Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nautilus33 - майстор
чет мар 11, 2021 11:38 amteon написа:
... :? някой правил ли е опити за отглеждане салата айсберг?...гледам продава се в големите хранителни магазини (и не само), обаче е внос от Испания... в същото време, по сергиите за зеленчуци целогодишно предлагат като салати родно производство само марули... поради неподходящ климат или трудоемко производство, явно не е предпочитана за отглеждане култура от производителите...моля някой ако има опит с отглеждането- да сподели...
Аз ще правя опит тази година. Купих семе, и ще садя, пък да видим какво ще стане.
miliad - майстор
чет мар 11, 2021 3:14 pmnautilus33 написа:
чет мар 11, 2021 11:38 amteon написа:
... :? някой правил ли е опити за отглеждане салата айсберг?...гледам продава се в големите хранителни магазини (и не само), обаче е внос от Испания... в същото време, по сергиите за зеленчуци целогодишно предлагат като салати родно производство само марули... поради неподходящ климат или трудоемко производство, явно не е предпочитана за отглеждане култура от производителите...моля някой ако има опит с отглеждането- да сподели...
Аз ще правя опит тази година. Купих семе, и ще садя, пък да видим какво ще стане.
От доста години гледаме на открито заедно с други видове марули. Развива се добре даже е по вкусна от това което се продава по магазините. Две реколти, есен и пролет. Подробности не давам, че съм основно потребител, не градинар. :)
teon - специалист
miliad написа:
даже е по вкусна от това което се продава по магазините.
... :) ем нормално си е това, но по-важно, че вирее по наш'те географски ширини и условията на открито и пригаждат...нямам парник, но на есен бих направил една проба...
tihogr - специалист
Здравейте,
имам една къща с двор в провинцията поизоставена и пообрасла с всякакви растения като сливи, къпини и други като по-голямата част е поизрязано с щилка и с брадвичка. Ще помоля за съвети как най-лесно да се почисти, с какво да напръскам за да изсъхне тревата и евентуално после с какво да се засее, което да не изисква грижи понеже си ходя там на месец и половина два и рядко стигам до въпросното място поради липса на време. Няма да се живее там, но поне да има някакъв търговски вид (може в един момент да решим и да го продадем).
hidrazin - майстор
Троскота е добро решение но и той си иска грижи за добра реколта.
При интервали 1,5-2 месеца е най-добре да се насее с бетон.
Поне 10 сантиметра и армиран... Може и да се боядиса например зелен или друг цвят по избор.
:partyman:
kr1100 - майстор
съб мар 20, 2021 6:44 pmtihogr написа:
....Ще помоля за съвети как най-лесно да се почисти, с какво да напръскам за да изсъхне тревата и евентуално после с какво да се засее, което да не изисква грижи понеже си ходя там на месец и половина два и рядко стигам до въпросното място поради липса на време.
Наса 1л около 10,50лв
preslav - майстор
Почна се със семките. На 15.03. сложих два вида домат, пипер, камби и люти чушки. На 20.03. доматите бяха избили и ги преместих в по-хладна, но слънчева стая. Забравил съм, за колко време трябва да покълнат камбите и пипера?
Иначе в двора вече са покарали грахът и арпаджика, ама пролетта се бави, което до някъде е добре, че да не се излъжат дръвчетата. Салатките тази година са в плачевно състояние, за срамотиите може и от пазара да се купува, добре че още не ми се е допасло.
В общи линии тази година ще е по-яваш - стотина корена домати, още толкова пипер и камби, за лютите чушки колкото-толкова.
kr1100 - майстор
чет мар 11, 2021 8:28 pmteon написа:
miliad написа:
даже е по вкусна от това което се продава по магазините.
... :) ем нормално си е това, но по-важно, че вирее по наш'те географски ширини и условията на открито и пригаждат...нямам парник, но на есен бих направил една проба...
За навън не е много препоръчително. Завива глави като зелка, а вътре могат да попаднат бацили от разхождащо се котки и кучета - клонящи към ешерия... Освен , ако не я държиш под найлон.
Виж в предния ми пост марката - докато е по-млада е с изправени листа .Като и стане времето завива листата като зелка / айсберга/.

@ Преслав. Доматите са в кофички и им наближава времето за засаждане.Вътре е топличко, Датчиците на термоконтролерите за вентилаторите под тавана показват големички температури
28-34 гр.Ц като пече/. Долу на земята е 18 гр.Ц , на към 6 -10 см под нивото е над 15 гр.С
Но до слепите няма торф /уж проблеми с транспорта/. Утре ще се поразходя до Винзавода за бала торф.
Доматите, вместо да ги мисля, както всяка година, ги извадих под два ката найлон-пакет. Пекне ли- отвивам ги. Сега са завити.
Пиперевите......от 80 семки само 8. Смятам да приложа едно ремонтно занятие.
Пресли, погледни оранжевата тема!

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: