Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
angelfilev - специалист
вт окт 19, 2021 11:37 amky-kyy написа:
Оказа се, че един декар, се пръскал с 4 пръскачки по 15 литра. По листовката 200мл/дка означава, че трябва да се разрежда 3,333333333мл/литър.
Вместо да се затормозяваш с 3,33333333 е по-лесно да се пръска един декар с 50 пръскачки по 2 л, по 4мл на всяка.
Майтап бе, ку-куу! :)

За малко мл съм възприел капковата система защото не ми се мият мерните приспособления.
От аптекарски сайтове съм си записал следното:

1 мл вода/воден разтвор ≈ 20 капки
1 мл масло ≈ 40 капки
1 мл чист спирт ≈ 65 капки

1 мл тинктура ≈ 25-40 капки
ky-kyy - майстор
вт окт 19, 2021 12:47 pmangelfilev написа:

Вместо да се затормозяваш с 3,33333333 е по-лесно да се пръска един декар с 50 пръскачки по 2 л, по 4мл на всяка.
Майтап бе, ку-куу! :)

За малко мл съм възприел капковата система защото не ми се мият мерните приспособления.
От аптекарски сайтове съм си записал следното:

1 мл вода/воден разтвор ≈ 20 капки
1 мл масло ≈ 40 капки
1 мл чист спирт ≈ 65 капки

1 мл тинктура ≈ 25-40 капки
Със спринцовка ги меря милилитрите... Ама тва с капките, ще се опитам да го запомня :)
yanko78 - специалист
Дали мога да запазя по някакакъв начин външни цветя засадени в земята за следващата година? Мисля, че се водиха Бегонии.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет окт 28, 2021 11:12 amyanko78 написа:
Дали мога да запазя по някакакъв начин външни цветя засадени в земята за следващата година? Мисля, че се водиха Бегонии.
Запазвала съм вътрешни цветя, засадени външно, като ги затрупвам с опадали листа. Хубава огромна купчина. Дишат си, гниенето топли, всичко им е наред. На пролет местя купчината връз компоста и всички са доволни.
Друг вариант е да ги похлупиш с 10л туба с изрязано дъно или какъв да е мини парник. Но с листа е по-добре
yanko78 - специалист
чет окт 28, 2021 12:47 pmn_a написа:
чет окт 28, 2021 11:12 amyanko78 написа:
Дали мога да запазя по някакакъв начин външни цветя засадени в земята за следващата година? Мисля, че се водиха Бегонии.
Запазвала съм вътрешни цветя, засадени външно, като ги затрупвам с опадали листа. Хубава огромна купчина. Дишат си, гниенето топли, всичко им е наред. На пролет местя купчината връз компоста и всички са доволни.
Друг вариант е да ги похлупиш с 10л туба с изрязано дъно или какъв да е мини парник. Но с листа е по-добре
А ако ги разсадя и ги прибера в мазето на постоянна температура (евентуално в някакви сандъчета с пръст), дали биха се запазили за пролетта?
ky-kyy - майстор
Тва гирлюците, са издържливи копелета. Оставяй ги така, ще изкарат и Апокалипсиса :)
kr1100 - майстор
Бедна тази година :?
Едва почти 500 кг цигулки , а ябълки над 1 тон.
Който ще пръска с карбамид ябълки и круши да припка и купува ,че е на свършване.

П.П. вече е излязал човека с овошките на пазара.

А това е вътре - салати и спанак

Прикачен файл

IMG_20211031_102359503.jpg
kr1100 - майстор
Вече започвам да скубя лук. За салатките още малко.
Сях 2 вида спанак. Единия едър зимен - Талянски с едри червени семена около 4-4,5мм диаметър. Вече има листа около 3 см, сях и един друг Матадор дребни семена по 2 мм - листата са като игли дълго 2 см.. Сети са по едно и също време един до друг. Скоро ще дърпам алабаша и червеното цвекло./ в края на др. седмица го дават мин +5 гр.
vlax - майстор
Някой да има тази ябълка - МЕЛОДИЯ.
Може ли да споделите повече за нея.
:partyman:

Прикачен файл

Capture.PNG
чет фев 03, 2022 3:17 pmvlax написа:
Някой да има тази ябълка - МЕЛОДИЯ.
Може ли да споделите повече за нея.
:partyman:
Нямам такова дръвче.
Обичам всякакви ябълки, повече сладките, но от всички в корема ми само мелодия. Еле пък сега с постите.

Как сте, градинари, набучихте ли семето?
На 2ри Март заложих няколко сорта домати, както и пипереви.
Доматите избиха на 6тия ден, а чушките гледам днес започнали да надничат нарядко. Тази година сякаш по добре ми тръгва семето.
Притеснявам се само, че сякаш избързах и ще прорасте, преди да го извадя в градината под найлон. Миналата година съм го извадил около 20ти Март.
Местя на хладно, но гледам, че се криви, търси Слънчо.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: