Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
@ " Но благородно завиждам за водата, та споделям "
Разхищение на водата. Идват сухи години и водата ще е кът и цената и ще скача.

Офф миналата година по това време има почти 7м воден стълб, тази година 4м. :? При снежни зими , като се наведа и стигах водата с ръка :mrgreen:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб апр 30, 2022 6:12 pmkr1100 написа:
@ " Но благородно завиждам за водата, та споделям "
Разхищение на водата. Идват сухи години и водата ще е кът и цената и ще скача.

Офф миналата година по това време има почти 7м воден стълб, тази година 4м. :? При снежни зими , като се наведа и стигах водата с ръка :mrgreen:
Е, извор е...
съб апр 30, 2022 6:42 pmn_a написа:
Е, извор е...
Е, изворчето е някъде, кой знае къде, а може би и на друго място, но пък е каптирано и водичката умело е доведена до тая чудесия.
Тя, водата, така или иначе си тече, по ония места- не е загубена, в случая.
Губи се в ниското, където е по голяма част от населението. Крие се все по дълбоко.
Кладенецът, който брат ми направи, е дълбок (беше) 25м. Със сигурност вече има нанос- не съм слизал доста отдавна. Преди три години нивото падна с половин метър.
Все по жадни ще бъдем, жалко.

Днес разхвърлях кокошата тор, събирана цяла зима и фрезовах леко.
- Влахче, познай от кое дърпане запали? С ново масло 5W40, работи как часы.
Наскубах и торен червей- смятам да ходя за риба, ама чак след Георги.
Разсадът върви добре. Вече не го завивам, здрав, зелен, корав, пращи направо. Трябва да се опъват маркучите вече. Абе, кърската работа набира Енерция.
kr1100 - майстор
" дупкалото " - свредлото ф 80мм с винтоверт идеално върши работа. Няма мъки с натиск, въртене с кръглото садило о после тупане да падне пръстта. Озпробвано на мулч тип зебло и на геотекстил. Отворите са на Y с по около 10 см на лъч.
Пак дават студени сутрини по 8 гр и се чудя дали да засаждам сл. царевица , че стана 2 педи и нещо висока :? :?
Вътре иа цъфтене , днес клечах доста да махам култуци.
kr1100 - майстор
Май само аз си пиша тука. Утре май е денят за махане на тубите. То и царевицата се провиравече през отвора на галон тубите.. Домата цъфти, ама не всичкия. Краставицата нещо не върви - не расте / а е доюжната порта, която е отворена постоянно. :? :? /
Andri01 - майстор
Аз от два дена съм на домати. Садя ги де,не бера :). Направих още 2 "повдигнати лехи" с компост. Ще слагам пиперЯ там. Капковото и то се събира по малко пак...
miroki - майстор
Много падат температурите вечер.
От седмица поне не завивам разсада.
Вчера набучих 60-70 корена домат, а на 8ми заложих семки краставица.
Утре продължавам с пипери Миро и камби Пресли, както и обичайните лютиви сортове- мексиканска, жълта, салтирки два вида и чили от Миро.

........после заминавам с кучката, хахаааа..........за риба, аквариум нямам.

Миро, изобщо не пречи, особено както си калявам разсада от миналата година насам- 22-23ти Март вадя под найлон. Отвиване, завиване....
Тая година се разминахме без слани по Аксаково.
miroki - майстор
Странно. При мен (на село де) имаше слана и понеделник и вторник. Лека, но има. Картофите са опърлени от сланата от предната седмица, но вървят. Само кайсиите не видях дали са добре, че бяха големи като маслини.
Майка ми и тя днес изнесла един ред домати. Но още няма колове и може да се покрият при зор. Към 23 го дават захлаждане пак.
Лошо време, но поне жеги няма :)
preslav - майстор
Тази година заложихме семките на 08.03., а не както предишни години на 23.02. - догодина ще залагам семките на 19.04.
Писна ми с това пикиране и складиране в някакви измислени парници, а после да се чудиш как да поливаш, да отвиваш и завиваш, да баеш и да се мухлявиш всяка седмица докато дойде Гергьов ден, че после да чакаш ден без дъжд и т.н.
Идеята ми е пикиране и засаждане веднага на място, някъде в средата на Май. Много години вече губим първия, че и втория цвят на доматите - отдавам го на влажния и хладен морски климат.
Утре, на връх 13-ти (петък) започваме да вадим разсада, а какво ще се случи с прогнозираните гръмотевични бури не ми е ясно.
По мое мнение, макар и суха, се очертава добра година - да ви са червени доматите, да ви са прави чушките!
Записвам ред за една голяма червена камба от Трифоновите, че вече го нямаме тоя сорт.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: