Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
вт сеп 15, 2020 10:30 pmZMeyGorianin написа:
С какво мелиш лютия пипер?
Е в тая ху.....щуковина.
https://photos.app.goo.gl/JNSZCAYpduLjGaTJA

Прикачен файл

DSC_0002.JPG
kuger - майстор
Лютия аз го меля с една съветска, не руска кафемелачка. Груба, солидна и тежка. Давам и "лабина" на ротора и става едро смлян за шкембе, боб и .... квото се сетите. На работа я въртях на бормашината, в къщи с винтоверта, удобна е за това, само и свалям капака.
Имам и една фуражомелка със сита, пак съветска. Малка, монофазна. Монтирана е на тръбен стол върху дебела ламарина. Пробвана е за мелене на ярма, става, ама ташак, бавна. Все се каня да я пробвам за пипер на ситно, ама .... друг път :-D
Ей го руснака:
Прикачен файл:
IMG_20200916_132353 (816 x 612).jpg

Фуражомелката е заровена в гаража.
preslav - майстор
И да, ако някой ще си прави разсад за салатки, сега е времето да се сложат семената, може директно в земята, правил съм го и в отделни кофички, но е играчка.
kr1100 - майстор
ср сеп 16, 2020 2:28 pmpreslav написа:
И да, ако някой ще си прави разсад за салатки, сега е времето да се сложат семената, може директно в земята, правил съм го и в отделни кофички, но е играчка.
Преди 3-4 дни посях семената но в правоъгълни саксии за цвета. Миналата година сях навън в лехичка , но много малко поникнаха - мравките ги изнесоха.
съб авг 15, 2020 5:37 pmn_a написа:
съб авг 15, 2020 5:03 pmvlax написа:
съб авг 15, 2020 12:16 pmn_a написа:
п.с. и добрите вина имат малко утайка на дъното, така е при естествените материали и процеси
Пълни глупости.
Айде да знам по въпроса, а
Както Кака рече, а аз си знам от шести клас (хахаааа!!!), истинското вино...
https://photos.app.goo.gl/HWeHXU6UExewztHK6
Кофти ама готино.
Кофти- щото свърши, готино- ми беше си готино.......ама свърши.
Та, истинското вино си има утайка дори и в бутилката. Може и без утайка да е, но види ли се, не трябва да е причина за притеснение.
Конкретно в това Розе от Мерло, останалото по стените на бутилката е винен камък.
По внимателните могат да прочетат скритата реклама. Кофтито е,че го няма на пазара, а е ммммммммм..........така, че не е реклама, а похвала.

Ся Влакси да не ма обвини в Спамерство- баба Гана ма пусна в нейната градина, да си набера грозде за компоти, че не може му смогне на лозенцето.

https://photos.app.goo.gl/CumeXF2PVoTMtphh8
Ох, лелейййй!
kuger - майстор
ср сеп 16, 2020 10:14 pmТрифон П.Трифонов написа:
https://photos.app.goo.gl/CumeXF2PVoTMtphh8
Ох, лелейййй!
Ся, кърпичка за лигите или сода за бъчви да ти търся :-D
За виното, това правено от добро грозде, а не от измиването на шарапаните, си прави утайка и това е нормално!
За това се чака студ, да си "легне" виното и тогава се претака. Въпреки това пак си прави утайка, естествен процес.
preslav - майстор
ср сеп 16, 2020 6:14 pmkr1100 написа:
ср сеп 16, 2020 2:28 pmpreslav написа:
И да, ако някой ще си прави разсад за салатки, сега е времето да се сложат семената, може директно в земята, правил съм го и в отделни кофички, но е играчка.
Преди 3-4 дни посях семената но в правоъгълни саксии за цвета. Миналата година сях навън в лехичка , но много малко поникнаха - мравките ги изнесоха.
Тази година пробвахме след залагането на семената за моркови да поръсим с прахчетата против мравки, които се продават във всяка агро-аптека - работи, семената избиха, а предишни години мравките ги изнасяха.
По въпроса с виното и утайките - преди време подминах този спор, не ми се видя сериозно, но явно с наближаването на гроздобера и вълненията започват. Ще цитирам по памет една еноложка "виното е жив организъм, ражда се, изживява своята младост, после идва силата му, а след това залеза и смъртта". Във всички фази на развитие, от този организъм се отделят различни странични и ненужни продукти - няма как докато виното отлежава (остарява) от него да не се отделят тези продукти, в случая под формата на утайка. При нас рядко се случва виното да отлежи повече от една година, винаги има тънък слой утайка, която е твърда и при внимателно наливане не се смесва с виното. Имам и над 30 годишно купешко вино, то си е също с утайка, но е по-подвижна - отделен е въпроса, че тоова вино вероятно вече е на преклонна възраст и е възможно да е започнало да се изпуска.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
На лудия не бива да се дава интернет!!!
За 15 минути поръчах 10 Шан Тонг, една Рохо брилянте, една дафина, два нара ... май само това. Не намерих/ не избрах черници. За албиция още не съм взела решение. Май нямам място на нивата за всичко това.
чет сеп 17, 2020 12:35 pmn_a написа:
На лудия не бива да се дава интернет!!!
...
Ми, както писах- кофти, ама готино.
Кофти, щото вероятно повечето неща не ти трябват.
Готино, щото си нашопинговала, а това е балсам за душата.
Приемаме, без гласуване, че готиното е болшинство и продължаваме напред.
Какво ще правиш пауловнията?
...и дано са по самостоятелни, бедните растения- шегичка, хахааа!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет сеп 17, 2020 1:52 pmТрифон П.Трифонов написа:

Какво ще правиш пауловнията?
...и дано са по самостоятелни, бедните растения- шегичка, хахааа!
Който оцелее!
Нивата ми е бивше лозе на баир. Между парцелите, по вертикала, синурът е към три метра... Та, мисля да ги бучна в това нещо. Пада ми се на север-северозапад. Няма лошо. Ще ги подстригвам за висока топка, да не пречат. Ако стане, след време помежду им по още една...
Обадиха се, че наровете утре идат... ма ще си ги чувам в кофи, докато има дойде време. И май райските ябълки ще са две, та сега избирам вида на втората

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: