Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vlax - майстор
Ето и за сливите
:partyman:
kr1100 - майстор
За асмите е рано още. Заради топлото време още са сочни и зелени вътре пръчките. и то на височина . Ако хване як студ ще има яко измръзване.
240 кофички са напълнени с торф + перлит + 2-3 зрънца NPK и са каени на стелажа в оранжерията над спанака.
Еййй, нямате стигане, "начинаещи" градинари!
Моето градинарстване се заключава в поливане на саксиите с чушки, у дома и ежедневното им съзерцание. От седмица имам и цвят.
Полагам всички усилия, на които съм способен, и дори ония, които не намирам сили да приложа, но имате един голям кусур- слабо ме мотивирате.
Въпреки, че не намерих време да обърна есенно градината, в нея няма грам тревичка, поради усърдието на бригадира Геро. По трети петли, подопечната му перната дузина работи по целия градински периметър. Дори от няколко дни забелязвам, че баба Гана е подигнала мрежата, а те се трудят основно в нейната. Прибират се за закуска, вечеря и спане.
Все пак, времето неумолимо лети и наближава онова, за активно градинарстване, та гледам да почивам, докато мога и колкото мога.
kr1100 - майстор
май ще имам много време. Ски Бандата би отбой.
Било много скъп 6 дневна карта за недъртаци само 450 лв, за дъртаци и онлайн зареждане 327 ко му е скъпо било ?
съб яну 14, 2023 8:45 pmkr1100 написа:
май ще имам много време. Ски Бандата би отбой.
Било много скъп 6 дневна карта за недъртаци само 450 лв, за дъртаци и онлайн зареждане 327 ко му е скъпо било ?
Към 10.02 тва лето (дано е снежно и студено по туй време) да та зимам с мене на Узана.
Новобранците сяка година ходят на ски и после с месеци обясняват ко е туй рало, падало и пр.
Може да се сетят нещо за ски учител, пък аз ше го играя скрита лимонка.....поне докато се закрепя на ските де.
Тия не ги знам къде ще пребивават, но аз ще съм в старата хижа.
Нямам представа какви са условията за ски там. Евентуално ще направя един Исполин, поне.
kr1100 - майстор
съб яну 14, 2023 8:54 pmТрифон П.Трифонов написа:
Към 10.02 тва лето (дано е снежно и студено по туй време) да та зимам с мене на Узана.
Новобранците сяка година ходят на ски и после с месеци обясняват ко е туй рало, падало и пр.
:-D Там не е за каране на ски. Ако има сняг мога да отскоча на Каранешевото до Котел сам, а пък някой може да се навие за 1 ден.Само, че е ниско и в тази топла зима може да не става.
Аз карам горе на М1 М2 , ако работи М3 и Ястребец. Горната е малко над междинна на кабинковия лифт.
нед яну 15, 2023 6:54 pmkr1100 написа:
Тогава ще натоваря фрезата. Ще избием рибата. Плантация за еделвайси, първата в на планетата.
На 1200мнв, 2 градуса целзиеви!!!
На 19ти заминавам, но май ще гоня снега по билото на Централен Балкан.
Svetoslavoff1 - майстор
нед яну 15, 2023 7:00 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед яну 15, 2023 6:54 pmkr1100 написа:
Тогава ще натоваря фрезата. Ще избием рибата. Плантация за еделвайси, първата в на планетата.
На 1200мнв, 2 градуса целзиеви!!!
На 19ти заминавам, но май ще гоня снега по билото на Централен Балкан.
И много здраве да носиш на Милена, щом ще си на старата хижа (не че има нова).
На Козя стена си има еделвайси и да сме по темата, може да ги прекопаш. :)
И умната, щом ще гониш Михаля по билото, че Ст планина може да е жестока зиме.
По тея жеги другата седмица мисля да сея чесъна, че е пипкава работа, та да се отмята.
нед яну 15, 2023 7:24 pmSvetoslavoff1 написа:
...
Специално, от Светославов за Милена, товаря ги на момента.
Благодаря за съвета!
kr1100 - майстор
В сряда набучих Албенга та в кофичките - 20 бр. Ще видим какво ще стане. За другия домат ще поизчакам.
Последна промяна от kr1100 на съб яну 21, 2023 7:19 pm, променено общо 1 път.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: