• 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 561
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
vlax написа:
Но това време ни разказа играта,с какво Био да ги пръскам и колко е карантината.
Алиет Флаш - 4 дни. Системен препарат – придвижва се в цялото растение низходящо и възходящо, предпазвайки както новия прираст, така и стъблата и корените. Стимулатор на естествено придобита устойчивост към маната. Не трябва да се смесва с медносадържащи препарати , и листни торове.
Фитоспорин - ама го има в Русийско.Има и друг препарат казват му зельонка - ама ..
preslav - майстор
вт юли 10, 2018 8:30 pmvlax написа:
вт юли 10, 2018 8:25 pmkr1100 написа:

vlax - пръскай ги с Алиет Флаш
Питах за Био
вт юли 10, 2018 8:00 pmvlax написа:
Но това време ни разказа играта,с какво Био да ги пръскам и колко е карантината.
:partyman:
В аптеката все ми предлагат някакви БИО препарати без карантина, но не съм проявявал интерес.
За бамята не знам, струва ми се, че тази година се развива по друг начин, но и годината е една, няма нищо общо с миналогодишните жеги по това време, да не говорим за високата влажност, честите, но кратки превалявания. По някакъв спомен, миналата година, по това време, бамята беше колкото мен, а сега едва стига до кръста ми. Доматите май също закъсняват, краставиците са просто смешни, камбите са гледай си работата, само люти чушки има бол, ама не всички са люти, което ми е другата питанка - защо лютите чушки не лютят, а леко парят?
kr1100 - майстор
[quote=preslav Доматите май също закъсняват, краставиците са просто смешни,
[/quote]

И при мен външните домати са бавноразвиващи. В оранжерията стигнаха тавана отдавна. Явно заради студеното време вън не се рзавиват добре. Вчера към 19 ч като преваляваше темепратурата навън падна на 20-22 гр.Нощем е по-ниска.
preslav - майстор
ср юли 11, 2018 11:37 amkr1100 написа:
И при мен външните домати са бавноразвиващи. В оранжерията стигнаха тавана отдавна. Явно заради студеното време вън не се рзавиват добре. Вчера към 19 ч като преваляваше темепратурата навън падна на 20-22 гр.Нощем е по-ниска.
То от тези температури и висока влажност страда и завърза - не е като да няма, но не е като миналата година. Нали съм аджамия, мислех си, че всяка година ще е като миналата, и все пак не е съвсем зле положението, ама не е и боллук - ще направя икономия от капачки за буркани.
kuger - майстор
Капията Господ да и помага, аз не мога. Краставиците, горе долу и те, ще сея трета реколта. Доматите имат завръз /не толкова, колкото ми се иска/, наедряха и вън и вътре в оранжерията. НО! Не зреят, избистрени са вече и до там. Скапано време и това си е.
preslav - майстор
ср юли 11, 2018 2:03 pmkuger написа:
Капията Господ да и помага, аз не мога. Краставиците, горе долу и те, ще сея трета реколта. Доматите имат завръз /не толкова, колкото ми се иска/, наедряха и вън и вътре в оранжерията. НО! Не зреят, избистрени са вече и до там. Скапано време и това си е.
Тази година не сме слагали капия - изложихме се с разсада, а камбите са незнаен сорт стопанисван с години от бабата. Краствиците също са някакъв странен сорт, моя беше идеята да са тези, а не онези - може да е от сорта. Най-големите ми мераци са за доматите, ама още не се знае - догодина на поправителен.
Онзи ден скъсах първия домат. Страшна страхотия от ония времена.
Вчера скъсах три от Паулината......се едно съм си го купил. До тука беши наща любоф.
Сега съжалявам, че си скъсах домата. Трябваше да го оставя за семе- нали така са прай- първия, особено като е близо половин кило.....За догодина ще разчитам на тригодишно семе или ще издебна следващия домат. И при мен нямат много, само черитата са отрупани. Едното е някакво много дребно и стои като китка.
Краставици затворих вече 9 буркана, че на 6 корена ни моа насмогна с ракия.
Корнишон някакъв и Гергана.
Уж закъснях и са тръшках, че докато зазрее зарзавата, ши изгори от слънцето, а той си наваксва сякаш.
g3org1 - напреднал
Здравейте,
На 23.06 пръсках домати с Нуреле, тъй като нямах друго налично, а и все още бяха малки, но последните дни започнаха да червенеят полека и се чудя дали вече мога да ги консумирам.
На шишенцето пишеше:
"Карантинни срокове: захарно, фуражно, червено и кръмно цвело, ряпа, маслодайна рапица, синап, пшеница и царевица – 60 дни; ечмик и овес – 28 дни; лозя, картофи и главесто зеле – 21 дена; домати, патладжан и артишок – 5 дни. "

Същото, което го пише и тук http://agropal-bg.com/documents/2016/06 ... RELE-D.pdf.
Навсякъде в интернет обаче пише - 28 дни карантинен срок и нищо повече.

Та питането ми е да си изчакам ли и следващата седмица или мога да започвам още от сега?

Благодаря за отзивите.
gnt69 - майстор
чет юли 12, 2018 6:03 pmg3org1 написа:
Здравейте,
На 23.06 пръсках домати с Нуреле, т
По добре от твоите където са пръскани на 23.06 отколкото от пазара които никой не знае кога са пръскани, може и вчера. Измиваш добре и със ракия. :partyman:
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 561

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: