Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kuger - майстор
съб сеп 12, 2020 8:06 pmn_a написа:
Наздраве от китайката :-) https://youtu.be/nqw4UFY16Wg Kumiss and Roasted Whole Lamb
Хей, ако гледа някоя бременна булка, ще си много виновна за последиците :-D
Djack - специалист
Взехме да се отплесваме нещо! :wink:

Изображение
vlax - майстор
Djack браво.=D>
За мен Ръгбито си остава нъмбър 1,не боледува толкова.Още малко ще се радваме на пресни зеленчуци.
:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед сеп 13, 2020 10:58 amDjack написа:
Взехме да се отплесваме нещо! :wink:

[img]
Браво! Тази по-бледата краставица каква е?
Djack - специалист
нед сеп 13, 2020 1:13 pmn_a написа:
нед сеп 13, 2020 10:58 amDjack написа:
Взехме да се отплесваме нещо! :wink:

[img]
Браво! Тази по-бледата краставица каква е?
Някакъв сорт "бяла краставица"! Сефте ги сея, от 10 семки, само един корен тръгна! Един приятел ми ги даде! Имат вид на презрели, но не са лоши на вкус!
kr1100 - майстор
ще започвам събиране на ябълките в чували и полсе транспорт до .., за сок . .
Краставицата вече е на последни издихания. Навън я няма , вътре горе долу. Вътре започвам да кореня доматя, ама не полголовно. Има избили ниско колтуци и ги привързвам да се катерят- нагоре, което е сухо ножицата.
От смокините още малко за сушене и от крушите - другото в синия съд.
Бамята и патладжана се представят прекрасно - сами влизат в готвачката за яхнийка. С царевицара приключих, има още малко салатен боб за прибиране. От тиквичките Забода има тиквищета - идва им реда за фурната.
Ще се започва есенно преброяване на цигулките. И тази година има аномалии с кръгли цигулки. Ама има бая дълги цигулки към 70 см. Много съм назад с чорапирането на гроздето. Сега пък нападната едрия хинап :?
С крушите почти съм св. чорапирането , но пък накълвават попските / зимните круши, а там са големи дървета/ Абе пробваш да захапеш зимна круша и зъба започва да се клати , а са накълвани.
Засях семена за разсад на салатки. М-ля е прецеден и пресован и в туби отминерална вода готов.
Последна промяна от kr1100 на вт сеп 15, 2020 10:22 pm, променено общо 1 път.
Неска скъсах последната екшън краставичка, а последния домат онзи ден.
https://photos.app.goo.gl/BzVai7vgMuw9LuwN9
Дали ше горчи?
Ужас!!!
На люти чушки го докарах. Имам два сорта- жълти и червени мексикански, които ми донесоха джобно от Мексико. И двата растат нагоре. Днес скъсах първата зачервена мексикана..........ооооооОООоооооохооооооо. От жълтите имам седем отрупани корена, та ще си направя жълт лют пипер.
ZMeyGorianin - майстор
С какво мелиш лютия пипер?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Иде време за нови овошки и съм в чудене. Искам черници и бяла и черна, искам и хинап. Голямо предлагане и не знам какво да избера. Това по интернет. Местни не намирам
preslav - майстор
вт сеп 15, 2020 10:30 pmZMeyGorianin написа:
С какво мелиш лютия пипер?
Аз го меля със стара кафемелачка, от ния с две въртящи се ножчета.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: