Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ky-kyy - майстор
Квото и да приказваме/пишем, иска си ракия....тва е истината :partyman:
съб юни 19, 2021 2:28 pmkr1100 написа:
Дебнеш да не вали 3 часа и да са сухи листата. Пръскаш с Топаз 100 ЕК. Дават му, че след 2 часа след пръскане дъжда не ми пречи . И Икуейшън а също
Мииии, утре смятам пак да поливам. В понеделник ще заредя машината.
Благодаря, градско!
съб юни 19, 2021 3:43 pmky-kyy написа:
Квото и да приказваме/пишем, иска си ракия....тва е истината :partyman:
Напълно съм съгласен. Не се ли грижим за лозята, ракията е малко, не е качествена, пък вносната една ракияяяяя!!!

Джанките ми цъфнаха кат майски рози. Така нацепени никога не бях ги видял.
Естествено, днес 21.06.21, пак поливам.
https://photos.app.goo.gl/G4fDs1Jp7oQoKs7t5
Тия, от булсаткома, са страшни. Като доде ред за поливка, спират ми тевелизора. Много съм им благодарен.

Час по късно се включи втората помпа. Очаквам реакция от булсаткома, че мача е напрегнат.
kr1100 - майстор
Вчера в движение на бързо успях да опръскам асмите и външните зеленчуци до 11:30 ч. Даваха го да започва да вали около 14 ч. , но се размина.
В 10:30 още беше мокричко , но напече слънцето и изсъхна.
Икуеишън про + Нуреле+ Макс Гроу. Да бях знаел,че няма да вали да бях опръскал и дръвцата , ама прогнози.
Досега от Егоз а - 8 бр + 4 бр зелените Забода се опътиха към тиганЯ.

А пък поливача Кугер замря :? Не дава нишан подкара ли торовия инжектор ?
kuger - майстор
вт юни 22, 2021 7:38 pmkr1100 написа:
..........
А пък поливача Кугер замря :? Не дава нишан подкара ли торовия инжектор ?
Да поливам, каеш? То потоп при нас! Земята мирише на мухъл вече. Днес сефте да не вали, та извадих чесъна. Беше почнал да мухлясва. Назад съм с градинката едно 15 дена, вече не различавам пипера от бурените.
Отчет за инжектора, не ще и това си е. Купих аку. пръскачка и я разкулачих. Почти завърших системата за принудително подаване на тор и препарати, ще я покажа в действие, кога и дойде времето.

Домати има, ама зелени още, тук-там първи китки, останалите пропаднаха. По метър станаха, а цвят на трето коляно. Краставици раздавам на комшиите.

Та, това е, няма с какво да се похваля.
kr1100 - майстор
[quote=kuger
Назад съм с градинката едно 15 дена, вече не различавам пипера от бурените.[/quote]
:? Кви бурени ? Кат се стискаш да слагаш мулч е така.
Със зеления мулч няма трева, няма кал - споко се ходи по него и се култучи и домат и се привързва.В него са набучени и малко домат, краставици и чушки и патладжан и червено цвекло , че и алабаш и малко салатен боб :partyman:
Мамка му днес пропусна да вали , аго даваха. да бях знаел щях да посъветвам и въшки и мравките.
Ся има ново 20 - при съседната джунгла са се заселили някакви дребни птички - много писукащи ? Не знам каква марка са. :?
Вчера гледам много рояк на плодови оси - трябва яко отрови да се пръскат :?
kuger - майстор
Къв мулч, аз не можах да опазя покривалото на парничето и капковите от котки. Надупчиха всичко, чупят, мачкат, та мулча ще им се опре.
ср юни 23, 2021 8:34 pmkuger написа:
Къв мулч, аз не можах да опазя покривалото на парничето и капковите от котки. Надупчиха всичко, чупят, мачкат, та мулча ще им се опре.
Коткогонче
https://photos.app.goo.gl/aLxf354S3R1bwofb6
kuger - майстор
А кой ще го храни през зимата?
Имах една черна светкавица, около 45 кг., не можех да се грижа за нея и се разделихме. Познай от раз как се минаваше покрай нас :-D
hidrazin - майстор
вт юни 22, 2021 10:45 pmkuger написа:
Назад съм с градинката едно 15 дена, вече не различавам пипера от бурените.
Сладур. Първия ред пипер го насях с пипер подарен от комшията.
Четвърт дървен сандък от патрони 7,62х39 образец 43г с хилав разсад.
Едва отбрах 100-тина корена за да не ги обидя.
Завчера не моа открия пипера в бурените - бурените 4 пръста над пипера.
Подходих като археолог - разката ми се фамилията...
Има още няколко реда за “разкопки” ама поне там пипера е 2-3 санта НАД бурените. :-D
:partyman:
vlax - майстор
ср юни 23, 2021 11:09 pmhidrazin написа:

ама поне там пипера е 2-3 санта НАД бурените. :-D
:partyman:
Да не е от този пипер дето става по 2 метра и се привръзва. :-D
:partyman:

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: