• 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
студ не студ на прибежки без залягане. Ходих защото започват валежи , а пътя е става 1 педя коловози глинеста кал , а не ми се крачи с отлепващите се от краката ми ботуши от гл. път
Оскубах към 30 лук/чсън и набучх пак толкова скилиди. Примъкнах и 2 дълги цигулки за домашен запас. Вътре беше +10 гр, ама навън ужасен вятър.
вт яну 08, 2019 8:01 pmkr1100 написа:
студ не студ на прибежки без залягане. Ходих защото започват валежи , а пътя е става 1 педя коловози глинеста кал , а не ми се крачи с отлепващите се от краката ми ботуши от гл. път
Оскубах към 30 лук/чсън и набучх пак толкова скилиди. Примъкнах и 2 дълги цигулки за домашен запас. Вътре беше +10 гр, ама навън ужасен вятър.
Лелеее, що си го причиняваш в туй време?
Поне кучето разходи ли?
kr1100 - майстор
[quote="Трифон П.Трифонов"
Лелеее, що си го причиняваш в туй време?
Поне кучето разходи ли?
[/quote]
Кокеро сам се разхожда докато работя- има 2,8 дка на разположение. като обиколи района и пристига до мен да не взема да изчезна :-D . А и почти никъде не ходя без него /миналия януари като бях на ски 8 дни/.
За походче до плажа е на първа редица.
kr1100 - майстор
Към Преслав /Днес измерих Рн на почвената смес - 7 Бучих на различни места в чувала
preslav - майстор
съб яну 12, 2019 4:41 pmkr1100 написа:
Към Преслав /Днес измерих Рн на почвената смес - 7 Бучих на различни места в чувала
Това е неутрал, но някъде бях срещал, че меренето на Пе Ха трябва да се извършва при преовлажнена почва, почти кал. Щом имаш уреда и щом му вярваш можеш да опиташ ново измерване на почвената смес, но "разкаляна" с дестилирана вода.
kr1100 - майстор
като го получих мерих навън в хлъзгаща се почва след сняг и в оранжерията - 5 .5/ Сега го топнах в чувала във влажна пръст не е кал. Напролет като взема бала торф от Винзавода ще го забода пак да проверя колко е Рн а.
Иначе съм заредил 5 кутии от ЛИДЛ с килийки. Наредих и 8 щайги от кис. мл/ с двойни кофички.Чакам да поизсъхнат къртичините да ги пресея и смеся.
Уж има много време , ама след месец започва резитбата на лозите , после дръвца и ...то няма време., че и не стига..
А пък днес и починах малко. От бункера над Аспарухово до Паша дере Огин джъз, бъз и на обратно. Докъм 11 беше перфектно - позамръзнало. после настана кал.
nautilus33 - майстор
Искам да попитам- ако взема калем от възрастна череша, мога ли веднага да го присадя на младо 3-4 годишно дърво или калема трябва да преседи на тъмно известно време?
Andri01 - майстор
можеш,но изчакай да стане по топло времето.
Илчо Илиев - майстор
пон яну 14, 2019 2:30 pmAndri01 написа:
можеш,но изчакай да стане по топло времето.
Колко по-топло :? , таман си е време,че като утре ш мине Зарезан и.....
nautilus33 - майстор
По кой метод е най-добре да се привърже калема към подложката? И дали ще стане ако го присадя само на един клон, а останалите ги оставя, т.е. само един сорт да е от калема, а останалите да си останат от подложката.
  • 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: