• 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vlax - майстор
нед юли 15, 2018 8:19 pmhidrazin написа:
Алооо... Абе вие да не сте в Сибир?
Домати бера от три седмици (на открито, нямам оранжерия).
Вярно, с тези дъждове и студено време трудно зреят но има за салата, има и за раздаване.
Вчера напълних една торба за братчедите, за мен една и остана поне още една за бране.
:partyman:
Тази година закъснях и вървя с 1 месец назад.Това се знае :-D
Айде обясни ми на какво се дължи това,давам всяка година мой разсад на снаха ми и тя го сади съответно един месец по-късно,местото е с не знам колко по-високо надморска височина в нашето село ХХХ на 25 км от града и от както се помня нещата стават 1 месец по-късно.Та днес бях на село и снаха ми откъсна около 30 домата при положение ,че там надморската височина е по-голяма и нещата стават с 1 месец по-късно и разсада е същия-моя,а аз откъснах само три домата вчера. :shock: :? .-
Преди да си тръгна от селото минах при един съселянин да си купя мед ,той още нямаше зачервен домат. :? Айде обясни ми ,че аз не мога. :?
nikel - специалист
Не мога да ви разбера кога сеете, кога бичете разсади.Краставици бера от края на април,домати и пипер от средата на май,бамя и зеле от края на юни,тиквичките са вече на привършване /и слава богу ,че ми омръзнаха /от сините домати пържа вече трети път по една кофа-нарязани,картофите са вече за вадене,пъпешите направо полудяха от зреене-раздавам на поразия,че няма изяждане,белия боб узря и го прибрахме,баклата презря и я премахнах,премахнах първа партида краставици и царевица за варене /вече е във фризера /преди петнадесет дни набичих праз и воден лук.
preslav - майстор
Само съм чувал, но не съм виждал, там където не може да се полива доматите се садят в трап, а с израстването на растението трапът полека се зарива - предполагам това е за да се стимулира доматът да направи по-дълбок корен и да не страда от засушавания.
При мен наблюдавам, че един и същи разсад изнесен на полето по различно време се развива различно - изнесенения около Гергьов ден е на моя бой, а изнесеният месец по-късно е като джудже.
Покрай градината започнах да следя прогнозите, когато във вътрешността на страната температурите бяха 25-26 градуса, по черноморието рядко достигаха 20, в добавка висока влажност на въздуха, ветрове и т.н. Вчера чух от възрастните, че май каквото и да се прави първите домати излизат около средата на Юли, еми и на мен ми се иска да е в средата на Юни, ама не би.
Така че, отново привет на начинаещите градинари!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Няколко дена преди домата на нивата, засадих 3 корена в града.... сега цъфти, а е и поливан... нивата е 60 метра по на високо.... и на съседка дадох и нейното цъфти, значи не е от слънце огряването баш...
Някои домати ги загрибах, някои не. Развитието им е същото. Влагата толкоз
Като децата бе, БожаРабота :-)
kr1100 - майстор
[quote=preslav около Гергьов ден е на моя бой, а изнесеният месец по-късно е като джудже.
Покрай градината започнах да следя прогнозите, когато във вътрешността на страната температурите бяха 25-26 градуса, по черноморието рядко достигаха 20, в добавка висока влажност на въздуха, ветрове и т.н.
[/quote]
По цитирано време късно вечер и рано сутрин имаше и температури от 14 градуса
nikel - специалист
Настана време за консерви.

Прикачен файл

20180716_123252.jpg
preslav - майстор
пон юли 16, 2018 1:10 pmnikel написа:
Настана време за консерви.
Хайде, хаирлия да е!
На мен миналата година ми писна от консерви, добре че взехме една електрическа месомелачка с приставка за домати - голямо облекчение.
nikel - специалист
Консервите готови,ракията от праскови сварена.Засега всичко върви по ноти.
Делян - специалист
нед юли 15, 2018 8:59 pminfomar написа:
3.jpg
4.jpg
Snap2144128554.jpg
Snap2144128558.jpg
Браво, страхотни сортове, и аз ги имам, но са още пеленачета и догодина, живот и здраве, ще се отчета.
Но белите ми сортове вече са на трета година и се отчитат подобаващо...

Прикачен файл

42-pleven-chepki.jpg Плевен

Прикачен файл

43-afrodita-chepki.jpg Афродита

Прикачен файл

39-biala_perla-chepki-07_07_18.jpg бяла перла
preslav - майстор
Започна се с брането на домати и настана мълчание. Всеки си рупа сам салатата и не казва дали ще му стигне ракията. Майтапя се, ама като се сетих за ракията и реших да попитам, заложихте ли вече материал, от какви плодове, какви технологии използвате, доволни ли сте от резултатите?
Аз за поредна година използвам някаква собствена рецепта (налучкана случайно), доволен съм, но винаги може да се желае и повече.
Аз залагам материал за ракия по следния начин - плод една част, вода една част, захар 1/3 от водата, дрожди за бяло или червено вино според инструкцията на опаковката. Миналата година не бързах да варя веднага след края на ферментацията и нямах проблем с количество и качество. На казана карам само течното, костилки и колкото може твърдо оставям на компостера, в казана не добавям нищо, отделям 2 л. първак за 200 л. материал, спирам ракията когато падне под 40 градуса. Пропуснах да кажа, че в района все още има два класически казана, отказал съм се от новите казани с колони, термоментри и всякакви други маймунджулуци.
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: