Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
пон мар 30, 2020 2:37 pmvlax написа:
пон мар 30, 2020 2:35 pmТрифон П.Трифонов написа:
... пращам с Еконта.
Коолото не работи ли?
Да не са те карантинирали?
:partyman:
Преслиту ши ма спре на оградата и само с едното педалирани ши си остана.
По добре да дам 5 лева и да си пия ваксината у дома.
preslav - майстор
пон мар 30, 2020 2:35 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон мар 30, 2020 2:00 pmpreslav написа:
пон мар 30, 2020 1:51 pmvlax написа:
Ми разрови да видиш какво става,със семките.
:partyman:
Дал съм им още няколко дена, а после официално отписвам фирмата "ДАР".
Споко, на 99.99% съм сигурен, че твоите камби са покълнали. Миналата година, също не ми поникнаха пиперевите от Мама, докато твоите семена си поникнаха. Сега имам 7 растенийца + още 6 допълнително набучени семена.
Се една камба ще излезе, но ако искаш, пращам с Еконта.
За Еконта трябва адреЗ, а не на село до баба и дядо. Споко днес сложих семки от друга фирма "флориан" - май миналата година го играх същия филм, че сценарият ми е известен.
vlax - майстор
Те фирмите са горе долу хвани единия удари другия,яко препакетирват стари.
Само за Гео сем не мога да кажа лоша дума.
:partyman:
preslav - майстор
пон мар 30, 2020 2:49 pmvlax написа:
Те фирмите са горе долу хвани единия удари другия,яко препакетирват стари.
Само за Гео сем не мога да кажа лоша дума.
:partyman:
Таказ ми беше идеята, да са предупредим на кого семето не става.
Таз година доматите са на някаква нечувана фирма "Джи Би Ем" или "Наш Двор" - никакви забележки по изникването, а за вкуса ще говорим след карантиЯта.
vlax - майстор
пон мар 30, 2020 3:01 pmpreslav написа:
Таказ ми беше идеята, да са предупредим на кого семето не става.
Аз съм към 58,за сега нямам оплаквания. :)
:partyman:
ПП Тая карантина ще ни побърка,виж какви работи пиша.
Andri01 - майстор
Ауу,млЬадеШ ! Да не е идвал скоро щъркела у вас ? :partyman:
kr1100 - майстор
[quote="Трифон П.Трифонов"
Преслиту ши ма спре на оградата и само с едното педалирани ши си остана.
[/quote]

Де си тръгнал ще те спрат и глоба.
muhala - майстор
Здравейте,

Мъча едни лигуструмуи от миналата есен. Махнах им всички листа, топнах ги във вкоренител, сложих ги в саксии, ових ги с найлони.
Рано на пролет избиха листенца, обаче съхнат.
Някой има ли идея защо избива листо и след няколко дни или седмица изсъхва ?
Дали е защото листата се опират в други листа или клони ?


Прикачен файл:
IMG_20200331_105522.jpg
Прикачен файл:
IMG_20200331_105459.jpg
nautilus33 - майстор
Ще кажа аз какво направих, защото когато питах, никой не ми отговори и реших да си действам по мой начин. Та, есента, не помня кой месец(май септември) рязах и отбрах резници, които ми харесаха. Едни сложих в кофа с пясък, а други натопих във вода. Не помня сле д колко време във водата почнаха да пускат малки, бели коренчета, През февруари почнаха да набъбват листните пъпки. И тези в кофата имат листа в момента, но не съм ги махал, навън са под едно шише. Тези, които бях натопил във вода, в началото на месеца ги засадих навън и за сега са все още зелени. нито вкоренител, нито нещо друго съм ползвал, няма смисъл май. Та, дано съм ти бил полезен. Може да опиташ така и ти на есен.
muhala - майстор
Есента на 2018 опитах без вкоренител. Нито едно не се хвана.
2019 година ми предложиха за 5 лв. вкоренител на прах. Чудо. Всички до ено пуснаха корени. И аз като теб резници дебели и тънки вкорених. Също така и малко клечки. Проблема е, че някои от тях изкарват листа и вяхнат веднага.
вт мар 31, 2020 3:27 pmnautilus33 написа:
Ще кажа аз какво направих, защото когато питах, никой не ми отговори и реших да си действам по мой начин. Та, есента, не помня кой месец(май септември) рязах и отбрах резници, които ми харесаха. Едни сложих в кофа с пясък, а други натопих във вода. Не помня сле д колко време във водата почнаха да пускат малки, бели коренчета, През февруари почнаха да набъбват листните пъпки. И тези в кофата имат листа в момента, но не съм ги махал, навън са под едно шише. Тези, които бях натопил във вода, в началото на месеца ги засадих навън и за сега са все още зелени. нито вкоренител, нито нещо друго съм ползвал, няма смисъл май. Та, дано съм ти бил полезен. Може да опиташ така и ти на есен.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: