
Подрязвам дръвцата , които са плододали.
Това мероприятие не ми е ясно как се прави и мисля, че не се справям с резитбата на плодните дървета - къде четеш какво и кога се прави?
Не ми е ясно и кога да прибера тиквите - едната е със здрав и зелен милин, но практически няма листа, да я чакам ли още или да и късам пъпната връв?
kr1100 - майстор
вт сеп 18, 2018 4:17 pmpreslav написа:
Това мероприятие не ми е ясно как се прави и мисля, че не се справям с резитбата на плодните дървета - къде четеш какво и кога се прави?
- Aко чакам напролет се събира много работа наведжъж. След обиране на плодовете - рязане. Всичко, което е ниско /опира ми в главата или раменете / и ми пречи при косене го изрчзвам. Всички млади издънки ,които са навътре в короната - долу. Клони, които са израснали дълги накрая и полягат - рязане. Вътре в короната трябва да е чисто / да може да се влезе спокойно/. Режа и върховете на кайсии,ябълки, сливи, зарзала - няма нужда да се катеря на стълба за да бера.
Пускаш 1 търсачка есенна /зимна или само резитба на овошки или посочваш вида
http://www.bgfermer.bg/Article/5931747
Не ми е ясно и кога да прибера тиквите - едната е със здрав и зелен милин, но практически няма листа, да я чакам ли още или да и късам пъпната връв?
-за тиквите чакай, щом е зелен и здрав ластуна. До сланите има време. Добре е да повдигнеш тиквите на дъсчица, керемида - да не лежат в пръстта и калта при дъжд , но внимателно ,е се къса ластуна. Подлагането на керемида ,дъска го правя докато не са започнали да изсъхват, ако пък се прави по-рано докато е зеле -много лесно се чупи ластуна. Ако не са много тиквите при опсатност от слана може да покриеш самия плод с найлон.
kuger - майстор
вт сеп 18, 2018 4:17 pmpreslav написа:
.....
Не ми е ясно и кога да прибера тиквите - едната е със здрав и зелен милин, но практически няма листа, да я чакам ли още или да и късам пъпната връв?
Миналата година ми пораснаха тикви цигулки по 60-70 санта. Кога реших да сложа по-дълга гаца пречупих на две тикви дръжките. И двете ги изнесох на слънце и си узряха.
Честито ни Съединение!
Като са има в предвид, че отскоро имам реколти и понеже съвсем непредвидено са получава да имам втори или по късни такива, да споделя, че отдавна ма напира, ама се са запиням- и аз ни зная що, та докат съм набрал кураж:

Прикачен файл

DSC_0015.jpg

Прикачен файл

DSC_0013.jpg
DSC_0013.jpg (113.47 KиБ) Видяна 1139 пъти

Прикачен файл

DSC_0012.jpg
DSC_0012.jpg (114.93 KиБ) Видяна 1139 пъти

Прикачен файл

DSC_0011.jpg
DSC_0011.jpg (111.31 KиБ) Видяна 1139 пъти

Прикачен файл

DSC_0010.jpg
И още , че май ни са събират.

Прикачен файл

DSC_0014.JPG Щастливи край камбите

Прикачен файл

DSC_0018.jpg Жълтото чери сигна 3,20

Прикачен файл

DSC_0017.jpg
Вързали
DSC_0017.jpg (106.43 KиБ) Видяна 1136 пъти

Прикачен файл

DSC_0016.jpg Тиквички бомбички
infomar
Днес обрах сорт Молдова. От 3 асми се получи колкото се вижда на снимката - кофите са десет литрови и има места където са слагани по две.
Няма наядено от оси, гнили зърна, или каквито и да са дефекти - идеално здраво с добра захарност според скромното ми мнение. Не ми се чакаше повече.

Ас съм аджамия и използвам отровни фунгициди и подобни и виното става отровно и горчи, ама аз и приятелите ми го харесвам такова :lol: .

Та всяка година е така... скромно но от сърце.
:partyman:

Прикачен файл:
Snap2144128342.jpg


Прикачен файл:
Snap2144128339.jpg


Прикачен файл:
Snap2144128340.jpg

Прикачен файл

Snap2144128343.jpg
Snap2144128343.jpg (39.78 KиБ) Видяна 1096 пъти
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: