Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Andri01 - майстор
Шопе, правиш ли "повдигнати лехи". Де са много удобни за изнасяне на разсада на вънка. Лесно се покриват.
шоп - майстор
съб фев 10, 2024 3:17 pmAndri01 написа:
Шопе, правиш ли "повдигнати лехи". Де са много удобни за изнасяне на разсада на вънка. Лесно се покриват.
Да, цялата ми "огромна" зеленчукова градина от около 100м2 е с повдигнати лехи и капково.
Andri01 - майстор
Ако борда е по висок,мяташ един найлон отгоре с 3-4 напречни и готово. Много добре се "закалява" разсада. Сега правя още 2бр., моята е малка-към 80нв. С покрити пътеки и капково,разбира се. Управлявам го от компа-има програма.
kr1100 - майстор
Работата не е на добре. Днес правих снимки на сливи Чачанска и ВР16 = зелени пъпки вече.
Ако имам време утре ще смаля снимките и ще ги кача.
нарязах пръчки от Молдова, ако някой иска малко да пише. Тия дни ще има бая за вкореняване
Последна промяна от kr1100 на ср фев 14, 2024 9:58 am, променено общо 2 пъти.
miroki - майстор
При мен винаги има пъпки по това време. И изтеглям резитбата малко по-рано. Явно наистина трябва да се гледа астрономическия Трифон зарезан. :)
Киррил - специалист
Този месец и другият се очакват дни с отрицателни нощни температури. Не е добре да цъфнат дръвчетата по това време.
miroki - майстор
Те чак да цъфнат проблем няма, още им е рано, но не е добре за резитбата, да се отрежат маркираните пъпки.
chapara - майстор
вт фев 13, 2024 10:27 ammiroki написа:
Те чак да цъфнат проблем няма, още им е рано, но не е добре за резитбата, да се отрежат маркираните пъпки.
Нищо им няма, ще се премаркират, природата си знае работата.


Ще Ви разкажа невероятен за мен случай. Преди 6-7 години градушка почисти асмалъка ми до клонче по време вече на ресене, дюби дюс. Реших че годината е нулева. Чудо за мен обаче се случи и след около месец всичко беше както преди градушката, пълен рестарт и реси в пълно количество. Другата ми учуда беше че узря за бране на същата годишна дата както винаги 23 -25 септември. Тогава осъзнах че природата е Велика, а ние сме малки, малки като мравки и сме тук за много кратко!
Svetoslavoff1 - майстор
Аз рязането го правя основно в късната есен, а рано напролет корекции ако има нещо измръзнало, счупено.
Трябва да подхващам лозенцето, дано в края на седмицата даде време. Мисля да се пробвам с пролетно ашладисване, па да видим.
Чапи, само за протокола - дибидюс :)

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: