Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kuger - майстор
пет окт 11, 2019 7:53 pmn_a написа:
пет окт 11, 2019 7:33 pmkuger написа:
...
По същия начин ми загина една ябълка. Точно м/у ствола и короната, като отрязано. Някакви бръмбари бяха сторили тая поразия.
:shock:
Шок, не шок, все едно беше зарязано с резачка. Когато случайно го открих, дървото си беше живо и даваше плод. Пръскане, мазане, докато един ден намерих короната на земята.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет окт 11, 2019 7:59 pmkuger написа:
пет окт 11, 2019 7:53 pmn_a написа:
пет окт 11, 2019 7:33 pmkuger написа:
...
По същия начин ми загина една ябълка. Точно м/у ствола и короната, като отрязано. Някакви бръмбари бяха сторили тая поразия.
:shock:
Шок, не шок, все едно беше зарязано с резачка. Когато случайно го открих, дървото си беше живо и даваше плод. Пръскане, мазане, докато един ден намерих короната на земята.
Да бе, шокиращо. Същото и при мен, но ниско, до земята. Дръвчето го садих пролетта. Кората като очертана, а дървесината скършено назъбена
liverpool-64 - специалист
Сушата ни мори напоследък.
kr1100 - майстор
n_a Същото и при мен, но ниско, до земята. Дръвчето го садих пролетта. Кората като очертана, а дървесината скършено назъбена[/quote написа:

С търнокопа надълбоко изкопаване. Напролет ново.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб окт 12, 2019 7:20 pmkr1100 написа:
n_a Същото и при мен, но ниско, до земята. Дръвчето го садих пролетта. Кората като очертана, а дървесината скършено назъбена[/quote написа:

С търнокопа надълбоко изкопаване. Напролет ново.
Защо? с търнокопа дълбоко?
kr1100 - майстор
[quote=n_a Защо? с търнокопа дълбоко?
[/quote]да няма нещо в корените или тунели.
Днес го играх на катерица :-D . С 2 стълби ляво дясно катерене слизане / процедурата беше сгъване на засенчващата мрежа и зазимяване.Накрая надлежно завиване с найлон.
Изпопадалия бадем е почти събран и се суши. Започна тиквобера - на тези които са с изсъхнал ластун. От ввъншния домат имам около 10 корена на доизживяване. Вътре започнах скубенето ,че трябва да се копа и обезаразява.
Събрах малко Палиери за дребната. Останаха 4-5 чепки. А от Молдовата не съм започнал гроздобера още. Има избили салатки вече от посятото към 12.09. С ябълките приключих и дребосъка и наядения - в сушилнята. Райската чака реда си , както и мушмулите.
Някой от Варна , ако иска дюли да идва да си ги бере.
Предната неделя напр. снимки на биволското сърце, днес още 1

Прикачен файл

13.10.2019.jpg

Прикачен файл

7.10.2019.jpg
нед окт 13, 2019 5:27 pmkr1100 написа:
снимки на биволското сърце, днес още 1
Егаси шампиона!!! Аз имам няколко корена, свежи и с много цвят, плюс няколко зелени домата.
Ако има достатъчно дюли, да са забърка един бидон, след 22ри мога да дойда и да започнем експеримента "Дюлевица". Досега не съм праил.

Инак, джибрата бълбука, делибурана шушне...
Неска са набутах три пари за дрожди. Залях джибрата със захарен сироп и докато рехидратирам кОлтурдрождата, дивата метнала кичека. За няма и час....
...ши ходя да гоня питомното!!! Ай с.....!!!
preslav - майстор
вт окт 15, 2019 9:16 pmТрифон П.Трифонов написа:
Неска са набутах три пари за дрожди. Залях джибрата със захарен сироп и докато рехидратирам кОлтурдрождата, дивата метнала кичека. За няма и час....
...ши ходя да гоня питомното!!! Ай с.....!!!
В тази джибра не стоеше ли до сега длито?
ср окт 16, 2019 5:35 ampreslav написа:
В тази джибра не стоеше ли до сега длито?
Там де, ма нали съм вече умен химик, викам си- интилигентните дрожди да я метнат преди другите.
Сиропа беше на 34-35 градуса и направо са взривиха.
Турих и тор, та поне той няма да е излишен.
preslav - майстор
ср окт 16, 2019 7:41 amТрифон П.Трифонов написа:
ср окт 16, 2019 5:35 ampreslav написа:
В тази джибра не стоеше ли до сега длито?
Там де, ма нали съм вече умен химик, викам си- интилигентните дрожди да я метнат преди другите.
Сиропа беше на 34-35 градуса и направо са взривиха.
Турих и тор, та поне той няма да е излишен.
То там си има вече интелигенти от предното посяване, а тор не е нужен ако си има шлюпки и меко от плода.
Във всички случаи нито дрождите, нито витамините ще навредят.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: