Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср авг 28, 2019 11:29 amТрифон П.Трифонов написа:
ср авг 28, 2019 10:50 amkr1100 написа:
А, я разкажи за тая градинарско- тиквена диета.
Знам само за печена тиква и тиквеник. Се сладко и бързо ще ми втръсне.
И аз ям сезонни неща. Зимата месо
Тиквата варена, печена, с орехи, без орехи, с канела, без канела, на тиквеник, на нещо като Брауни, ама с много тиква (стърже се сурова и е основата на тестото) и става на много вкусна, леко екзотична крем-супа*.

* основа тиква, малко картоф за сгъстяване, малко морков за засилване на цвета... сол, след увиране с пасатора, при поднасяне, изобилно, наситнен копър, лъжица заквасена сметана и крутони (с масло и може би сминдух или кимион или нищо)
kr1100 - майстор
[quote="Трифон П.Трифонов"
Знам само за печена тиква и тиквеник.
[/quote]
печена тиква без грам захар и супа от тиква.Цигулките са много сладки и няма нужда от захар, а и да се търси зорлем диабет - няма нужда.
Тенкю баби унд деди!
Другата година буча цигулки заедно с тиквичките.
Мисля, че крем супа с тиква и пълнена тиква- кебап, освен тиквеник и печена и.....ще ми харесат.
Някой ще каже ли какво е това?
https://photos.app.goo.gl/Wf9EGbSjhja4Bu3y7
kuger - майстор
ср авг 28, 2019 8:15 pmТрифон П.Трифонов написа:
............
Някой ще каже ли какво е това?
https://photos.app.goo.gl/Wf9EGbSjhja4Bu3y7
Краставица, тоест, подобие, което плаче да го изтръгнеш из корен! Вътре семките и са по-големи от слънчогледови.
ср авг 28, 2019 8:21 pmkuger написа:
ср авг 28, 2019 8:15 pmТрифон П.Трифонов написа:
............
Някой ще каже ли какво е това?
https://photos.app.goo.gl/Wf9EGbSjhja4Bu3y7
Краставица, тоест, подобие, което плаче да го изтръгнеш из корен! Вътре семките и са по-големи от слънчогледови.
Верно, че са големки, ма я изплющях. Не вкус си е досущ ракиена. Сутринта я скъсах и смятах да я метна на кокошките, но ми заприлича на кратунка и си я оставих. Следващия градинарски сезон, освен цигулки, ще сея и кратунки.
От Гергана, японска и корнишон, японската краставица още дава и има свежи колтуци. Другата година пак ще сея от трите, а доматите ще редуцирам до Бабиния, някакъв розов, завъден преди петнайстина години и ръгби. Другите изцепки в канала. Е, освен няколко корена черита, но без чери касис- ужас е.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
И моят корнишон в кофата ражда основно такива. Имаше и няколко с добра геометрия, но да, всичките са с някакво гигантско семе. Няма лошо де, това ми е в грацката градинка, вие се по портичката и радва минувачите. Пак е нацъфтял
Andri01 - майстор
Трофи,ела да ти дам семе!!! За кратуни/ големи/ и за цигулки/ Страдивариус ряпа да яде/!! :)
чет авг 29, 2019 9:50 amAndri01 написа:
Трофи,ела да ти дам семе!!! За кратуни/ големи/ и за цигулки/ Страдивариус ряпа да яде/!! :)
Хубу. Тея дни, към другия месец, някъде. Ши пиша на Л.
Мойта е скрипачка (бивша, ма то бивша скрипя има ли?!!), да видим дъл ши ги оцени.
kuger - майстор
чет авг 29, 2019 11:53 amТрифон П.Трифонов написа:
чет авг 29, 2019 9:50 amAndri01 написа:
Трофи,ела да ти дам семе!!! За кратуни/ големи/ и за цигулки/ Страдивариус ряпа да яде/!! :)
Хубу. Тея дни, към другия месец, някъде. Ши пиша на Л.
Мойта е скрипачка (бивша, ма то бивша скрипя има ли?!!), да видим дъл ши ги оцени.
Само не ги сей близо една до друга, мешат си гените.
чет авг 29, 2019 1:15 pmkuger написа:
Само не ги сей близо една до друга, мешат си гените.
Аха, ясно. Одеве рязах едни люти капии, от подарено семе, та имам едно на акъл.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: