• 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
[quote=gnt69
На 23.06 пръсках домати с Нуреле, т
[/quote]
По добре от твоите където са пръскани на 23.06 отколкото от пазара които никой не знае кога са пръскани, може и вчера. Измиваш добре и със ракия. :partyman:
[/quote]

И от какъв зор с ги пръскал с Нуреле - има пеперуди или нкой ти е казал ?
Има с 3 и 5 дневен карантинен срок препарати./ Напр. Моспилан - 3 дни.
g3org1 - напреднал
чет юли 12, 2018 9:33 pmkr1100 написа:

И от какъв зор с ги пръскал с Нуреле - има пеперуди или нкой ти е казал ?
Има с 3 и 5 дневен карантинен срок препарати./ Напр. Моспилан - 3 дни.
Здравей,

Имаше зелени скакалци, които изяждаха всичко - листа, плодове, цветове, и както написах нямах нищо друго в момента...
Не очаквах в тези дъждове в следващият месец да станат доматите, а и на етикета пише - домати 5 дни.
Ако бях агроном и знаех всичко, нямаше да пиша в тема "начинаещи градинари".
чет юли 12, 2018 9:48 pmg3org1 написа:
....
Ако бях агроном и знаех всичко, нямаше да пиша в тема "начинаещи градинари".
Не се ядосвай, ами както каза Русе-.......и с ракия.
Димитър Димов - специалист
чет юли 12, 2018 9:33 pmkr1100 написа:
[quote=gnt69
На 23.06 пръсках домати с Нуреле, т
По добре от твоите където са пръскани на 23.06 отколкото от пазара които никой не знае кога са пръскани, може и вчера. Измиваш добре и със ракия. :partyman:
[/quote]

И от какъв зор с ги пръскал с Нуреле - има пеперуди или нкой ти е казал ?
Има с 3 и 5 дневен карантинен срок препарати./ Напр. Моспилан - 3 дни.
[/quote]

След като на листовката на Нуреле-то пише че е 5 дни ,защо да вярва к'во се пише по форумите.Сега ако някой напише че карантината на Моспилан-а е 28 дни на кого ще вярваш?
kr1100 - майстор
чет юли 12, 2018 10:30 pmДимитър Димов написа:
чет юли 12, 2018 9:33 pmkr1100 написа:
[quote=gnt69
На 23.06 пръсках домати с Нуреле, т
След като на листовката на Нуреле-то пише че е 5 дни ,защо да вярва к'во се пише по форумите.
Ето ти листовката -ПДФ файл къде пише, че е 5 дни ??
https://www.agrobiotrading.com/attachme ... URELED.pdf
http://agropal-bg.com/documents/2016/06 ... RELE-D.pdf
Димитър Димов - специалист
пет юли 13, 2018 1:03 pmkr1100 написа:
чет юли 12, 2018 10:30 pmДимитър Димов написа:
чет юли 12, 2018 9:33 pmkr1100 написа:
[quote=gnt69
На 23.06 пръсках домати с Нуреле, т
След като на листовката на Нуреле-то пише че е 5 дни ,защо да вярва к'во се пише по форумите.
Ето ти листовката -ПДФ файл къде пише, че е 5 дни ??
https://www.agrobiotrading.com/attachme ... URELED.pdf
Под точка 11 на този файл:BG-CY5-010-01-1-L-NURELE-D.pdf,пише "карантинни срокове и накрая-домати,патладжани и артишок-5 дни.Лек ден.
kr1100 - майстор
@ "Под точка 11 на този файл:" прав си не съм го видял.
Но пък съм видял " Начин на действие: комбиниран органофосфорен-пиретроиден инсектицид, със силно изразено инициално действие осигурено от цеперметрина и дълго последействие осигурено от хлорпирифос-етила. Продуктът действа контактно, стомашно и чрез парите си. Последействието на продукта е 14-20 дни.", което е притеснително.
preslav - майстор
Аз да кажа, че белокрилката се появи като по часовник - за сега не виждам по доматите, но със сигурност и там ще дойде неканена.
На мен така и не ми се изясни кой и как определя карантините на различните препарати, особено на системните. За сега се доверявам на писаното по листовките, а и са прави онези, които казаха, че за купеното от пазара няма гаранция, че не е пръскано в деня на брането.
tysonlkr - специалист
пет юли 13, 2018 9:27 pmkr1100 написа:
@ "Под точка 11 на този файл:" прав си не съм го видял.
Но пък съм видял " Начин на действие: комбиниран органофосфорен-пиретроиден инсектицид, със силно изразено инициално действие осигурено от цеперметрина и дълго последействие осигурено от хлорпирифос-етила. Продуктът действа контактно, стомашно и чрез парите си. Последействието на продукта е 14-20 дни.", което е притеснително.
Това са две различни неща. Аз ги разбирам тъй тези срокове :arrow: Единият срок е след колко време може да се консумира плода. А вторият действието върху насекомите, след колко дни трябва да се пръска отново.
lpoik - специалист
Здравейте,може ли някой да каже почнаха ли да зреят смокините по пловдивско.Благодаря. :partyman:
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: