Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Влакси, Чапара е принципен пичага и спец, в занаята си- да не го закачаме!
За присаждането писа Хидрон, та ми стана любопитно и попитах, ей тъй, не че не проверих възможностите в чичко Гугъл.
Благодаря, че сподели!
Вероятно ще опитам с едната джанка- две са. Само да си намеря едра и сладка клонка.
vlax - майстор
пет юли 09, 2021 7:41 pmТрифон П.Трифонов написа:
Вероятно ще опитам с едната джанка
Ще я съсипеш.Недей.
пет юли 09, 2021 7:49 pmvlax написа:
пет юли 09, 2021 7:41 pmТрифон П.Трифонов написа:
Вероятно ще опитам с едната джанка
Ще я съсипеш.Недей.
Ми ядоса ма, ама ше ми мине. Поне 20% изгниха на дървото. Падат гнили и здрави, а за ракия трябва да ги отбирам. Досега не ми е гнилосвала джанка, но и такос дъждовно не е било.
...то не, че от череши компоти ше прая, ама..........ше ми мине.
vlax - майстор
пет юли 09, 2021 8:56 pmТрифон П.Трифонов написа:
Ми ядоса ма, ама ше ми мине. Поне 20% изгниха на дървото. Падат гнили и здрави, а за ракия трябва да ги отбирам. Досега не ми е гнилосвала джанка, но и такос дъждовно не е било.
...то не, че от череши компоти ше прая, ама..........ше ми мине.
Защото не я пръскаш.Вярваш на приказките,че джанка не се пръска.Пръскай я и няма да имаш проблеми.
kuger - майстор
вт юни 22, 2021 7:38 pmkr1100 написа:
А пък поливача Кугер замря :? Не дава нишан подкара ли торовия инжектор ?
Не ве, не е замрял, няма време от други работи.
Те, до сега се борих с Тубата:
Индианец - специалист
Гледам, че сте зачекнали темата за пръскане, та да питам:
Един познат разправяше, че бил много доволен от пръскане с коприва.
Правел я като свари килограм коприва на 5 литра вода и после 1литър от концентрата на 20 литра вода.
Някой пробвал ли го е това, че тоя много го хвали(предпазвало растенията)?
Взех, че направих концентрат за 30 литра(за на вилата градината, вкъщи и на ранчото "моята"), но седи 2 седмици и нямам време, ще гледам тия дни да пръскам поне в моята, пък другия разтвор нашите да го разпределят.
Иначе от тая година градинарството ми е ново хоби, мисля и едни зайци да взема нататък да пробвам да гледам ама засега ще мирясам...догодина ще пробвам ранна реколта домати(мисля да правя оранжерийка живот и здраве)
chapara - майстор
пет юли 09, 2021 7:41 pmТрифон П.Трифонов написа:
Влакси, Чапара е принципен пичага и спец, в занаята си- да не го закачаме!
👍👍👍👍така е ,аз не се закачам, само споделям усещания и не ми е цел да правя дразги. Свойското махленско писане отблъсква много хора които биха искали да се включат в темата. Който ме разбира добре. На мен не ми пречи защото старите форумци ме познават, но новобранеца? Аз също успешно поддържам скромна градинка, но го правите не за познания, а като да си ги мерим. Дължината или дебелината е фактор?? И така защото не искам да съм със статуквото спрях да качвам снимки и да споделям. Който както иска да го разбира, това съм аз, самостоятелен без наклон цял живот, кога добре, кога беден, но вкусил всичко😎
preslav - майстор
Темата си започна като място за раздумка на хората с малък опит и голям интерес към градинарството. Естествено, че участието не е задължително, по-важното е да не е дразнещо останалите - именно за това някои хора се появиха с фукните си и после сами си заминаха.
Когато страниците станаха много и вече не можеше да се изчете всичко от самото начало, от модераторите се появи предложение темата да се раздели на по-малки или нещо подобно - единодушното мнение на редовните участници беше, че темата трябва да си остане в този вид. За мен е логично темата да си остане така защото година с година не си прилича - ако преди 2-3 години е имало едни болести и се е пръскало с някакви препарати, сега болестите са други, препаратите също. Ако преди година е нямало електрически пръскачки, сега вече има. Ако допреди година не бях чувал за торовите "ежектори", сега разбрах, че китайците и това са доставили на форумния пазар.
Казано с други думи - всеки е добре дошъл с приказките си, стига да не дразни останалите с присъствието си. Аз също отдавна не качвам снимки, то и няма какво да показвам, всичко тази година е на половина, а за догодина се надявам изобщо да не се занимавам с градина, лозе и овошки. Естествено пожелавам на всички останали успех с начинанията и много приятни моменти на неангажираща раздумка защото "работа, работа, работа" не е моят лозунг - хаос в реда по-ми допада.
За справки, моля да се прочете първа страница.
Последна промяна от preslav на съб юли 10, 2021 3:43 pm, променено общо 1 път.
Svetoslavoff1 - майстор
Инди, имам скромен опит с коприва, но не варена, а накисната. Да ти кажа предварително, че доста вони. Има ефект, но според мен е по-скоро за превантивна обработка, а не за тръгнали вече болести. И по-честа употреба, защото все пак е контактен, а не системен разтвор. Можеш да добавиш и листа от глухарче.
Пробвам тази година и настройка от сено против фитофтората по домата. Това от руски клипчета го видях, съдържало "сенная палочка", която "борела" фитофтората. Засега не мога да дам категоричнио мнение за ефекта, тъй като заради непрестанните дъждове при нас до онзи ден, се застраховах и с класическа химия.
По повод "лиричните отклонения", напълно съм съгласен с написаното по-горе от Чапара.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: