Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
съб окт 09, 2021 8:28 pmVirtex написа:
Евентуално с такива примерни буркани и вътре евентуално от гранулите против влага (silica gel).
Въх!!! Че те по-скъпи от препаратите бре.
Я виж ТЕЗИ.
С капачката (отдолу са капачките за тях) излиза към левче.
Силикагела е добро решение но трябва да е "пресен" - демек да не е глътнал влага.
Той не реагира с препаратите и може направо да го насипеш заедно с препарата.
После като разтвориш препарата сликагела ще остане на цедката на пръскачката.
Проблем ще е дозировката, защото силикагела ще бърка дозата.
Другия вариант е да го сложиш в хартиено пликче отгоре на насипания препарат.
:partyman:
kr1100 - майстор
:rolleyes: :rolleyes:
Набучил съм веч 210 салатки / има място за още 70-80 бр.и 3,5м спанак семе вътре/ има още 6,5 м за сеене.. Чувала с балучките чака някой да ги забучи..
Има още ябълки за събиране с катерене. Аз докато ги обера ще дойде времето на райските. :shock:
Офф имам едно грозде от Севастиянов дето преди зрееше преди Палиерето или почти с него, а е киселок :?
Индианец - специалист
нед окт 10, 2021 3:57 pmkr1100 написа:
:rolleyes: :rolleyes:
Набучил съм веч 210 салатки / има място за още 70-80 бр.и 3,5м спанак семе вътре/ има още 6,5 м за сеене.. Чувала с балучките чака някой да ги забучи..
Има още ябълки за събиране с катерене. Аз докато ги обера ще дойде времето на райските. :shock:
Офф имам едно грозде от Севастиянов дето преди зрееше преди Палиерето или почти с него, а е киселок :?
То хубаво ама с тия дъждове няма влизане в градината.
Другата седмица живот и здраве ще видя да зобода нещо, че да не седи така.
И пролетта да си направя оранжерия/парник от стара дограма мисля, че ми изпадна голямо количество,
Даже сега се замислих дали ако се захвана сега да го направя в него мога да си сея салатки, малко със закъснение ама хем сега и земята ще се накисне за да набия основите?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед окт 10, 2021 5:02 pmИндианец написа:
Даже сега се замислих дали ако се захвана сега да го направя в него мога да си сея салатки, малко със закъснение ама хем сега и земята ще се накисне за да набия основите?
Почвай го :-)
kr1100 - майстор
нед окт 10, 2021 5:02 pmИндианец написа:
...И пролетта да си направя оранжерия/парник от стара дограма мисля, че ми изпадна голямо количество,
Даже сега се замислих дали ако се захвана сега да го направя в него мога да си сея салатки, малко със закъснение ама хем сега и земята ще се накисне за да набия основите?
Загубена кауза - трае макс. 3-4г. Дървото гние, маджуна пада, падат и стъклата. Опастно е , като покрива е от остъклени врати. Ако има наблизо клони - чупят стъкла.
Боята се лющи и пада.
Бях направил от стара дограма и отгоре врати , ама като падна едно стъкло до мен - я съборих и направих поликарбоновата.

П.П. При голям студ се пукат стъкла, при обилен сняг също , но на покрива - стъклото не издържа тежестта на снега.
kr1100 - майстор
:? навън кал лл.
От понеделник почвам нова беритба на ябълките , но със стълба. Надявам се да не потъва стълбата много :mrgreen:
Останаха още 14 цигулки за прибиране. И като малко пшодъсхне да буча балучки още.
При хубаво време без вятър ще пръсна дръвцата, най-вече ябълки, круши с Карбамид / но не от кораба :-D /
Вътре съм допълнил до 10-я метър спанака, салатки са ОК.
Ще бучкам в правоъгълни цветарници репички и Крес/ кресон/.
шоп - майстор
съб окт 16, 2021 12:52 pmkr1100 написа:
навън кал
Навън може да е кал, но аз имам в градината на открито още домати, патладжани с големината на топки за боулинг, моркови, зеле, праз, лук, червен лук, провансалски лук, готварски тиквиччки, чорбаджийски чушлета, люти чушлета....
Направо съм изумен как може да има още червени домати и патладжани по над килограм!
kr1100 - майстор
съб окт 16, 2021 1:46 pmшоп написа:
... но аз имам в градината на открито още домати, патладжани с големината на топки за боулинг, ...., чорбаджийски чушлета, люти чушлета
Изброените ги имам още.Патладжаните има полусинкави, на раета, и още жълти.

Тези не ги сея : моркови, лук, червен лук, провансалски лук. за да не ме споходи отново сляпото куче. Обикаля по съседите, от 2,5 страни съм заобиколен от джунгла в истинския смисъл тръни по 1,5м високи много диви издънки. Там е като защитена зона от набези на двукраки - толкова е гъсто./ Съседа над мен гледа картофи #-o дадо 3-4 кофи - вади половин :?
Засега "охранителите" ми - къртиците се справят на 6+.
Последна промяна от kr1100 на нед окт 17, 2021 10:19 am, променено общо 1 път.
Virtex - майстор
пон сеп 27, 2021 9:36 pmhidrazin написа:
Ридомил Голд МЦ 68 ВГ - който ползвал, ползвал. Който се е заредил (като мен) е друга бира... :-D
До 4 яуари тече гратисен период за продажба, съхранение, употреба и обезвреждане.
Спират Топсин М както и всички препарати съдържащи имидклоприд - Конфидор, Конфидор Енерджи, Пикадор, Требон ...
+ цените на препаратите догодина ще са по две...
На печелившите - Честито!
:partyman:
Други препарати очакват ли да се спират, за да препоръчаш и от тях запасяване ?

И по-обширен въпрос към всички:

Като цяло зависи за какво се пръска, но има ли смисъл човек да има Х препарата вкъщи като 'задължително' условие ?

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: