Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Райските ябълки ще бъдат танинова едроплодна и безтанинова, по-дребна, но студоустойчива. Все някоя ще оцелее, надявам се.
Руди - майстор
Почнах и аз шопингуването.
Поръчах още асмички, казаха ми ще дойдат през октомври.
Два бадема, миналогодишния не се хвана, но съм упорит.
Ще ги слагам отвън пред оградата.
От двата лешника се хвана единият, другият изсъхна, харесах
лешник, ама не бързам да поръчвам. Хич не ми е голям двора,
затова намерих мини-круша и мини-вишна, мога да си ги гледам
в саксии, докато им харесам място в градината.
От реколтата оползотворих сливите (три кофи), остана да обера
ореха (още не е готов) и десетина плодчета от хинапа късно наесен,
той мъник още, пък ме изненада и роди...
Пълно е с бебета-овошки при мен, само черешата ми е стара.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет сеп 17, 2020 5:47 pmРуди написа:
Почнах и аз шопингуването.
...
Всичко ми е ново на мене. Какъв ти е хинапът? Искам, но гледам много модели и не знам... Съседи имаха. Див, бодлив и дребен. Като се сбръчка и напада в снега, тогава съм го яла. Даже не знам какъв е пресен
Моето място, цялото е 750 квадрата и ми се струва супер малко
Svetoslavoff1 - майстор
Ако не ти е чак болка за умиране, пък и мястото ти не е голямо, не си вземай беля с финап/хинап. Имам такова чудо на вилата, едро и вкусно, но до там. Като се закрепи и поотрасна, че като почна да пуща едни хоризонтални корени, па от тях избиват издънки, няма изчистване. За куриоз скоро жената забелязала издънка на поне 15-ина метра от дървото, хем там мястото се оре всяка есен.
Ако някой знае около Варна разсадник за по-нискорасъл и родовит сорт орех, да сподели. Е, и до Добрич/Шумен съм склонен да прескоча, ако си струва.
kr1100 - майстор
[quote=n_a
..Нивата ми е бивше лозе на баир.
[/quote]
Не ,че нещо те упреквам , имай в предвид засушаването. Без вода - аут. Настава лошо време - Сахара наближава.
Няма сняг , няма подпочвена вода. А на ВиК то е на добра цена.
вс. без поливане съхе.
Офф само за инфо от 3.7 до днес 92 куб.м вода само за капковото, там не влиза 4 дневното поливане през 1 " маркучи на дръвцата от около 8:30 - 17:30 +/- 20 мин за местене на маркучите. Там работата е доста по-дебела с дебита.
kuger - майстор
чет сеп 17, 2020 12:35 pmn_a написа:
На лудия не бива да се дава интернет!!!
За 15 минути поръчах 10 Шан Тонг, една Рохо брилянте, една дафина, два нара ... май само това. Не намерих/ не избрах черници. За албиция още не съм взела решение. Май нямам място на нивата за всичко това.
Като ви знам зимите какви са ........... май ще са пари хвърлени на вятъра.
Наровете, вече не знам колко са, дават на поразия. Обаче аз съм под Балкана, там е друга бира.
Смокини имам вече няколко, мъча се да запазя само едната. Другата/ите са израснали в основите на къщата, ами нямат убиване. Лошото е, че са от сорта "големи торби" :-D , плода/цвета става колкото юмрук и много цапат. И пречат, а ракия от тях не правя!
n_a, желая ти успех и най-вече късмет с начинанието!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет сеп 17, 2020 7:22 pmSvetoslavoff1 написа:
Ако не ти е чак болка за умиране, пък и мястото ти не е голямо, не си вземай беля с финап/хинап. Имам такова чудо на вилата, едро и вкусно, но до там. Като се закрепи и поотрасна, че като почна да пуща едни хоризонтални корени, па от тях избиват издънки, няма изчистване. За куриоз скоро жената забелязала издънка на поне 15-ина метра от дървото, хем там мястото се оре всяка есен.
Е какво значи "до там"? Вкусно, на мен ми е и красиво. Аз и бодлив го харесвам. Не ора никъде и не прекопавам. Издънки са добре дошли :-) Ако са бодливи, супер - местя ги по периферията :-)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет сеп 17, 2020 7:46 pmkr1100 написа:
... имай в предвид засушаването. Без вода - аут. Настава лошо време - Сахара наближава.
Няма сняг , няма подпочвена вода....
Това е голямата ми болка. След някоя и друга гходина, ще търся имот на брега. Засега, каквото се хване, каквото и колкото порасне. Гледам, където е под дърво и в трева, си е ОК, не съхне... Самата фиданка е никакви пари, саденето е фитнес, нататък, каквото стане
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет сеп 17, 2020 10:31 pmkuger написа:
...
Като ви знам зимите какви са ........... май ще са пари хвърлени на вятъра.
Наровете, вече не знам колко са, дават на поразия. Обаче аз съм под Балкана, там е друга бира.
Смокини имам вече няколко, мъча се да запазя само едната. Другата/ите са израснали в основите на къщата, ами нямат убиване. Лошото е, че са от сорта "големи торби" :-D , плода/цвета става колкото юмрук и много цапат. И пречат, а ракия от тях не правя!
n_a, желая ти успех и най-вече късмет с начинанието!
Още от царско време имахме нар в двора в Русе. Накрая хлорът го уби. Та ми е сантимент. Ще опитам да го опазя зимата.
Моля те, нарежи ми пръчки не по-дебели от пръст, от тези смокини, огромните. Ще опитам да прихвана. Донесоха ми такива, от едни Дунавски дървета у Видинско, но бяха твърде дебели и не се получи вкореняването
Руди - майстор
чет сеп 17, 2020 6:56 pmn_a написа:
Какъв ти е хинапът?...
Моето място, цялото е 750 квадрата и ми се струва супер малко...
Хинапът ми е заварен, малък, бодлив. Тая година ражда за сефте,
плодовете са още зелени, ще докладвам като узреят в началото на
зимата.
Мястото ми е 430 квадрата, като направих къщата, алеи, площадка
пред чешмата, за бараката, за паркиране - земя остана към 200.
Място малко - мерак много...

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: